Ekinokslar

Başlatan peder clemente, 04 Kasım, 2020, 19:57:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Komikşeyler sitesinde eski fiyatla satılıyor. %30 indirimle 44.80₺. Ama yine stokta yok.
https://komikseyler.com.tr/urun/ekinokslar/

seastar1000

Konu sanki biraz uzadı gibime geldi Kitabın fiyatı fahiş ama neden bi sorun bakalım diye yazayım da espiri olsun gece gece gülelim
Karakarga nın sitesinde yakında diye işaretlenmiş herhalde daha dağıtıma çıkmamış ve fiyatı da indirimli olarak 74,40 tl
gözüküyor Ben Portekiz i beğenmedim o yüzden bu kitapla hiç ilgilenmeyeceğim

doktor1881

Alıntı yapılan: Nuwanda - 19 Kasım, 2020, 18:39:10
İlknokta sitesinde kitabın etiket fiyatı 64 TL (indirimle 48 tl) şu an. Fiyatı her an güncellenebilir. https://www.ilknokta.com/cyril-pedrosa/ekinokslar.htm
zamlanmış ;D

memospinoz

Bu kitap geçen ay çıktı. Fiyatı olay yapan yayınevi, kitaba bir fiyat biçip 1 ay sonra fiyatını neredeyse 2 katına çıkaramazsın. Borsada işlem mi görüyor bu kitap da 2 katı değerlendi? Lütfen yani, bu kadar da olmaz.

ferzan

Alıntı yapılan: seastar1000 - 19 Kasım, 2020, 21:45:57
Konu sanki biraz uzadı gibime geldi Kitabın fiyatı fahiş ama neden bi sorun bakalım diye yazayım da espiri olsun gece gece gülelim
Karakarga nın sitesinde yakında diye işaretlenmiş herhalde daha dağıtıma çıkmamış ve fiyatı da indirimli olarak 74,40 tl
gözüküyor Ben Portekiz i beğenmedim o yüzden bu kitapla hiç ilgilenmeyeceğim

Benim takip ettiğim kadarıyla kitap en az bir haftadır stoklarda ve satılıyor. Onun öncesinde birkaç günlük temin süreleri yazıyordu ki ön sipariş tarihiyle falan daha geriye gidiyor. Sadece KaraKarga 'nın sitesinde stoğa girmemiş gözüküyor sanırım. Önceki sayfada da iki üyemiz Babil ve D&R 'dan 64 TL etiket fiyatı üzerinden yapılan indirimle 38-40 TL gibi rakamlara almışlar. Üstelik kitabın arkasında da 64 TL yazdığını gördük. Mesele fiyatın 124 TL olması değil, herkesin affına sığınırım ama yayınevinin bir taraflarının ayrı ayrı oynaması. İlk defa şahit oluyorum satışa sunulduktan en az bir buçuk hafta sonra fiyatın iki katına çıkarıldığını. Bence burada uzatılacak, büyütülecek ve üzerine gidilecek çok fazla sebep var.

Yayınevinden cevap alamayacağımı bildiğim halde mail gönderdim, tabi öncesinde Odakitap 'ın müşteri hizmetlerine de yazıp durumun aslını öğrenmelerini istedim. İki taraftan da halen bir cevap yok ama Odakitap müşteri hizmetleri öyle ya da böyle netleştirecektir durumu diye düşünüyorum.

Eserde ya da üreticisinin niteliğinde değilim. Takıldığım en büyük nokta, bu sonradan fiyat artırma sorunsalı. Böyle ikiye katlamalı bir değişikliğe şimdi ses çıkarmazsak yarın öbür gün başkaları da yapmaya başlar. Bir süre önce koleksiyonculara yönelik çizgi roman araştırmaları kaleme alan bir emektar ile çok uzun süreli inzivasından dönüp yerli çizgi romanda fazla iddialı takılan bir çizerimiz eş zamanlı olarak kendi kitaplarında limitli özel baskı + fahiş fiyat sistemine geçmişlerdi. Elbette ilk değillerdi ama onlardan sonra herkes duruma uyanmaya başladı ve bugün sert kapaklı limitli koleksiyon basımı fumettiler bile görebiliyorsak (kapalı devreden bahsetmiyorum, tamamen ayrı şeyler), bunu meşrulaştıran ve o zaman kimsenin sağlıklı bir tepki gösteremediği iki üreticiye borçluyuz diye düşünüyorum. Şimdi KaraKarga ile yeni bir ilke daha şahit oluyoruz. Okurlar olarak sesimiz çıkmazsa yarın öbür gün soft kapak, 2. hamur ve 300 sayfa olup da 120 TL 'den aşağı satılmayan daha çok kitap görmeye başlarız. Hele ki dövize bağlı basım maliyeti ve telifler de buna açık kapı bırakıyorsa.

