Ana Menü

Müzik Genel

Başlatan V, 06 Temmuz, 2010, 23:52:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıntı yapılan: lampard - 23 Eylül, 2014, 21:35:47
Roger Waters ve Rick Wright'sız albüm benim hoşuma gitmiyor açıkçası. Nick Mason da "21. yy'a uygun bir albüm oldu" tarzı bi şey demiş, iyice kıllandım. Bekleyip göreceğiz artık.

Üzülerek katılamıyorum. Roger benim için rock tarihinin en iyi söz yazarlarından biridir. Geldi The Wall gittim harika idi. Ama egosu ve kendini bilmezliği seyirci ile arasına duvar kurması ve seyirciye tükürmesi kadar Floyd'u bitirmiştir. Gilmour ona iki kere suratına çarpar gibi cevap vermiştir. biri division bell öbürü de bu evrende benim için yapılabilecek en iyi konser pulse.

Rick keşke olsa idi ama aşağıda da dinleyeceğiniz promo tanıtımında Rick ruhu geri gelmiştir."The Great Gig in the Sky"  gibi bir şarkıyı anca o yaratabilirdi.

Nick için David'in söylediği sözü her daim söylerim. 'Nick yüzde 90 şansı ile Floyd elemanı olarak kalmıştır'. one of these days performansı iyi olsa da her zaman ortalama bir rock davulcusunu aşamamıştır.

Bu albüm için tek söz söylerim ben onları bu yaşta cesaret edip bir albüm çıkardıkları için zaten kutluyorum. David yıllar önce dedi. Floyd albümü yapmak istemiyorum artık üzerimde büyük yük ve başarılı olamaz isem ona yakışmaz demişti. Rİck ölümü onu etkiledi belli gitmeden bir eser daha bırakmak istedi. Yoksa cesaret edip bu işe girmez.

http://www.rollingstone.com/music/videos/david-gilmour-on-pink-floyd-its-a-shame-but-this-is-the-end-20141009
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

lampard

Alıntı yapılan: hennessy - 09 Ekim, 2014, 21:16:02
Üzülerek katılamıyorum. Roger benim için rock tarihinin en iyi söz yazarlarından biridir. Geldi The Wall gittim harika idi. Ama egosu ve kendini bilmezliği seyirci ile arasına duvar kurması ve seyirciye tükürmesi kadar Floyd'u bitirmiştir. Gilmour ona iki kere suratına çarpar gibi cevap vermiştir. biri division bell öbürü de bu evrende benim için yapılabilecek en iyi konser pulse.

Rick keşke olsa idi ama aşağıda da dinleyeceğiniz promo tanıtımında Rick ruhu geri gelmiştir."The Great Gig in the Sky"  gibi bir şarkıyı anca o yaratabilirdi.

Nick için David'in söylediği sözü her daim söylerim. 'Nick yüzde 90 şansı ile Floyd elemanı olarak kalmıştır'. one of these days performansı iyi olsa da her zaman ortalama bir rock davulcusunu aşamamıştır.

Bu albüm için tek söz söylerim ben onları bu yaşta cesaret edip bir albüm çıkardıkları için zaten kutluyorum. David yıllar önce dedi. Floyd albümü yapmak istemiyorum artık üzerimde büyük yük ve başarılı olamaz isem ona yakışmaz demişti. Rİck ölümü onu etkiledi belli gitmeden bir eser daha bırakmak istedi. Yoksa cesaret edip bu işe girmez.

http://www.rollingstone.com/music/videos/david-gilmour-on-pink-floyd-its-a-shame-but-this-is-the-end-20141009

Nick Mason konusunda katılıyorum tamamen, ben de Ummagumma'nın canlı albümü dışındaki işlerini ortalama olarak görüyorum ve Pink Floyd'a pek yakıştıramıyorum doğrusu.

Ama her ne kadar David Gilmour'u birey olarak daha çok sevsem de bence Pink Floyd'u Pink Floy yapan adam kesinlikle Roger Waters'tır. Sadece söz değil, bütün müziğiyle.

Uzun süre sonra geri dönen bazı efsanelerin tarihi başarısızlıkları yüzünden çekincem var albüm konusunda, ne bileyim Frank Miller'ın The Dark Knight Returns'den sonra gidip The Dark Knight Strikes Again'i gibi mesela. Umarım siz haklı çıkarsınız :)

Utku Gürsoy

AC/DC'nin kırkıncı yılı şerefine hazırladığı yeni albümü "Rock or Bust"ın çıkış tarihi netlik kazandı.

Malcolm Young'ın hastalığı sebebiyle gruptan ayrılmasının ardından yeni bir albüm için stüdyoya giren AC/DC, beklenenden çok daha erken olarak yeni albümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Rock or Bust ismiyle piyasaya sürülecek olan yeni albüm 28 Kasım 2014 tarihinde Avustralya'da, 1 Aralık 2014 tarihinde Amerika'da ve son olarak 2 Aralık 2014 tarihinde Avrupa'da piyasaya sürülecek.

