Diabolik Yaz - Aylak Kitap

Başlatan memospinoz, 14 Haziran, 2018, 14:14:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

1967 yazı, gizli ajanlar, babalar ve oğullar, ilk aşklar, başı dertte bir genç kız ve kötülüğün timsali maske...

Kötülüğün maskesi bir silüetten ötekine geçer, içinde vücut bulabileceği uygun bir aktör arar...

Peki LSD'nin içine kaç şeytan sığar ki? Saykodelik rokokoya hoş geldiniz! Gözalıcı renklendirmesiyle Alexandre Clerisse'ye LUCCA EN İYİ ÇİZER ÖDÜLÜNÜ kazandırmış, 2017 ANGOULEME ve 2017 FNAC ÖDÜLLERİ SAHİBİ bir POP ART çizgi roman!

Boyut: 19x25 cm
Sayfa Sayısı: 168
Etiket Fiyatı: 45 TL

nocardia

Kitabı dün bitirdim, çok akıcı bir kitaptı. Çizimleri de çok hoşuma gitti.

nocardia

Çizimleri beğendiğim için çizerin diğer işlerine de göz atayım dedim, kitapta geçen "pilote" dergisi gerçekte varmış:

https://www.bedetheque.com/serie-10330-BD-Pilote-Le-journal-qui-s-amuse-a-revenir.html

Phyron

Güzel ve ilginç bir polisiye hikaye hatta polisiyeden daha derin.

ferzan

Bir yıl gecikmeli olarak alıp on gün kadar önce okuyabildim...

Genel atmosferi çok beğendim, neden bu kadar bekletmişim bilmiyorum ama albümle geçirdiğim süre tam bir zevkti...Ne var ki hikayenin bağlanma şekli bende tam oturmadı, tüm güzelliğine rağmen bir şeyler eksik gibi kaldı benim için ama pişman oldum mu, asla olmadım...

Ayrıca belirtmek isterim ki, anlatının ruhuna daha farklı bir görsel üslup gidemezmiş...Tam anlamıyla dönemi hissettirdi...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

kedidiro

Bu arada diabolik yaz'ı okudum. Orjinal diabolik hiç okumadım filmleri varmış izlemedim. Ama popüler bir çizgi roman olduğunu biliyorum. Birkaç yıl önce okulumuzda misafir bir italyan kız öğrenci vardı. Çizgi romanla alakası yoktu ama ülkesindeki çizgi romanları sorduğumda telaffuz ettiği tek çizgi roman diabolik olmuştu... Tüm bunlar bir tarafa ben diabolik yaz çizgi romanını çok beğendim. Çizimler karikatürize ama başarılı bence. Son satırına kadar devam eden bir aksiyon ve gizem de var. Geçiş ve final bölümü açıklamaları da kitabın etkisini arttırıyor. Olmuş bence. Aylak çizgi bir dönem güzel çizgi romanlar yayınladı. Bir rüzgar gibi geçti. Keşke bu tür kitaplarla devam etselerdi..

memospinoz

Alıntı yapılan: kedidiro - 26 Aralık, 2020, 21:24:36
Bu arada diabolik yaz'ı okudum. Orjinal diabolik hiç okumadım filmleri varmış izlemedim. Ama popüler bir çizgi roman olduğunu biliyorum. Birkaç yıl önce okulumuzda misafir bir italyan kız öğrenci vardı. Çizgi romanla alakası yoktu ama ülkesindeki çizgi romanları sorduğumda telaffuz ettiği tek çizgi roman diabolik olmuştu... Tüm bunlar bir tarafa ben diabolik yaz çizgi romanını çok beğendim. Çizimler karikatürize ama başarılı bence. Son satırına kadar devam eden bir aksiyon ve gizem de var. Geçiş ve final bölümü açıklamaları da kitabın etkisini arttırıyor. Olmuş bence. Aylak çizgi bir dönem güzel çizgi romanlar yayınladı. Bir rüzgar gibi geçti. Keşke bu tür kitaplarla devam etselerdi..

Bir ara Gerekli Şeyler de Diabolik'e başlamış ama devamını satışların düşüklüğü dolayısıyla getirmemişti.

Bir de çizgi dizisi vardı.
https://www.youtube.com/watch?v=amvnkG8MEro&ab_channel=RyuzakiRnd

Versus-Aylak-Dokuzuncu Sanat piyasaya hızlı girdi ama devamı gelmedi maalesef.
Hala almamış olan varsa set olarak alabilir. Diğer eserlere de şans verebilir.
https://www.eganba.com/polisiye-cizgi-roman-seti-4-kitap-kitabi-leo-malet

yidar

Bu gerekli şeylerin çıkarmış olduğu diabolik in devamimi yoksa farkli birşey mi devamı ise gerekli şeyleri okumayan bir kişi direk bu kitaptan başlayabilir mi acaba .Konuya vakıf arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.

memospinoz

Alıntı yapılan: yidar - 02 Ocak, 2021, 02:17:22
Bu gerekli şeylerin çıkarmış olduğu diabolik in devamimi yoksa farkli birşey mi devamı ise gerekli şeyleri okumayan bir kişi direk bu kitaptan başlayabilir mi acaba .Konuya vakıf arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.

O seriyle bir bağı yok. Gönül rahatlığıyla alıp okuyabilirsin. Eğlenceli bir polisiye.

yidar

Çok teşekkür ederim.
Alıntı yapılan: justanordinarygeek - 02 Ocak, 2021, 02:35:13
O seriyle bir bağı yok. Gönül rahatlığıyla alıp okuyabilirsin. Eğlenceli bir polisiye.

memospinoz