Bence konuyla ilgili rahatsızlık duyan herkes ayrı ayrı durumun peşine düşmeli. KaraKarga 'nın iletişim bilgilerini de aşağıda paylaşıyorum. Biz henüz cevap alabilmiş değiliz ve alıp almayacağımız da şüpheli. Ben zaten daha eskilerden de şerbetli olduğumdan pek umudum yok ama buradan da şansını denemek isteyen olursa iletişim seçeneklerinin yer aldığı resmi site linki aşağıda;

https://karakarga.com/iletisim/
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

memospinoz

OZAN BALIM

8 Kasımda Odakitaptan indirimle 38 TL'ye almışım. Fiyat değişikliğini görünce şok oldum. Enteresan bir durum gerçekten...

TKnKT

Alıntı yapılan: ferzan - 19 Kasım, 2020, 23:58:58
    İlk defa şahit oluyorum satışa sunulduktan en az bir buçuk hafta sonra fiyatın iki katına çıkarıldığını. Bence burada uzatılacak, büyütülecek ve üzerine gidilecek çok fazla sebep var.

Eserde ya da üreticisinin niteliğinde değilim. Takıldığım en büyük nokta, bu sonradan fiyat artırma sorunsalı. Böyle ikiye katlamalı bir değişikliğe şimdi ses çıkarmazsak yarın öbür gün başkaları da yapmaya başlar. Bir süre önce koleksiyonculara yönelik çizgi roman araştırmaları kaleme alan bir emektar ile çok uzun süreli inzivasından dönüp yerli çizgi romanda fazla iddialı takılan bir çizerimiz eş zamanlı olarak kendi kitaplarında limitli özel baskı + fahiş fiyat sistemine geçmişlerdi. Elbette ilk değillerdi ama onlardan sonra herkes duruma uyanmaya başladı ve bugün sert kapaklı limitli koleksiyon basımı fumettiler bile görebiliyorsak (kapalı devreden bahsetmiyorum, tamamen ayrı şeyler), bunu meşrulaştıran ve o zaman kimsenin sağlıklı bir tepki gösteremediği iki üreticiye borçluyuz diye düşünüyorum. Şimdi KaraKarga ile yeni bir ilke daha şahit oluyoruz. Okurlar olarak sesimiz çıkmazsa yarın öbür gün soft kapak, 2. hamur ve 300 sayfa olup da 120 TL 'den aşağı satılmayan daha çok kitap görmeye başlarız. Hele ki dövize bağlı basım maliyeti ve telifler de buna açık kapı bırakıyorsa.

Neden yapıldığı, hangi gerekçe ile bu şekilde hareket edildiği zaten tamamen farklı bir düzlemde ele alınacak bir konu. Bir yayın evi 100 sayfalık kitabını 300 TLden arz edebilir, alım yönündeki talebi karşılayabileceğini düşünüyorsa. Kimimiz saçma bulur, kimimiz 600 TL olsa da verilir deriz. Zaten bu limitli edisyon sert kapak mevzusu da biraz bunun tezahürü oldu.

Ancak çok kısa bir süre içerisinde, herhangi bir edisyon değişikliği ya da yeni baskı olmadan benim canım bugün 64TL'den satmak istedi yarın 124TL'ye satarım; kafama eserse de haftaya 300TL'ye satarım demek biraz kabullenilmemesi gereken bir durum gibi gözüküyor. Açıkçası ben sadece açıklamasız olmasına bu kadar içerlemiş durumdayım. Yani 64TL bizim ön siparişimizin fiyatıydı diyebilirler, fiyatı yanlış basmışız maliyetini ancak karşılayabiliyoruz ama hatamızdan dolayı kitabı ilk aşamada sipariş verenlere 64TL'den verdik diyebilirler. Üretilebilecek bahane gerçekten çok. Aslında yayınevinin niyetini görmek istiyorum ben biraz kendi adıma. En nihayetinde bir marka ifade ediyorlar ve marka imajı bu şekilde sürdürülemez.

