yeni TARKAN

Başlatan İlhan Yılmaz, 24 Şubat, 2010, 22:47:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Alıntı yapılan: rumar80 - 17 Mart, 2012, 15:47:42
   Sevgili nighttrain önce kendini tanışma bölümünde tanıtmanı dilerim.

Bu arada hoş geldin.
   Kadıköy'deki dostlar kargo ile çizgi roman yolluyor. İstersen çizgi roman alım satım başlığından arkadaşlara mail at, sana uygun fiyatları söylesinler.
   İyi okumalar.

Evet en iyi yol bu nighttrain Bu forumdaki satıcı arkadaşlardan en ucuza istediğin bir seriyi yada kitabı alabilirsin.bende istanbul dışındayım ama bu yolla birçok çizgi romana sahip oldum..... 8) :) ;)

hanac

Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2011'İN EN İYİLERİ" seçiminde;

Tarkan, "En İyi Türk ÇR Seri" dalında 2010 seçimlerinde olduğu gibi yeniden birinci seçilmiştir.

hanac

Farkında mısınız Tarkan'ın yeni sayısı ortalarda yok.

Ne zaman çıkacak acaba ?

haysat

Taseyad sitesinde yapılan açıklama.

19.KİTAP..."BAYRAKTAKİ CANAVAR" YAYINA HAZIRLANIYOR.

Değerli TARKAN okurları,

Öncelikle internet sitemizdeki bir teknik problem sebebiyle bir süredir sitemizin giriş sayfasındaki menüler kullanılamamaktaydı. Bu nedenle sizlerle iletişimimizde bir dönem aksaklık yaşadık. Bu nedenle özürlerimizi sunarız.

Nisan ayında yayınlanan TARKAN maceralarının yayınına BAYRAKTAKİ CANAVAR macerası ile devam ediyoruz. Kitabın daha önce Mayıs ayı içerisinde yayınlanacağı beklenirken Turkuvaz yayıncılıktan gelen yayın programı değişikliği haberi üzerine bu maceranın yayınının TEMMUZ ayında gerçekleşeceği bilgisini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bu ilave bekleme süresi içerisinde henüz yayınlanmamış bulunan HONORİYA'NIN YÜZÜĞÜ, KORKUNÇ TAKİP, KUZEYDE DEHŞET VAR ve hiç dergi veya kitap olarak yayınlanmamış bulunan kahramanımızın son macerası MİLANO'YA GİDEN YOL (1.ve 2.Bölüm) için hazırlıklarımızı daha titiz, fakat daha hızlı olarak tamamlama imkanımız olacak.

MART 2010'da başlayan yeni kitapların yayınını sabırla takip eden siz sevgili Tarkan okurlarından, serinin tamamının tamamlanacağından emin olmasını ve her zamanki gibi anlayışla, sabırla beklemesini diliyoruz.

Sevgilerimizle,

Tan BURAK

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

hanac

Ali bu bilgi için çok teşekkürler.

Zaten serinin devam edeceğine emindim.

Seri bitince mükemmel bir Tarkan koleksiyonumuz olacak.

Büyülü Rüzgar

arkadaslar yenı sayı hazıran bası gıbı cıkacak turkuvaz dakı yetkılı arkadasımdan aldıgım bılgı bu

haysat

Saol İlyas. Bu haber daha sevindirici.

Umarım haziranda yayınlanırda seriyi bitirmek adına bir sayı daha edinmiş oluruz.

seri bittiğinde derin bir ohhh çekeceğim,hep yarım kalacak diye korkuyorum.

Tarkan'ın bende yeri bir başkadır.

Tarkan Kurt

Tarkan ilk sayılardaki aylık periyotta yayın hızını kaybetse de, ağır aksak bir şekilde devam ediyor.
Sıradaki macera "Honoria'nın Yüzüğü". Daha sonra muhtemelen bu macera'nın devamı niteliğindeki "Korkunç Takip" macerası yayınlanacaktır. Bunun dışında "Kuzeyde Dehşet Var", "Güçlü Kahraman" ve Sezgin Burak'ın ilk 90 sayfasını yazıp çizdiği , vefatı nedeniyle yarım kalan daha sonra Özcan Eralp tarafından tamamlanan "Milano'ya Giden Yol" macerası ile seri tamamlanmış olacak. İnşallah yarım kalmadan bir an önce yayınlanarak tamamlanır.
"Milano'ya Giden Yol" Macerası 80 li yıllarda Bulvar gazetesinde takrar yayınlanmaya başlanılmış ve Özcan Eralp tarafından imzasız olarak tamamlanmıştı. İnşallah bu maceranın sadece Sezgin Burak tarafından yazılıp çizilen kısmını değil tamamını yayınlarlar.

yunusmeyra

Tarkan'ın eksiksiz bir şekilde tamamlanması benimde en büyük dileğim..birde,benimde 30 senedir merak ettiğim daha doğrusu keşke o yıllarda gerçekleşseymiş dediğim bir hayalim vardı.."milanoya giden yol" macerası keşke ersin burak tarafından tamamlansa ve serinin devamı yapılsaydı..çünkü  "eralp" ustanın çizgi anlayışının Tarkan'a tam gitmediğini düşünürdük..83-84 civarında çıkan hürriyet çocuk dergisindeki çizimlerini gördüğümüz "ersin burak"'ın ( ki kendisi attila ve başka tarihi öykü vinyetlerindeki üslubu ile bizi büyülerdi..) seriyi devam ettirmesini düşlemiştik..
not: rahmetli babamın, ismimi "tarkan" koyarken sağlam bir çizgi roman ve Tarkan serüvenleri hayranı olduğunu söylememe gerek yok sanırım..yanlız seridekinin tersine (biliyorsunuz maceralarda"Tan" büyük kardeştir..), rahmetli kardeşimin ismi "Tan" idi..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 27 Ağustos, 2012, 20:28:29
Tarkan'ın eksiksiz bir şekilde tamamlanması benimde en büyük dileğim..birde,benimde 30 senedir merak ettiğim daha doğrusu keşke o yıllarda gerçekleşseymiş dediğim bir hayalim vardı.."milanoya giden yol" macerası keşke ersin burak tarafından tamamlansa ve serinin devamı yapılsaydı..çünkü  "eralp" ustanın çizgi anlayışının Tarkan'a tam gitmediğini düşünürdük..83-84 civarında çıkan hürriyet çocuk dergisindeki çizimlerini gördüğümüz "ersin burak"'ın ( ki kendisi attila ve başka tarihi öykü vinyetlerindeki üslubu ile bizi büyülerdi..) seriyi devam ettirmesini düşlemiştik..
not: rahmetli babamın, ismimi "tarkan" koyarken sağlam bir çizgi roman ve Tarkan serüvenleri hayranı olduğunu söylememe gerek yok sanırım..yanlız seridekinin tersine (biliyorsunuz maceralarda"Tan" büyük kardeştir..), rahmetli kardeşimin ismi "Tan" idi..

Milano'ya giden yol macerasının Özcan Eralp tarafından tamamlanması ve sonrasında Bulvar gazetesi için Özcan Eralp ve İsmet Kırdar tarafından yanlış bilmiyorsam 12 Tarkan macerasının yazılıp çizilmesi Burak ailesinin isteği dışında diye hatırlıyorum. Hatta Burak ailesi Tarkan'ın bu maceralarını adeta hiç yokmuş gibi kabul etmekte. Aslında Ersin BURAK'tan isteselerdi mutlaka Tarkan'a devam ederdi diye düşünüyorum. Kendisi bir çok Tarkan dergisinin kapak çizerliğini de yapmıştır.

haysat

Turkuvaz Yayıncılık / Çizgi Roman Dizisi
Tarkan : Honoriya'nın Yüzüğü

Çıkıp çıkmayacağı yılan hikayesine dönen Tarkan'ın yeni kitabı çıkıyor.

TARKAN, Adriyatik sahilinden bindiği küçük yelkenli bir tekne ile Kuzey Afrika'ya doğru yolculuk yapmaktadır. Bindiği teknenin kaptanı Romalıların uzun süredir peşinde o
lduğu Makedonyalı Korsan Kandilis'tir. TARKAN'ın yolculuk boyunca sessiz ve esrarengiz duruşu Kandilis'i ve tayfasını meraklandırır. Kandilis, TARKAN'ın kim olduğunu öğrenmek üzere yanına geldiğinde ortam gerginleşir. Bu sırada teknenin gözcüsü bir Roma savaş gemisinin hızla kendilerine doğru yaklaşmakta olduğu haberini verir. Romalı Kumandan Horas'ın çift kürekli büyük savaş gemisi, Kandilis'in küçük korsan teknesine çarparak parçalar. Kandilis, Tarkan ve kurtu esir alan Horas'ın amacı, onları Roma'ya götürüp gladyatör okulunun yöneticisi Şişko Lisiyus'a altın karşılığında satmaktır.

V

Yine kapak rezalet.. >:(
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Alıntı yapılan: V - 09 Kasım, 2012, 22:05:16

Olsun, yeni sayı çıktı ya buna da şükür

haysat

Haklısın Engin

Yazık ettiler güzelim Tarkanın serisine..

Bu kadar özensiz kapak olur.

Büyülü Rüzgar

Alıntı yapılan: V - 09 Kasım, 2012, 22:05:16

Kapaklar rezalet demek bır anlamda dogru degıl bır anlamdada dogru  aslında turkuvaz dakı arkadaslarımada her fırsatta soylememe ragmen dıkkate almadıkları konu kapak cızdırmeyıp ıcerıdekı karelerı buyutme yoluna gıderek hata yapmaları hadı onu yapmıyosun eskı kapakları kullan oda yok malesef okuyucuda haklı olarak sızın tepkınızı verıyor.
Bu arada yarın elımızde olacak yenı sayı ....