Çizgiromanlarınızı ciltletir misiniz?

Başlatan pizagor, 09 Ocak, 2010, 12:32:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Şahane olmuş. Bende elimdeki Conan, Batman ve Örümcek fasikülleri bu şekilde yaptırmayı düşünmeye başladım.

ercoktay

Alıntı yapılan: designer73 - 19 Nisan, 2012, 18:33:53
Şahane olmuş. Bende elimdeki Conan, Batman ve Örümcek fasikülleri bu şekilde yaptırmayı düşünmeye başladım.

Haysat bu ciltleri nerede yapıyor acaba? Bende elimdeki fasikülleri bir ara ciltletmek isterim.

Alfanın son yayınladığı Conan'lara yakışır gibi duruyor böyle bir cilt.

emre ozdamarlar

Evladiyelik cilt olmus vallahi, ellerinize saglk.

pearl jam

Ciltleyen de çizgi roman sever olunca böyle güzel olabiliyor demek ki

haysat

Övgü dolu sözler için teşekkür ederim.
Özgür kardeşim sıkıntısını dile getirdi bende büyük bir keyif alarak elimden geldiğince yapmaya çalıştım.
Özgür'ün ve sizlerin beğenmesine sevindim.
Alıntı yapılan: ercoktay - 19 Nisan, 2012, 21:19:41
Alıntı yapılan: designer73 - 19 Nisan, 2012, 18:33:53

Haysat bu ciltleri nerede yapıyor acaba? Bende elimdeki fasikülleri bir ara ciltletmek isterim.

Alfanın son yayınladığı Conan'lara yakışır gibi duruyor böyle bir cilt.

Alfanın tüm Conan  serisi  (kapanmadan önce çıkardığı seriler.) elimde var bende onları şu an cilt yapıyorum. hem kendime hemde bir arkadaşıma.

Benim mesleğim matbaacılık olduğu için cilt işi sorun değil. Elimizden geldiğince yapmaya çalışıyorum.
(tamam itiraf ediyorum,elimden geliyor,hemde çok iyi geliyor.)

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

ginobili

Bravo, tebrik ederim, çok güzel görünüyor, bundan sonra yaptıklarınızın resimlerini de bekliyoruz..

pizagor

Alıntı yapılan: pearljam - 19 Nisan, 2012, 23:20:58
Ciltleyen de çizgi roman sever olunca böyle güzel olabiliyor demek ki

Buradaki önemli nokta bu bence de... Karşı taraf seninle aynı ekolden geliyorsa, sen daha dile getirmeden endişelerinin ve beklentilerinin neler olduğunu çok iyi biliyor ve en önemlisi anlıyor. Çizgiroman ciltlemede bu benim için ilk değil ve şimdiye kadar tüm bu deneyimlerden sonra kitaplarım telef oldu. Tüm seri ROM'larım ve tüm seri Türkçe Hulk'larım çöpe gitti...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

O zaman çizgiroman ciltlettirmek istediğimizde başvuracağımız ilk kişi Ali (haysat ne demekse:)) olacak.
Crom! Ölüleri Say...

hacibabs

Merhaba,

Her türlü kolleksiyon nesnesinin değeri orijinalliğini koruduğu ölçüde vardır.Orijinal şekliyle korumak gerekir.

Yukarıdaki cümle özet olarak konuyu doğru vurguluyor.Hem amatör hemde profesyonel olarak 45 yıldır çizgi romanla iç içeyim.Bir profesyonel olarak çok kitap ciltlettim.İyi ve garantili cilt istiyorsanız muadillerinden daha pahalı çalışmasına rağmen Mühürdar caddesi Hüner Apt.74/1 Kadiköy 0216 4185800 adreste mücellit olarak çalışan sayın Doğan Ülgenci benim tavsiye ettiğim ve şimdiye kadar hiç şikayet almadığım kendi işlerimdede çok güvendiğim işin etiğine de dikkat eden bir ciltçidir.
Daha önce ciltlenmiş ve cildi yıpranmış kitapları ciltletebilirsiniz burada dikkat etmeniz gereken husus kesim müsait değilse tekrar kesim yapmadan dikişlenmesi gerektiğidir.
Çizgi roman 1930 lu yıllardan itibaren çocuk dergileriyle başlar bunların fasikül halini koruyup günümüze getirebilen çok azdır genellikle yıpranmışlardır bu tür kitapların ciltlenmesi onları koruyacaktır.Çok eski kitaplar olması nedeniylede çok fazla bir değer kaybetmez.
Asteriks ciltleri sıvama tekniği ile yapılmış ciltlerdir görüntü güzel eski halindense bu durumu çok daha iyi ama değer kaybı çok fazla çünkü temiz orijinaller bulunuyor.
Poşet satılan yerler genellikle Mercan'dadır.Benim tavsiyem opp tabir edilen poşetlerdir hem tozu iter hemde daha şeffafdır.Ebayda satılan tüm fasiküller tepesi kesilmiş naylonlarda olup arkasına sert kartonla takviye yapılmıştır.Sizde bu şekilde naylonlayıp özel çekmece dosyalarında saklayabilirsiniz.
Aryıldız Ambalaj-Muharrem Boz Uzunçarşı cad.Büyük Okur Han 217-B Mercan/Eminönü 0212 5139717 çalıştığım oppcidir.Sorun her ölçü bulunamayabilir önceden telefon edip aradığınız ölçüde olup olmadığını öğrenmeniz gerekir.Aradığınız ölçü yoksa sipariş verebilirsiniz(5000 adetten az olmamak şartıyla) varsada paketler 1000 adetliktir.Her iki durumdada arkadaşlarla paylaşmak durumundasınız.
Tarkan-Kara Murat-Doğan Kardeş-Milliyet Çocuk gibi ciltlendiğinde değer kaybedecek fasiküllerinizi yine adını verdiğim ciltçide sıvama teknikli kutular yaptırabilirsiniz.(Red Kit kutuları gibi)
Kadiköyde yapacağınız ilk toplantıda ciltlerden örnekleri görebilirsiniz.Sağlıcakla kalın.
Tayfun Alemdağ-Meraklı Çizgi