Bu sebeple ben de üzerine gidilmesi ve gerekirse gündemde taze tutulması taraftarıyım. Hatta tüzel düzeyde yayınevinden geri dönüş göremeyince, bireysel düzeyde genel yayın yönetmeni Kutlukhan Bey'e de durum hakkında bir bilgilendirme sunabilir mi diye sordum. Umuyorum ki bir şekilde birileri bir cevaba ulaşır. Bir cevap olmazsa bile en azından tüketicinin bir tepkisi olduğu anlaşılır.
"The man who opens topics faster than his shadow"

guneseral

Dört  gözle  bekledigim bir kitap olduğundan   satış  noktalarına  düşmesini  dağıtım firmasına saydirarak  bekliyordum  geçmiş  tecrübelerimden bildiğim  üzre  Karakarga nın  kitapları  en once Penguen kitabevlerinde satışa  çıkıyor , evimin girişinde Penguen olduğundan her gün kontrol etmeme rağmen DR da karşılaşınca hem sevindim hem şaşırdım aynı günün  akşamı Penguen ktbevini kontrol ettim kitap hala yoktu...
Fiyat konusunda Karakarga bir açıklama borçlu şüphesiz  yalnız 64 Tl ve % 35 
40 jndirim orani ile on siparise açılması benim için şaşırtıcı idi.. Bu kitabın NBM baskısı hardcover
Gerekli şeylerde 405 TL ..300 kusur sayfa bir kitabın hem de kuşe  kağıt 30 40 Tl dan satılması
Mümkün mü...bu piyasa şartlarında  ?. Iletişim metis ayrıntı ağırlıklı alırım 15 20 den aldığım kitaplar 40 60 tl bandında şimdi..
Ekinoks ile beraber aldığım Huzur atlası 89 Tl idi..Fiyatlandirma hususunda bir yanlışlık yaptılar anlaşılan,  çıkıp dürüstce tüketiciyi bilgilendirmeleri doğru olur.

memospinoz

Aralarında 72 sayfalık fark olan aynı yazar ve aynı yayınevine ait diğer kitap Portekiz 52₺ iken bunun 124₺ olmasının akla mantığa uygun bir açıklamasını bulamıyorum. Üstelik Portekiz, çıktığından beri 3 baskı yapmış.
Ve kendi siteleri olan destekdükkan'da da kitabın görsellerinde arka kapakta 64₺ yazısı açıkça gözükmekte.  ??? ::)

https://destekdukkan.com/magaza/urun/ekinokslar

Nightrain

Az önce Goril Çizgi Roman dükkanına sordum, onlarda 124 TL dedi. KaraKarga sağlam telif ödedi galiba. ???
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

Benim mailime cevap geldi;

Teknik bir sorun yaşandığını, arka kapağa yanlışlıkla 64 TL olarak basıldığını ama en başından beri fiyatı için 124 TL 'yi amaçladıklarını, bu hatayı da farkedip hemen müdahale ettiklerini yazdılar. Beş senedir ilk kez böyle bir aksaklık yaşadıkları için okurlardan özür diliyorlar fakat asıl soruya halen cevap alabilmiş değilim. Bu kitabın normal şartlarda maliyeti 124 TL olabilir mi? Bence halen olamaz. Muadilleriyle de karşılaştırıyoruz, yayıncının önceki kitaplarıyla da kıyaslıyoruz. Ben işin içinden çıkamıyorum.

Cyril Pedrosa 'ya hem Baobab 'ın bastığı Üç Gölge 'den, hem de KaraKarga 'nın Portekiz 'inden aşinayız. Şahsen benim ilgimi çekiyordu ve Ekinokslar albümünü de alma niyetindeydim ama bu durumda vazgeçiyorum. Okur olarak tepkimi en fazla bu kadar koyabilirim. Sonradan fiyat değişme olayını anladım, ikna oldum ama 16,cm x 24cm ebatlarında 336 sayfa ve 2. hamur kağıda basılı soft kapak bir edisyona 124 TL 'yi ısrarla anlayamayacağım. Anlayabileceğim şekilde bir açıklama olsaydı belki anlardım, o ayrı ama açıklama da oldu bitti çerçevesinde tam yapılmadığı için ben şimdilik ceketimi alıp çıkıyorum.

