Kalidor'un Conan Yazıları

Başlatan kalidor, 28 Mayıs, 2010, 14:51:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 23 Aralık, 2012, 14:02:11
Masamın üzerinde 6 tane Conan macerası var. Okumamı bekliyor.
Ömrümde bir tane bile Conan okumamış olduğum için beklemedeyim.  :-\

Zagor'a haksızlık yapacakmışım gibi bir hissiyat içindeyim.   :-[

Örümceklerin Tanrısı
Ateş ve İblis
Altın kalpli ölüm
Kızıl Kılıç
Styrm'nin Dönüşü
Kan Nehri

Du bakalım... Elbet okuyacağım.  ;)

Conan'a başlamak için kötü sayılabilecek seçenekler. Lal renkli klasikler veya Marmara çizgi Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı serilerinden biriyle başlamanızı tavsiye ederim.

kalidor

Başlangıç için ne yazık ki pek güzel bir seri seçmemişsiniz Hayal Kahvem  :( Marvel'in bu son dönem Conan  serisi gerek senaryo gerek çizimlerle olsun genel olarak vasatın altındadır. Bu seriden öncelikle Roy Thomas ve Joh Buscema'nın son buluşması olan "Altın kalpli ölüm" adlı macerayı öneririm. "Kan Nehri" de fena bir macera değildir.

Keşke Marmara'nın Conan'ın Vahşi Kılıcı adlı siyah beyaz serilerinden okuma fırsatınız olsaydı. Lal'in zamanında yayınladığı bu seri piyasada oldukça ucuza da bulunduğundan birçok çizgiromansever en azından bir göz atmıştır. İlk defa Conan okuyanlar ise bu seriden sonra Conan'dan soğumuşlardır diye düşünüyorum.
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Alıntı yapılan: designer73 - 23 Aralık, 2012, 14:31:05
Conan'a başlamak için kötü sayılabilecek seçenekler. Lal renkli klasikler veya Marmara çizgi Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı serilerinden biriyle başlamanızı tavsiye ederim.

Abbas Abi kalplerimiz karşılıklıymış  :D
Crom! Ölüleri Say...

HacıGeraltEmmi

Öyleymiş :D

BWS'in çizdiği maceralardan sonraki en zor okunan Conan maceralardır. ;D

Hayal Kahvem

Hımm, o zaman hiç başlamayayım ben Conan'a...
Büyüklerimin  sözlerini dinleyeyim.  :D
Önerdiğiniz kitapları hemen not alayım. İlk fırsatta satın alayım. Okuyayım. Du bakalım... Okuyunca elbet yazarım.  ;)

kalidor

Çizeri belli olmayan Crazy Monkeys adlı kısa bir Conan macerası

Crom! Ölüleri Say...

Hayal Kahvem

Ne güzel çizimler bunlar Kalidor! Çok güzeller!

Benim Canon'lar öylecene duruyorlar iyi mi? :)

Alıntı YapLal renkli klasikler veya Marmara çizgi Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı
Hımm... Bunları arayayım bir ara...

Anlamadım neden yukarıdaki çizimlerin çizeri belli değil ki?  ???

yalcinerol345

Ben sanatçı değilim ama sanki Conan çizimleri gittikçe karikatüre benzemeye başlıyor.

Hayal Kahvem

Hımm.. Gördünüz mü olanı biteni? Demek bu çizimler karikatür gibi.  :-[

Ben eve gidince elimdeki Canon maceralarına bi göz atmalıyım.
Yoksa demek ki bilmediğim mevzulara dalmamalıyım.
Valla ben bu çizimleri çok beğendim Yalçın. Cahil çizgi romancı hayranlığı demek ki.  :D

kalidor

Bu çizimler bir Conan fanına ait. Büyük ihtimal amatör bir çizerdir. biraz araştırılsa illaki ismi de çıkar ama uğraşmadım :) Bu arada Canon diye bilerek söylüyorsunuz di mi :)? Çünkü Canon var, Nikkon var :)
Crom! Ölüleri Say...

Hayal Kahvem

Alıntı YapBu arada Canon diye bilerek söylüyorsunuz di mi ? Çünkü Canon var, Nikkon var

Buldunuz cahil cühela çizgi roman sevdalısı. Dalganızı geçin bakalım hepiniz.   :-[

Binlerce kasırga aşkına! Var mı Zagor gibisi... Yoo, ben sadece Zagor sınırlarında dolanmalıyım.
Bilmediğim konulara dalmamalıyım. :D

İyi ama Darkwood Daytripper ve Çiztanbul'u gönderdi... Haydi bakalım çizgi romanın edebiyat sahasına
dalmaya hazırlanıyorum. Sülalemin bütün bıyıklıları adına! Korkun benden! 8)

kalidor

yok estağfirullah ne dalga geçmesi haddmize mi:)

Canon ile karıştırılması Conan'ın kaderinde vardır Hayal Kahvem. Bununla ilgili formumuzdan büyük ihtimal Pizagor'un bir anektodu da vardı sanki. Gittigidiyor ve sahibinden.com'da da Conan çizgiromanlarının yanında bol bol Canon ve çeşitli ekipmanları da görülebilir :D

Crom! Ölüleri Say...

Hayal Kahvem

Böyle çizgi romancılarla atışma vaziyeti söz konusu olunca hemen  Zagor'un Kalede Yangın macerası aklıma gelir.
İşte o macerada şöyle bir kare vardır.  :)

kalidor

Paul Smith tarafından çizilmiş ve önceden hiç yayınlanmamış bir Conan karikatürü. (Altın Madalyon Conan formu bir kez daha iftiharle sunar, Türk forumlarında bir ilk...)

Özgür çeviri by kalidor:

Banliyocu (?) Conan

İBLİS ve KÜPE

Çocuk:Pardon Conan Bey  ;) Sizi bu küpeyle tanıyamadım

Aşağıdaki : Küpe çok rahatsız etmiyor da... o çizgili takım elbise nedir..!?

Crom! Ölüleri Say...

darkwood

İlginç bir karikatür olmuş, küpesini ve çizgili takım elbisesini bir kenara koyarsak, Conan'ın elindeki çantayı tam çözemedim.
İçinde kılıçmı var?
Darkwood Sakinleri..