Black Widow - Çizgi Düşler

Başlatan dean, 29 Aralık, 2019, 01:05:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hellion

Alıntı yapılan: Mrtekin - 13 Ocak, 2021, 23:32:33
Şimdi dikkat ettim; 2. cilde %20 zam gelmiş ;D

Çizgi Düşler'in comicsleri bastığı kağıdı ve kapak inceliğini hiç sevmiyorum. Yani fiyat eğer bu seviyeye çekiliyor ise; bari kullanılan kağıt kalitesinin de bir Jbc, Gerekli ve Marmara seviyesine çekilmesi gerekmiyor mu?

Bunu sorgulamakta haklısınız ama karşıdan verilecek cevaplar belli. İki cildin arasında 1 yıl süre var (enflasyon), pandemi beklenmedik masraflar çıkardı biz de bunu maliyete yansıtmamak için minimum zam yaptık, genel olarak masrafları kısmazsak zaten basamayacağız, yayınlar beklenenin altında satıyor o yüzden fiyatlar böyle vs. şeklinde daha da arttırılabilir. Ben artık Çizgi Düşlerin neden böyle yaptığını sorgulamıyorum. Yanlış yayın politikaları ve iyi niyetli olarak göremeyeceğim davranışları yüzünden durum buralara geldi. Kalite daha da düşecek, fiyatlar daha da fahişleşecek. "Nasıl olsa millet şikayet etse de indirimde falan alıyorlar" anlayışı oturmuş (ülkenin her alanında böyle değil mi zaten?). Biraz isyan etsek ağaya karşı çıkan marabalarmış gibi tepki görüyoruz. Çizgiroman yayınlamak tanrının bir lütfu gibi çünkü, yayınlamazlarsa açlıktan gebereceğiz malum. Ama işte böyle olmayacağı da ortaya çıkıyor. Arkabahçe böyle böyle gitti ve beklendiği üzere patladı. Bu işin sonu bu, gerçekçi olmak lazım.

Mrtekin

Merhaba. Kastettiğim şeyi örneklendirsem iyi olacak gibi. Marmara'nın ve Gerekli Şeyler'in son zamanlarda çıkarttığı comics ciltleri de aynı fiyat bareminde (Oraklar Şehri:45, Immortal Hulk:48 TL) ve fakat kullandıkları kağıt mat kuşe. Kapak kaliteleri de; Çizgi Düşler'e göre çok daha iyi.

Çizgi Düşler'in comics ciltlerindeki fiyat baremi de diğerleri ile aynı ve fakat kullandığı kağıt kalitesi gerçekten kötü. Kapak için kullandıkları kağıt da keza öyle. Yani ürünlerinizi hem diğerleri ile aynı fiyatta konumlandırıyorsunuz hem de kalitesinden kısıyorsanız, bu olmaz. Kalitesinden kısıyorsanız, fiyatınızın da düşük olması gerekir. Matematik anca böyle çalışır. Okuyucu aradaki farklılıkları yakalıyor zaten, eskisi gibi değil.

Hal böyleyken, Çizgi Düşler'in çıkarttığı fasiküllerdeki (Örn: Secret Origin) kullandıkları kağıt ve kapak kalitesi de cidden çok güzel. Keza fasiküllerin ebatları da çok iyi. Yani, aynı özeni comicslerine de göstermelerini umut ediyorum.

Arkabahçe gibi zaten kimse istese de olamaz. Onlar kategori dışı. Çizgi Düşler şu ana kadar yaptıkları ile zaten iyi bir yayınevi olarak kendini konumlandırdı, bu veçhile daha da iyiye gitmesini bekliyoruz, geriye gitmesini değil, hepsi bu.

They drew first blood...

hellion

Sizi gayet iyi anladım. O yüzden haklısınız dedim çünkü ben de aynı şeyden şikayetçiyim. Orada bahsettiğim yayınevinin bahane olarak öne süreceği şeylerdi. Yoksa kimseyi savunduğum falan yok.

Aynı fiyat skalasında olup kalitesiz kağıt ve kapak kullanmaları ve hatta bunu devam eden serilere de uygulayıp ciltler arasında uyumsuzluk yaratmaları çok can sıkıcı. Kesinlikle kötü niyetli bir yaklaşım ve yayınevinin itibarını zedeliyor ama umurlarında değil tabii. Satışlarının iyi olduğunu sandığımız Injustice ve Star wars serilerinde bile bunu yaptılar.

Orada Arkabahçe gibi olurlar derken aynısı olur demek istemedim. Çizgi Düşler de böyle giderse kendi ayrı yerini hazırlar demek istedim. Keza Marmara Çizgi de çok güzel sinyaller vermiyor. Geçmişteki iyiliklere bakıp iyimser gelecekler hayal edemiyorum. Oldukça karamsarım.

Darkseid is.

Bu seriden sonra Chris Samnee- Mark Waid ikilisinin serisi de yayınlanır mı acaba? 12 fasikül olarak çıkmış ve one shot gibi tek cilt halinde bile çıkarılabilir. İlk 6 sayısını okudum Samnee sağ olsun inanılmaz, çok hoşa giden bir görsel anlatım var. Hikaye idare eder ama özellikle Chris Samnee`nin çizimlerine bayıldım.Aynı ikilinin Daredevil serisi de varmış ama onun basılması çok daha zor görünüyor. Çok daha uzun bir seri. 

Nightrain

Alıntı yapılan: Darkseid is. - 15 Ocak, 2021, 12:30:43
  Bu seriden sonra Chris Samnee- Mark Waid ikilisinin serisi de yayınlanır mı acaba? 12 fasikül olarak çıkmış ve one shot gibi tek cilt halinde bile çıkarılabilir. İlk 6 sayısını okudum Samnee sağ olsun inanılmaz, çok hoşa giden bir görsel anlatım var. Hikaye idare eder ama özellikle Chris Samnee`nin çizimlerine bayıldım.Aynı ikilinin Daredevil serisi de varmış ama onun basılması çok daha zor görünüyor. Çok daha uzun bir seri.

Ben sorduğumda, önce elimizdekileri bir bitirelim demişlerdi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

Alıntı yapılan: Nightrain - 15 Ocak, 2021, 16:20:48
Ben sorduğumda, önce elimizdekileri bir bitirelim demişlerdi.

En doğrusu ve mantıklısı bu. (☞゚ヮ゚)☞👏👏👏

pizagor

Phil Noto'nun panelleri muhteşem, kullanılan renk paleti de bu çiniye bir o kadar uyumlu. Hikaye ise okuru Chaos'a götürecek şekilde her fasikülde üzerine ekleyerek ve merakı yükselterek ilerliyor. Bana kalırsa daha kısa anlatılabilecek bir öykü ama yine de fazla şikayetim yok bu hususta  :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Üçüncü cildin Mart ayında gelmesi mümkün.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dean

Sonra Örümcek, Ardından Yağmur.

Dünya, Black Widow'a sırtını döndü. Ağı ise dağılmış hâlde. Ancak hepsine değdi: Chaos'a ulaşacak yol, sonunda Widow'un önüne serildi. Fakat Natasha, Avengers ve S.H.I.E.L.D.'in yardımına güvenebilir mi?
Bu acımasız yolda ihtiyaç duyduğu yanıtlara doğru ilerlerken bir kahraman olarak kalabilir mi? Chaos yavaş yavaş ufukta belirirken, beklenmedik bir hedefi olan başka bir düşman yeniden ortaya çıkar ve Natasha reddedemeyeceği bir teklif alır. Black Widow nihayet Chaos'la kafa kafaya bir mücadeleye girer! Daha sonra Black Widow, geçmişinin en karanlık anlarından biriyle umulmadık biçimde bağlantılı olduğunu keşfeder. Widow'un hesap defterine kızıl renkle yazılmış ilk satırlara tanık olun.

Natasha karanlığa mı teslim olacak? Kefaret için artık çok mu geç?

Sayfa Sayısı: 176
  Etiket Fiyatı: 55 TL