Buraya kadarmış Cyril dost, kavuşursak artık başka bahara. Kavuşamazsak da ne çıkar zaten... Erken davranıp da aslında olması gerektiği fiyattan satın alan dostları içtenlikle tebrik ediyorum. Umarım böyle erken davranıp hemen 64 TL etiket üzeri indirimlerden temin eden başka okurlar da olmuştur. Şu an tek tesellim o okurların haklı keyifleridir.  8)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

nicholaihel

Alıntı yapılan: ferzan - 20 Kasım, 2020, 15:49:04
    Benim mailime cevap geldi;

Teknik bir sorun yaşandığını, arka kapağa yanlışlıkla 64 TL olarak basıldığını ama en başından beri fiyatı için 124 TL 'yi amaçladıklarını, bu hatayı da farkedip hemen müdahale ettiklerini yazdılar. Beş senedir ilk kez böyle bir aksaklık yaşadıkları için okurlardan özür diliyorlar fakat asıl soruya halen cevap alabilmiş değilim. Bu kitabın normal şartlarda maliyeti 124 TL olabilir mi? Bence halen olamaz. Muadilleriyle de karşılaştırıyoruz, yayıncının önceki kitaplarıyla da kıyaslıyoruz. Ben işin içinden çıkamıyorum.

Cyril Pedrosa 'ya hem Baobab 'ın bastığı Üç Gölge 'den, hem de KaraKarga 'nın Portekiz 'inden aşinayız. Şahsen benim ilgimi çekiyordu ve Ekinokslar albümünü de alma niyetindeydim ama bu durumda vazgeçiyorum. Okur olarak tepkimi en fazla bu kadar koyabilirim. Sonradan fiyat değişme olayını anladım, ikna oldum ama 16,cm x 24cm ebatlarında 336 sayfa ve 2. hamur kağıda basılı soft kapak bir edisyona 124 TL 'yi ısrarla anlayamayacağım. Anlayabileceğim şekilde bir açıklama olsaydı belki anlardım, o ayrı ama açıklama da oldu bitti çerçevesinde tam yapılmadığı için ben şimdilik ceketimi alıp çıkıyorum.

Buraya kadarmış Cyril dost, kavuşursak artık başka bahara. Kavuşamazsak da ne çıkar zaten... Erken davranıp da aslında olması gerektiği fiyattan satın alan dostları içtenlikle tebrik ediyorum. Umarım böyle erken davranıp hemen 64 TL etiket üzeri indirimlerden temin eden başka okurlar da olmuştur. Şu an tek tesellim o okurların haklı keyifleridir.  8)

Tam olarak söylenecekler söylenmiş, elinize sağlık.

Karakarga fiyat politikası gayet dengeli, güzel bir yayıneviydi. Hayret...

Nightrain

Ön siparişe açıldığı zaman alacaktım normalde. Sonra "stoklara girince sipariş veririm" dedim, fiyatı arttı. ;D Bende almayacağım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

TKnKT

Alıntı yapılan: ferzan - 20 Kasım, 2020, 15:49:04
    Okur olarak tepkimi en fazla bu kadar koyabilirim. Sonradan fiyat değişme olayını anladım, ikna oldum ama 16,cm x 24cm ebatlarında 336 sayfa ve 2. hamur kağıda basılı soft kapak bir edisyona 124 TL 'yi ısrarla anlayamayacağım. Anlayabileceğim şekilde bir açıklama olsaydı belki anlardım, o ayrı ama açıklama da oldu bitti çerçevesinde tam yapılmadığı için ben şimdilik ceketimi alıp çıkıyorum.

Alıntı yapılan: guneseral - 20 Kasım, 2020, 01:32:29
300 kusur sayfa bir kitabın hem de kuşe  kağıt 30 40 Tl dan satılması
Mümkün mü...bu piyasa şartlarında  ?

Guneseral'ın mesajından önce dikkat etmemiştim ama sanıyorum kitap kuşe kağıt. Kağıt kalitelerinden pek anlamam derece düzeyinde eskiden künye kısmında yazarlardı artık yazmıyorlar sanırım, ama sanıyorum ki parlak kağıdı kuşe kağıt olarak adlandırabirim. Yine fiyat ederini karşılar mı bilmiyorum ancak 2. hamur kağıda basılmış soft kapak değil, kuşe kağıda basılmış soft kapak bu kadar eder mi diye düşünebiliriz :-\
"The man who opens topics faster than his shadow"