AC/DC'nin plak şirketi Columbia Records'tan yapılan açıklamaya göre bu albümde yer alamayan Malcolm Young, bir daha asla gruba geri dönmeyecek. Onun yerine Stevie Young hem kayıtlar hem de turnelerde grubun ritim gitaristi olarak kadroda yer almaya devam edecek. Tüm bunlara ek olarak albümün prodüktör koltuğunda Brendon O'Brien'ın yer aldığı bildirildi.

Daha önce grubun kırkıncı yılı kapsamında büyük bir dünya turnesinin hazırlıklarının başladığını duyurmuştuk fakat Malcolm Young'ın ani ayrılışı sanıyoruz ki bu hazırlıklara da gölge düşürdü. Konuyla ilgili halen yeni bir gelişme yok. Her neyse, büyük bir heyecanla yeni albümün çıkmasını bekliyoruz.

Utku Gürsoy

hennessy

Alıntı Yap-Ama her ne kadar David Gilmour'u birey olarak daha çok sevsem de bence Pink Floyd'u Pink Floy yapan adam kesinlikle Roger Waters'tır. Sadece söz değil, bütün müziğiyle.

buna sadece aşağıdaki solo ile cevap vereceğim katılmıyorum....

Dediğim gibi Roger Pink için muhteşem bir yazar idi. Ama sound konusunda David'in eline su dökemez. Comfortably Numb solosu yüzünden David ile kapıştı. Şimdi eli mahkum o soloyu attırıyor konserlerinde tuttuğu için

Alıntı Yap-Uzun süre sonra geri dönen bazı efsanelerin tarihi başarısızlıkları yüzünden çekincem var albüm konusunda

Yukarıda dediğim gibi David zaten bunu seneler önce dedi. Bu bize veda albümü olarak göreceksiniz.

Chuck

Yeni şarkı güzel fakat albümdeki şarkıların çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Malcolm Young'un hastalığını burada öğrendim. Hastalığı nedir? :(
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Utku Gürsoy

Alıntı yapılan: Neco - 10 Ekim, 2014, 20:58:56
Yeni şarkı güzel fakat albümdeki şarkıların çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Malcolm Young'un hastalığını burada öğrendim. Hastalığı nedir? :(
Bazı siteler bunama diyor, bazıları felç ama bence büyük ihtimal bunadı çünkü çok alkol kullanıyordu.
Edit: Ailesi bunadığını doğrulamış.

Chuck

Çok içmemek lazım demek ki :( Eksikliğini hissedilir tabii ki ama grubun dağılmaması iyi olmuş.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Utku Gürsoy

Alıntı yapılan: Neco - 11 Ekim, 2014, 19:19:26
Çok içmemek lazım demek ki :( Eksikliğini hissedilir tabii ki ama grubun dağılmaması iyi olmuş.
Malcolm yerine Stevie Young geldi. En azından akrabalar.

hennessy

Çıkmadan Türkiye ye gelmiş çıksa da benim eve gelse...

hennessy

Çocukluğumdan beri dinlediğim grup. Beni hiç bir müzik grubu etkilemedi onlar kadar. Kulaklığımdan hiç bir zaman eksik olmayan tek gruplardı. Ve belki Floyd eski Floyd değil kim eskisi gibi ki. Benim hayatıma damga vurdular ve veda ediyorlar. Rick gitti. Roger yok. Ama David ve Mason sahnede bana son kez veda etmek için çıktılar. Size Floyd albümü vermek değildi amacımız size veda etmekti dediler.İyi ki vardın Pink ve son nefesime kadar her zaman kulaklığımdan ayırmayacağım sizler..

Utku Gürsoy

doktor1881

Audio CD
The Vikings II - Original Motion Picture Soundtrack
Trevor Morris
Sony Music /

Bu cd yi dinleyen var mı almayı düşünüyorum yorumlarınız

Dizi tutkunlarının gözdesi son yılların en sevilen Tv serilerinden The Vikings'in ikinci sezon müziklerinden oluşan albüm müzikseverler ile buluşuyor!

Senaryosu, görsel efektleri, kurgusu ve en çok da müzikleri ile beğenilen ve dünyada en fazla takipçisi olan Tv serilerinden biri olan "The Vikings"in geçtiğimiz aylarda 2. sezonu yayınlandı. 3. sezonu da yakında hayranlarının karşısına çıkacak

Takipçilerinin merakla yeni sezonunu beklediği dizinin, çok sevilen müzikleri, birer Tv efsanesi olmuş "The Tudors" ve "The Borgias" dizilerinin de müziklerine imza atan Emmy ödüllü Kanadalı şarkı yazarı ve prodüktör Trevor Morris tarafından yapıldı.

Albüm içeriği
War Is Coming 
Battle Of Brothers 
Bjorn's Choice 
Vikings Return Home 
Rollo's Trial 
Ragnar Says Goodbye To Gyda 
Rollo Tries To Regain Ragnar's Trust 
Vikings Attacked 
Jarl Borg Attacks Kattegat 
Ragnar Reunites With Family 
Ragnar, Bjorn Sneak Into Kattegat