Kırışıklıklar - Desen Yayınları

Başlatan memospinoz, 01 Haziran, 2018, 12:18:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Mükemmel bir çizgi romanmış. Hem kalite anlamında mest etti, hem de böğrüme öküz oturttu. Yazısından çizisine, renginden kaligrafisine, edisyonundan grafik uygulamasına, her şeyiyle dört dörtlük, harika bir eser.

Böyle anlatıcılar olduğu sürece çizgi roman sanatı ihya olacaktır, eminim.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

nocardia

Ben de kitabı bugün okudum ve çok beğendim. Aklıma takılan bir konu var sf 98-99 bilerek boş bırakılmış diye düşündüm fakat sayfa numaraları neden yazılmış acaba? Ya da bendeki baskı hatalı mı?

gizmoo

Bende de aynı sayfalar boş.
Merak ettim baskı hatası mıdır?

ferzan

Bende de o iki sayfa boş. Öykünün gidişatı ile uyumlu olduğundan baskı hatası gibi düşünmedim. O kısımlarda bilâkis alzheimer hastalığına vurgu olduğundan hiç hata gibi gelmedi. Eve gidince bir daha bakayım, belki yanlış hatırlıyorumdur. Ayrıca filminde de sonda öyle bir boşluk var mı, izleyenler bizi aydınlatabilir belki.  :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

V

"İstemem,eksik olsun.."

Thunderbird

Kitabın orijinalinde de o 2 sayfa boştu.

nocardia

Alıntı yapılan: Thunderbird - 23 Temmuz, 2018, 01:29:28
Kitabın orijinalinde de o 2 sayfa boştu.

Ben de orijinal kitabın soft versiyonunu bulmaya çalışmıştım kontrol için (bulamadım), teşekkürler bilgi için.

yidar

Bugün kitabı bitirdim. Yaşanmışlıkları çok güzel anlatmış. İki insandan birisi hasta da olsa sevgisi ilk günkü gibi devam ediyor. Bu çok etkileyici. Her sayfası çok derin izler bırakarak bitti. Çok güzel bir eser.
Okumayanlar bir an önce okusunlar.

hanac

Alıntı yapılan: yidar - 09 Ağustos, 2018, 11:50:04
Bugün kitabı bitirdim. Yaşanmışlıkları çok güzel anlatmış. İki insandan birisi hasta da olsa sevgisi ilk günkü gibi devam ediyor. Bu çok etkileyici. Her sayfası çok derin izler bırakarak bitti. Çok güzel bir eser.

İşte beklediğimiz tarzda yorumlar.  :)

İtkileyici oluyor okumayanlar için.

yidar

Alıntı yapılan: hanac - 09 Ağustos, 2018, 15:32:17
İşte beklediğimiz tarzda yorumlar.  :)

İtkileyici oluyor okumayanlar için.
Hasan abi artık okudukça yorum yazacam :))

memospinoz

Alıntı yapılan: yidar - 09 Ağustos, 2018, 11:50:04

Teşekkürler güzel yorumun için.  ;) Devamını bekliyorum.

yidar

Alıntı yapılan: memospinoz - 09 Ağustos, 2018, 17:00:58
Teşekkürler güzel yorumun için.  ;) Devamını bekliyorum.

Rica ederim. Ben de teşekkür ederim.

gamlıbaykuş

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

yidar

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 14 Ağustos, 2018, 00:10:45
Fiyattan ötürü maalesef eledim  :-[
Bence elemeyin. Gerçekten çok güzel bir eser.Başka alternatifleri eleyin derim.

aaciltan

Ünlü İspanyol yazar Paco Roca'dan bizlere güzel bir armağan; KIRIŞIKLIKLAR...
Uzun zamandır böylesine etkileyici ve insan yüreğini titreten bir yapıt okumamıştım.
Bir çok duyguyu biz okurlara yaşatan; insan hayatında gençken hiç umursanmayan, ama yaşamın ilerleyen safhalarında bizler için en gerekli olan bir çok kavramı acı bir şekilde hatırlatıyor.
Yalnızlığın ne kadar yıkıcı ve sarsıcı olduğunu anlıyoruz her şeyden önce. Şu anda farkında olmadan yaşadığımız güzel günlerimizin ilerideki olası hayatımızda ne kadar yıpratıcı olabileceğini kavrayabiliyoruz sayfalar ilerledikçe.
Yaşlanmanın ne kadar uzakta ve bizden ne kadar ayrı bir gerçeklik olduğunu düşündüğümüz gençlik ve orta yaşlılık dönemlerimizde; hayatımızın ne değişikliklere uğrayabileceğini, şu anda ne olursak olalım, ileride nasıl bir duruma gelebileceğimizi sağnak şeklindeki bir duygu fırtınasıyla iliklerimize kadar hissediyoruz.
Bizlere bir şey olmayacağını sanıyoruz sağlıklı ve güçlü iken. Ama hayatımızın ne kadar kolayca bir işkenceye dönüşebileceğini ürpererek kabullenebiliyoruz sayfalar ilerlerken; benim de başıma gelebilir diyoruz, ve bizler için aslında en değerli olguların neler olduğunun bilincine varabiliyoruz. Aslında bu yıpratıcı hayat çarkının içinde yuvarlanıp törpülenirken farkına varamadığımız, bilsek de sık sık unuttuğumuz en değerli kavramları yeniden ve çarpıcı bir anlatımla beynimize kazıyoruz.
Kitabın girişinde Buda'nın belirttiği gibi; Bulut yok olmaz, yağmura dönüşür...
Ne kadar varlıklı olursanız olun, ne kadar genç ve sağlıklı olursanız olun; bu kitabı mutlaka okuyun. Elinizdekilerin değerini çok iyi anlayın ki, yaşamınızı bu bilinçle çok daha iyi şekillendirin. Boş şeyler için canınızı çok fazla sıkmayın, hayata biraz daha gülümseyerek bakmaya çalışın; ileride bunun için çok fazla fırsatınız kalmazsa eğer, şiir tadında gülümsemeler kalsın dudaklarınızda...
KIRIŞIKLIKLAR
DESEN-TUDEM YAYINLARI
100 SAYFA