House of X

Başlatan dean, 24 Mart, 2019, 00:37:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

İlk sayı 48 sayfa olarak dün ABD 'de çıktı...Beraberinde 180 sayfalık director 's cut edisyonu da piyasaya sunuldu...Director 's cut 'larda her sayfanın senaryo metni, siyah beyaz hali ve renkli versiyonu ayrı ayrı yer alıyor...Bu director 's cut edisyonlarını koleksiyonculardan ziyade amatör ya da profesyonel çizgi roman üreticileri için nimet olarak görüyorum...

İlk sayıdan birkaç önizleme;

Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

dean

İlk sayıyı okudum. Jonathan Hickman'dan bekleneceği üzere çok başarılı bir iş çıkmış ortaya. Henüz hikayenin çok başında olsak da Fantastic Four ve Avengers'da yaptığı işleri düşündüğümüzde öykünün ne çapta genişleyebileceğini hayal edebiliriz.

ZGeralt

House of X'i okudum ve diğer sayılar için heyecan duymaya başladım. Hemen Power of X'in ilk sayısını okudum ve o heyecanımdan eser kalmadı. Avenger'da yaptığının bir benzerini burada yapıyor Hickman, orada da hikayenin dağılması beni çok sıkmıştı zaman zaman. 4 ayrı zaman diliminde X-Men anlatmak bana hiç çekici gelmedi. Yine de ön yargılı olmak istemiyorum, iki seriye de abone oldum zaten. Toplamda 12 sayı sürecek ve sonra ana seri X-men başlayacak. Oraya bir ön hazırlık, bir giriş gibi düşünüyorum şimdilik. Hala umutluyum yani :)

hennessy

House of X yeni bir başlangıç ve sıfırdan bir hikayeye girmek güzel. Habittat diye bir yer ve Profesör tüm dünyayı bu yeni ülkeyi tanıması için çağırıyor.  Karşılığında onlara, onları iyileştirecek bir ilaç vermek kaydı ile. Jonathan Hickman iyi bir giriş yapmış gibi. Magnoto büyükelçi :). F4 var. 7.5/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

@Dean

Seri çok iyi gidiyormuş, biraz daha bilgi alabilir miyiz senden ?

dean

Alıntı yapılan: hanac - 19 Eylül, 2019, 10:06:04
@Dean

Seri çok iyi gidiyormuş, biraz daha bilgi alabilir miyiz senden ?

Serinin her yeri spoiler olduğu için hikayeye giremem ama şunu söyleyebilirim Jonathan Hickman X-Men'i yeniden inşa ediyor. Mutantların uzun zamandır hayali olan dominant ırk olma durumu bu seride gerçekleşiyor. Süreç itibariyle Hickman, başta X-Men olmak üzere mutant konseptini hiç olmadığı kadar düzenli hale getirmiş. Senelerdir kafamızı kurcalayan bazı soruları gidermiş. Mesela kimler omega mutant ? seride net cevaplar alabiliyoruz. Bazı karakter ve konseptlere yeni özellikler getirilmiş. Bu da X-Men evrenindeki statükonun tamamen değişmesine ve yeniden yaratılmasına neden olmuş. X-Men mitolojisini bilenler için inanılmaz keyifliyken, X-Men okumayan kesim içinde müthiş bir başlangıç bu seri. Az çok X-Men okuyan herkesin kesinlikle okuması gerektiğini düşünüyorum.

dayıcomics

Umarım bu seriyi çabucak Türkçe'ye kazandırırlar. Duy sesimizi Marmara Çizgi  ;D

gamlıbaykuş

O zaman bir an önce yayınlanması dileğiyle diyelim.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Nightrain

Mahmud Asrar'dan harika bir House of X #3 ve Power of X #3 varyantı

https://eksiup.com/p/t7139442qr6p

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dayıcomics

Ah ah Marmara basmıyor bunları  >:( >:(