Joe Hill’den Pelerin - Presstij (IDW)

Başlatan Nightrain, 05 Eylül, 2019, 22:23:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Ön sipariş için: https://www.presstij.com.tr/product/search?q=Pelerin&s=7

Her küçük çocuk bir pelerin takmayı ve göğe yükselip uzaklaşmayı hayal eder... Peki ya bir gün bu rüya gerçekleşirse? Eric, sekiz yaşındayken diğer tüm çocuklar gibiydi. Ta ki, trajik bir kaza hayatını sonsuza dek değiştirene kadar... Pelerin, iktidarın karanlık tarafını keşfediyor. Zira kafası karışmış ve kırılmış yetişkin bir adam gökyüzünde uçarken onu hayal kırıklığına uğratan herkesten korkunç bir intikam almaya çalışıyor. New York Times'ın çok satan yazarı Joe Hill'in kısa öyküsünden uyarlanan PELERİN'i, Jason Ciaramella yazdı, Nelson Daniel ve Zach Howard resimledi. Son sayfayı çevirdiğinizde bile uzun süre etkisinden kurtulamayacaksınız!

Fiyat: 40 TL
Sayfa Sayısı: 136
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

2011 de yayınlanan 4 fasikül oluyor bu albümde değil mi ?

2012 de "Pelerin 1969" diye 4 fasiküllük bir seri daha çıkmış.

Onlar buna dahil mi ?

BAHADIR

Bir sabret büyük admin.... Bu cilt hayırlısı ile bir çıksın... ;)

O açıdan bakarsak birde 2018 yılında yayınlanan 4 sayılık "Fallen" serisi var... İnşallah satışı güzel olur... Hızlı bir şekilde tamamlanır seri...

Bazı şeyleri okumak için ön yargıları kırmak gerek... Bu ülkede İmage'dan çıkan Outcast ve Kara Bilim gibi 2 seri maalesef satış rakamları yüzünden heba oldu gitti... Gerek şimdi yayınlanacak Pelerin, gerekse Outcast ya da Kara Bilim ya da bunlara benzer limitli bağımsız çizgiromanlar mevcut yayınevlerinden değilde Vertigo logosu adı altında yayınlanmış olsa idi gerek dünyada gerekse Türkiye de eminim daha iyi bir satış grafiği yakalayabilirlerdi...

Bu bağlamda çizgiroman okumaktan keyif alıyorsak, farklı tat ve lezzetlere de şans vermemiz gerekliliğine inanıyorum...

Presstij'den yayınlanacak olan PELERİN'i ise gerek çizimleri, gerek konusu, gerekse de en ince ayrıntısına kadar özenilerek yapılan görsel ve grafik işçiliği bakımından alınıp okunulması ve saklanması gereken bir eser olarak görüyorum...

Kauss

Kusura bakmayın ama outcats ve kara bilimi zamanında almış biriyim. Bu eserlerin yarım kalmasinda, elbette satış rakamlarının yetersizliği var fakat çok sevgili Arkabahçe'nin de hataları olduğunu düşünüyorum.

haysat

PELERİN - Sert Kapak Özel Edisyon - (150 Limitli, Numaralı)

Her küçük çocuk bir pelerin takmayı ve göğe yükselip uzaklaşmayı hayal eder... Peki ya bir gün bu rüya gerçekleşirse? Eric, sekiz yaşındayken diğer tüm çocuklar gibiydi. Ta ki, trajik bir kaza hayatını sonsuza dek değiştirene kadar... Pelerin, iktidarın karanlık tarafını keşfediyor. Zira kafası karışmış ve kırılmış yetişkin bir adam gökyüzünde uçarken onu hayal kırıklığına uğratan herkesten korkunç bir intikam almaya çalışıyor. New York Times'ın çok satan yazarı Joe Hill'in kısa öyküsünden uyarlanan PELERİN'i, Jason Ciaramella yazdı, Nelson Daniel ve Zach Howard resimledi. Son sayfayı çevirdiğinizde bile uzun süre etkisinden kurtulamayacaksınız!

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

Darkseid is.

Bir oturuşta bitirdiğim, mükemmel olmasa da heyecanlı ve sürükleyici bir hikayeydi. Eksikleri var ama derler ya çerezlik film diye, bu çizgi roman da iyi vakit geçirttiriyor, gelecek sayfayı merak ettiriyor. Özel güce sahip olmuş bir kişinin ne yapabileceği hakkında daha ilginç ve realist bir bakış olmuş. Bazı şeylerin açıklanmaması veya okuyucunun takdirine bırakılması her zaman ilgimi çekmiştir. Hikaye bittiğinde bu durum sizi düşündürür ve bir ara tekrar okumak istersiniz. Bu çizgi romanın sevenleri de sevmeyenleri de olacaktır ama bana akıcı ve eğlenceli geldi. Fazla bir şey beklemeden okunabilir, çoğu kişinin zevk alacağını düşünüyorum.

ferzan

Geçtiğimiz hafta sonu okudum...

Geçen sene beleş çizgi roman günü tanıtım fasikülü vesilesiyle ilk 12 sayfasını okumuştum...Çizgileri beğenmiş, hikâyeyi ortalama ve naif bulmuş, çıkacağı zaman da arşivime katmaya karar vermiştim...Tadımlık okuma yapmış olduğum için de cilt çıkacağı zaman hiç tanıtım bültenine bakmamıştım...Nasıl olsa konu belli, naif bir Amerikan nostaljisinden yola çıkacak elma şekeri tadında bir okuma olacaktır diye düşünmüştüm...İyi ki de tanıtım bültenini okumamışım...Kitap daha ilk bölümlerden beni afallattı...Beklentim öyle düşüktü, çerez olduğuna o kadar ikna olmuştum ki, okumaya devam ettikçe "vay canına" demeye başladım...Hiç beklemediğim bir şekilde evrildi hikâye...

Spoiler vermeden toparlamak gerekirse, hikâyenin sonunu, başlangıcı ve devamı kadar etkili bulmadım...Çerezlik diye başına oturduğum bu hikâye beni çok pis şaşırtıp bambaşka bir moda sokmuştu ama biterken o moddan da çıkardı...Baştaki hissime tekrar geri döner gibi oldum ama genele bakarsak, bu sene düşük beklentiyle okumaya başlayıp beni en şaşırtan kitap oldu diyebilirim...Her türden okurun ilgisini çekebilecek ve harcanan vakte değecek bir çizgi roman olduğunu düşünüyorum...Ayrıca görseller de fazlasıyla göz okşuyor ve hikâyeye cuk oturuyor...Keşke bu kadar sıradanlaşmadan bitseydi desem de çıkardığı yolculuk her şeye rağmen güzeldi...Sanki İzmir / Buca çıkışında Gökdere Mezarlığı üzerinden Kaynaklar Köyü 'ne sakin bir yolculuk yaparken birden boyut değiştirmiş ve yarım saat sonra Gaziemir yönünden tekrar çevre yolu ile Buca 'ya girmiş gibi oldum...Veyahut da yine aynı istikametteki mezbahaların arkasındaki mesire alanında pikniğe giderken ufo tarafından kaçırılıp akşam üstü tekrar mesire alanına bırakılmış ve eve otobüsle dönmüş kadar oldum daha da abartmak gerekirse... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

ghostrider

Merhaba bu seri kaç ciltten oluşuyor?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

darbove

The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

BAHADIR

Alıntı yapılan: darbove - 07 Kasım, 2019, 20:12:32
one shot sanırım

Bu hikaye malum tek cilt... 2. cilt sanırım öncesini anlatıyor... 3. ciltte ilk ciltte ki bir zaman aralığını anlatıyor diye biliyorum...(Emin olmamakla birlikte...)

darkwood

Pelerin sert kapaklardan bir tanede ben aldım, sıra geldi okumaya.  ;)
Darkwood Sakinleri..

ghostrider

Mükemmel,kusursuz bir eser ;keşke alternatif son olsaydı.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

nicholaihel

Oldukça beğenerek okudum.

Hikaye hızlıca okuru içine çekiyor. Çizim de konu da bölüm arası alıntılar da çok başarılı. Sıkıntılı bir karakter üzerinden işliyor hikaye. Ama bu karakterin hali aynı zamanda empati yapmaya uygun. Zaafları, özgüven eksiklikleri, başarısızlıkları (hepimiz gibi) olan ve bunlarla mücadele etmeyi/kabullenmeyi/onarmayı seçmeyen bir kaybeden var karşımızda. Aslında bu durumla savaşabilir yahut mevcut hali kabullenip ona göre şekillenebilirdi. Fakat bunlar yerine karakterimiz (yine pek çoğumuz gibi) sonuçlarla ve sorunlarla ilgili kendisi dışındaki herkesi suçluyor, faturayı hep başkalarına kesiyor. Aslında onu seven insanlarla beraber olmasına rağmen (flashback ler ile bu nefrete bir orijin yaratılmaya çalışsa da) net şekilde paylaşmadığı bu haller onu bir tümör gibi ele geçiriyor. İşte bu muhakeme kaybı içerisindeyken, belki de her türlü ehliyetten uzak, çalkantısının dinmesi gereken bir dönemde, ciddi bir güç eline geçiyor...

Hislerini, heves ve güçlerini, nefsini terbiye ederek kontrol eden en kamil insan olur. Eric ise direksiyonu tam ters istikamete çeviriyor.

Bu noktadan sonra, hızlı ve dozu yüksek bir şiddet ve aksiyonla olanları izliyoruz. Finale doğru işler biraz fazla apar topar şekilde ilerliyor. Daha oturaklı bir ilerleyiş beklerken benim için twist şeklinde nihayete eriyor.

Okuduğuma çok memnun oldum. Normal kapak baskısı da oldukça kaliteli. Hatta hikayeyi öyle beğendim ki halen bulunabilen ciltli versiyondan alsam mı acaba diye düşünmüyor değilim.

Devamı basılır mı (cilt sırtında 1 ibaresi var) bilmiyorum ama şu haliyle bile piyasada çok daha fazla ses getiren bir sürü kitaptan iyi fakat kendini gösterememiş bu eserin daha çok okuyucuya ulaşmasını temenni ediyorum.

memospinoz

Ciltli versiyon güzeldi, tavsiye ederim. Ben almıştım birkaç ay önce.

yidar

Ciltli versiyonu almıştım Çok güzel öneririm.

Alıntı yapılan: nicholaihel - 28 Mart, 2020, 16:04:26
Oldukça beğenerek okudum.

Hikaye hızlıca okuru içine çekiyor. Çizim de konu da bölüm arası alıntılar da çok başarılı. Sıkıntılı bir karakter üzerinden işliyor hikaye. Ama bu karakterin hali aynı zamanda empati yapmaya uygun. Zaafları, özgüven eksiklikleri, başarısızlıkları (hepimiz gibi) olan ve bunlarla mücadele etmeyi/kabullenmeyi/onarmayı seçmeyen bir kaybeden var karşımızda. Aslında bu durumla savaşabilir yahut mevcut hali kabullenip ona göre şekillenebilirdi. Fakat bunlar yerine karakterimiz (yine pek çoğumuz gibi) sonuçlarla ve sorunlarla ilgili kendisi dışındaki herkesi suçluyor, faturayı hep başkalarına kesiyor. Aslında onu seven insanlarla beraber olmasına rağmen (flashback ler ile bu nefrete bir orijin yaratılmaya çalışsa da) net şekilde paylaşmadığı bu haller onu bir tümör gibi ele geçiriyor. İşte bu muhakeme kaybı içerisindeyken, belki de her türlü ehliyetten uzak, çalkantısının dinmesi gereken bir dönemde, ciddi bir güç eline geçiyor...

Hislerini, heves ve güçlerini, nefsini terbiye ederek kontrol eden en kamil insan olur. Eric ise direksiyonu tam ters istikamete çeviriyor.

Bu noktadan sonra, hızlı ve dozu yüksek bir şiddet ve aksiyonla olanları izliyoruz. Finale doğru işler biraz fazla apar topar şekilde ilerliyor. Daha oturaklı bir ilerleyiş beklerken benim için twist şeklinde nihayete eriyor.

Okuduğuma çok memnun oldum. Normal kapak baskısı da oldukça kaliteli. Hatta hikayeyi öyle beğendim ki halen bulunabilen ciltli versiyondan alsam mı acaba diye düşünmüyor değilim.

Devamı basılır mı (cilt sırtında 1 ibaresi var) bilmiyorum ama şu haliyle bile piyasada çok daha fazla ses getiren bir sürü kitaptan iyi fakat kendini gösterememiş bu eserin daha çok okuyucuya ulaşmasını temenni ediyorum.