konnektör

Bence de orijinalitesini yitiren her nesne değerinide yitirir. Ayrıca ciltleme merakı olanların çoğunluluğunun,  tıbbi adını bilmiyorum ama herşeyi düzenli tutma fobisinin olduğunu sanıyorum, yoksa değerini yitireceğini bile bile kim cilt yaptırır.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

pizagor

Alıntı yapılan: konnektör - 20 Nisan, 2012, 14:57:00
Bence de orijinalitesini yitiren her nesne değerinide yitirir. Ayrıca ciltleme merakı olanların çoğunluluğunun,  tıbbi adını bilmiyorum ama herşeyi düzenli tutma fobisinin olduğunu sanıyorum, yoksa değerini yitireceğini bile bile kim cilt yaptırır.

Değerlensin diye koleksiyon yapmayanlar olamaz mı peki veya sadece kendisi için, kendi keyfine göre bir çizgiroman kütüphanesi oluşturanlar? Sırf, baktığımda daha güzel görüneceğini düşünüyorsam cilt de yaptırırım, sayfa sayfa da tutarım. Bunun psikolojik bir rahatsızlık olduğunu düşünmüyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Gambit

Alıntı yapılan: pizagor - 20 Nisan, 2012, 15:03:25

Değerlensin diye koleksiyon yapmayanlar olamaz mı peki veya sadece kendisi için, kendi keyfine göre bir çizgiroman kütüphanesi oluşturanlar? Sırf, baktığımda daha güzel görüneceğini düşünüyorsam cilt de yaptırırım, sayfa sayfa da tutarım. Bunun psikolojik bir rahatsızlık olduğunu düşünmüyorum...

konnektor de hakli pizagor da bence

su bir gercek ki Turkiye de cizgi roman degerlenmiyor zaten. Cizgi roman belki 20 sene sonra kalmayacak piyasada, bu durumda, degerlenecek diye cok kasmak da cok mantikli degil

ama konnektor de hakli zira bir sey saklaniyorsa, orjinal seklinde saklanmali diye dusunuyorum bende.

konnektör

Alıntı yapılan: pizagor - 20 Nisan, 2012, 15:03:25

Kolleksiyon yapmanın doğasında elde bekletilen objelerin zaman içinde ünikleşmesi ve değer kazanması beklentisi ve düşüncesi vardır. Bu beklenti gerçekleşir veya gerçekleşmiyebilir, ama böyle bir beklentiniz yoksa
kolleksiyon yapıyorum diyemezsiniz, kolleksiyon yapılan objelerin en temel özelliği orijinalitelerini korumalarıdır.
orijinalitesini korumayan bir obje kolleksiyon objesi olamaz. Bir kolleksiyoncunun bilmesi gereken ana prensip budur. Bunun dışında hareket ediyorsanız iki nedeni olabilir birincisi bilinçsizlik ikincisi ise sözünü ettiğim fobi
Ataxophobia- Düzensizlik veya tertipsizlik fobisi.
Vincent Van Gogh

kalidor

Türkiye'de satılan en değerli çizgiroman takım/set kaç para etmiş ki bundan sonra edecek? Koleksiyonun değerli olması için onla ilgilenen bir kesimin olması gerek ve Süleyman'ın da dediği gibi 20-30 sene sonra da tamamen bitme ihtimali çok yüksek. Özgür kendisi için derli toplu dursun diye cilt yaptırmış iyi de yapmış:)
Crom! Ölüleri Say...

konnektör

Alıntı yapılan: kalidor - 20 Nisan, 2012, 17:13:57
Türkiye'de satılan en değerli çizgiroman takım/set kaç para etmiş ki bundan sonra edecek? Koleksiyonun değerli olması için onla ilgilenen bir kesimin olması gerek ve Süleyman'ın da dediği gibi 20-30 sene sonra da tamamen bitme ihtimali çok yüksek. Özgür kendisi için derli toplu dursun diye cilt yaptırmış iyi de yapmış:)

Sayın arkadaşım mevzuyu anlamadın galiba 20-30 sene sonra çizgi romanlar dediğin gibi biterse bizlerin elindeki kolleksiyonlar işte o zaman para edebilir. "O zaman kimse çr. almaz meraklısı kalmaz" mantığı da doğru değildir. Taş plaktan normal plağa geçiştede taş plaklar artık para etmez denmişti. Şimdi teknoloji süper ilerlemesine rağmen taş plaklar kolleksiyon nesnesi olarak astronomik değer kazandı.
Vincent Van Gogh