ARUNAS Yayincilik'dan Dünya Klasikleri

Başlatan hanac, 14 Mart, 2010, 17:44:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Yine mi ??? Dediginizi duyar gibiyim.  :) Ama bu seferkiler gerçekten çok farkli.

Çizimler çok güzel, gerçekten begendim. 26 cm x 16 cm boyutlarinda kuse kagida basili ve çogu 72 sayfa.

10 tanesi su anda satista, fiyat 9.5 TL

1- Denizler altinda 20.000 Fersah - Jules Verne

2- Bir Noel Sarkisi - Charles Dickens

3- Dünyanin Merkezine Yolculuk - Jules Verne

4- Moby Dick - Herman Melville

5- Robinson Crusoe - Daniel Defoe

6- Görünmez Adam - H.G. Wells

7- Dünyanin Hakimi - Jules Verne

8- Zaman Makinesi - H.G. Wells

9- Tom Sawyer - Mark Twain

10- Define Adasi - Robert Louis Stevenson

Yakinda yayinlanacaklari buraya yazarak yorulmayayim bkz. http://www.arunas.tc/

V

Wells'in "Görünmez Adam"ini bugün okudum.Öncelikle Arunas'in klasiklerinin baski kalitesi ve edisyon anlayisini çok iyi
buldugumu belirteyim.Çizgi romana gelirsek;artik bilim-kurgunun basyapitlarindan birisi sayilan ve defalarca farkli sanat dallarina serbest
uyarlamasi yapilan "Görünmez Adam" çizgi romanini fazlasiyla eserin orjinaline sagdik buldum."Görünmez Adam" mitinin serbest
uyarlamalarina fazlaca alistigimiz için orjinale bu kadar sadik bir uyarlama beklemiyordum açikcasi.(Ithaki'den çikan kitabi okumustum.)Çizimler,renklendirme,eser sahibinin tanitimi ve ek bilgilendirme sayfalari dört dörtlük olmus.Diger klasik uyarlamalarini da okuyacagim kesinlikle..

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Arunas'ın çıkardığı uyarlamalar orijinallerine sadık olarak düzenlenmiş. Bu yüzden takdir edilebilcek çalışmalar.

V

Arunas Dünya Klasikleri serisinden "Bir Noel Sarkisi(A Christmas Carol)" isimli çizgi romani okudum.

Edebiyat tarihinin en cimri,en kara kalpli,en negatif karakterlerinden birisi olan Ebenezer Scrooge'un

potitif dönüsümünün öyküsü,gerçek bir klasik.Çizer  Naresh Kumar'in çizimleri fazlasiyla Jim Lee ve Tod Mc Farlane'yi

andiriyor.

"İstemem,eksik olsun.."

s.b

Arünas Klasiklerde 1 numara. Yeni yayinlanacak 3 kitabi sabirsizlikla bekliyorum. Belki de matbaadan çikmistir.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN