Tex'e başlamak istiyorum

Başlatan Cofuma, 25 Ağustos, 2018, 09:41:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cofuma

Merhaba arkadaşlar. Bir fumetti sever olarak Tex'i hiç okumadım. Ama artık merakıma yenik düşüyor, bu kahramanı okumak istiyorum, maceraların konuları da ilgimi çekiyor. Sorun şu ki birikmiş yüzlerce sayıdan ilk etapta klasik bir Tex macerası seçemiyorum. Seversem koleksiyonunu yapmaya çalışacağım ama şimdilik prototip, çok yeni olmayan çok da eski olmayan kaliteli, klasik bir macera önerebilir misiniz?

Epik hikayeleri severim. Tommiks'i hala severek okurum. Teks için ne dersiniz? Hikayelerin işlenişi nasıldır?

Cevaplarsanız sevinirim

hanac

Merhaba Cofuma,

Foruma hoş geldin, ilk mesajın hayırlı olsun umarım devamı gelir.

Herhangi bir konuda hiç sıkılmadan istediğini sorabilirsin, yardımcı olmaya çalışırız.

Daha öncede Teks'e nereden başlamalıyım tarzı sorular geldi.

Aşağıdaki başlığı baştan sona okumanı tavsiye ederim

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8122.0.html

Cofuma

Teşekkürler hanac! Konunun çok yardımı oldu. Teks klasik 37 ile başlamayı seçtim. Özer Sahaf'tan. Aslında Oğlak süper ciltlerle başlayacaktım ama konusu hoşuma gitti. Beğenirsem sıradan devam ederim artık.cildin adı umutsuz saatler. :)

hanac

Hayırlı olsun Dostum.

Okuduktan sonra yorumunu da yazarsan katılım sağlarız.

Ayrıca Tanışma bölümüne de bekliyoruz  :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9785.msg195852.html#msg195852

hennessy

Bende Tex'ten yıllarca uzak kaldım. Ama bugün Tex ölmez vatan bölünmez tadında okurum...

Benden sana tavsiye klasik seriden ilk zamanlar uzak dur. Ben hala uzak duruyorum.

Bulabilir isen oğlak yayınları bulamaz isen çizgi düşlerin aylık serisinden başla.

Gerçekten Tex çizmek İtalya'da zirve olduğu için en sağlam çizerler ile donatılmıştır. Birde dev albümler tadından yenmez.....

Sonra bir gün imkanın olur ise klasiklere başlarsın  Ama yeni seride bir çizimler var ofofofofofofof diyorum bir soğuk bira biraz patates ve gelsin Tex.......
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

memospinoz

Alıntı yapılan: hennessy - 25 Ağustos, 2018, 16:05:28
Sonra bir gün imkanın olur ise klasiklere başlarsın  Ama yeni seride bir çizimler var ofofofofofofof diyorum bir soğuk bira biraz patates ve gelsin Tex.......

Bifteği de unutmayalım.  ;)

hennessy

caretta

Bira,kızarmış patates,biftek ve üstünden elmalı turta!

hennessy

Alıntı yapılan: caretta - 25 Ağustos, 2018, 16:22:20
Bira,kızarmış patates,biftek ve üstünden elmalı turta!
UGH..........

pardus88

bence Alfa Yayınlarının bastığı 32 lik seriyle başla bana göre en güzel teks maceraları bu seride

caretta

Yemezler Saki dostum.Ne balık,ne tavuk,ne yumurta yemiyorlar.Meyva bile yemiyorlar.Meksika'ya
gittiklerinde mecburiyetten hamur işi tortilla yiyorlar.Büyük ihtimalle yüksek kolesterol ve hemoroidden
mustariptirler.

Cofuma

Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler. Okuduktan sonra ben de bir yeni başlayan gözüyle Tex'i değerlendireceğim :)

Meteh57

başlama diğer çr lerden zevk almıyor insan tex okudukça
AHYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK