Mister No Revolution - Lal Kitap

Başlatan NIC, 26 Aralık, 2017, 13:08:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

İlk iki sayıyı sevmemiştim. Bu sayı tam tersine Mister No öyküsüne dönüş yapmış ve Tommie Smith, John Carlos, Peter Norman gibi tarihi karakterleri tekrar hatırlamamızı ve nicelerine selam durmuştur.

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

memospinoz

Bu sayıda küçük Jerry'nin ilk kez aşık olup, ayrılmayı öğrenmesine tanık oluyoruz.

64 sayfa

memospinoz

KenParker

Mister No'yu Vietnam'a gönderme fikri berbat bir fikir. Yakında Örümcek Adamı da gönderirler. İşleniş şekli de iyi olmamış. Vietnamlılar kötü adam, ABD askerleri işkence gören kurbanlar... İlginç. Ha bu arada Jary Drake'in Mister No lakabı işkenceci Vietnamlılara sürekli NO NO demesinden geliyormuş. Hay bin kunduz, on bin köpek balığı.

Arada dönemin olaylarına çeşitli gruplarına temaslar oluyor ama temaslar sadece yüzeysel kalıyor. Misal 3. albüm ilk sayfa:

bu da öyküsü:

https://t24.com.tr/yazarlar/yusuf-nazim/beyaz-adamin-sokaginda-irkciligin-ayak-izleri-ve-spor,14492
Bunlar gibi nedenler dışında genel olarak beğendim.

@Gaby

hanac

KenParker

;D ;D ;D Vay be, o da olmuş.
Sırada Barbar Conan var.

tommikser

Yalnız bu örümcek adam öyküsü bence müthiş. Örümcek gerçek zamanlı dünyamızda yaşasaydı nasıl bir hayatı olurdu? Doğan büyüyen ve yaşlanan örümcek adam öyküsü çok iyiydi.

Gabby

Alıntı yapılan: KenParker - 20 Aralık, 2020, 20:33:27
@Gaby

Alt raflardaki çeşitlilik davudi sesli Cohen'i gözden kaçırmama neden olmuş; öte yandan haliyle giderek yaşlanıyoruz da KenParker... :) Bu vesileyle Cohen albümünün hemen yanında yer alan The Love grubu ve Jim Morrison'lu The Doors ile çizerin panel içine serpiştirdiği sürprizlerden oluşan yapboz da tamamlanmış oldu. Belki senaristin fikriydi belki de çizer insiyatif kullandı bilemiyorum ama son tahlilde sahne kurgulamada bu tür inceliklere arada yer verilmesi çizgiromana ayrı bir güzellik katıyor diye düşünüyorum.

hennessy

Başında ne kadar sevmesem de hikaye gittikçe açılıyor gittikçe güzelleşiyor. Bu mecara da Mister No'nun ilklerini öğreneceksiniz ve göndermeler tarihe devam ediyor.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

nicholaihel

Öncelikle janra hakim değilim. Tevellütten ötürü fumetti pek takip edemiyorum. Zira zamanında çok yol almışsınız :)

Böyle taze başlangıçlar, limitli işler daha önce malumatı olmayan okuru cesaretlendiriyor.

İlk dört sayıyı okudum. Aslında bol klişe bezeli olsa da fena değil. Okunuyor. Yalnız cinselliğin çok yoğun ve katkıdan uzak şekilde kullanıldığı kanaati bende de oluştu. Sanırım bir süre sonra elden çıkarılacaklar listesine girer.

Bir de dördüncü sayıyı okuyup rafa koyunca fark ettim, sadece 2 ve 4'de cilt sırtında numara var diğerlerinde yok.

dean

Jerry yeni tanıştığı Otto Kruger namı diğer SS'le samimiyetini arttırırken, beraberce yeni bir dost edinip, kârlı görünen bir iş imkânına kavuşuyorlar.

Sayfa Sayısı: 64
  Etiket Fiyatı: 25 TL

darkwood

Bu ayın yeni Lal sayıları biraz daha erken gelecek gibi. Yeni sayılarda okuma önceliğim Revolution da.
SS ile ilk tanıştığı zamanlara ait bu hikayeyi okumayı merakla bekliyorum. 
Darkwood Sakinleri..