Zack Snyder’s Justice Leauge (2021)

Başlatan Mrtekin, 20 Mart, 2021, 12:31:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Filmi malum ortamlardan seyrettim.  2017 Whedon versiyonu ile karşılaştırılamayacak derecede güzel bir film olmuş bence. Zamanında, Whedon yerine; Snyder versiyonuna bir şans tanınabilse idi; "Leauge" için, DC cehanında işler bu kadar sarpa sarmazdı...En azından hayranların ve oyuncuların baskısı ile, adam hayatta iken, iade-i itibar yapılmış oldu. Biz de çok daha derli toplu bir film seyrettik.

4 saat olmasına rağmen; ben çok sıkılmadım. Snyder; gözümde;  "Watchmen" ve "Man of Steel"''den sonra üçüncü en güzel filmini yapmış. Yönetmenlik yeteneğini de takdir ettim yeniden...

Filmdeki "Injustice" açılımı güzel. Dilerim, DC, "Injustice"'i de, yeteneksiz adamların elinde harcamaz ileride.
They drew first blood...

aitor03

Alıntı yapılan: Mrtekin - 20 Mart, 2021, 12:31:12
Filmi malum ortamlardan seyrettim.  2017 Whedon versiyonu ile karşılaştırılamayacak derecede güzel bir film olmuş bence. Zamanında, Whedon yerine; Snyder versiyonuna bir şans tanınabilse idi; "Leauge" için, DC cehanında işler bu kadar sarpa sarmazdı...En azından hayranların ve oyuncuların baskısı ile, adam hayatta iken, iade-i itibar yapılmış oldu. Biz de çok daha derli toplu bir film seyrettik.

4 saat olmasına rağmen; ben çok sıkılmadım. Snyder; gözümde;  "Watchmen" ve "Man of Steel"''den sonra üçüncü en güzel filmini yapmış. Yönetmenlik yeteneğini de takdir ettim yeniden...

Filmdeki "Injustice" açılımı güzel. Dilerim, DC, "Injustice"'i de, yeteneksiz adamların elinde harcamaz ileride.

biraz haksızlık etmişsiniz whedon'a sanki. yaratıcı yazar olarak gayet başarılı biridir whedon, yönetmenliği de fena değildir bence. bilimkurgu dünyasına firefly gibi efsane kazandırmıştır nihayetinde, fantastik dünyaya katkısı-son 10 yılda ortalığı saran kurtadam/vampir hikayelerinin öncülü buffy-angel serileri de var ayrıca.
ha, bir yandan snyder, kızının ölümü yüzünden olsa gerek, filmi post prodüksiyon aşamasında bırakmış, wb yerine whedon'u geçirmişti. dolayısıyla her ikisinin de yapabileceği bir şey pek yok. başka bir aşçının başladığı yemeği bitirmek gibi bir durum whedon'ın maruz kaldığı.
bu arada snyder daha 55 yaşında. ve görünüşe göre patlamalı kütlemeli süper kahraman filmleriyle kafamızı daha çoook kazan gibi yapacak :)

Mrtekin

Yok haksızlık yaptığımı hiç düşünmüyorum. Whedon'un diğer işleri değil sadece bu film özelinde konuşuyorum. 2017 senesinde Whedon perspektifi ile çıkan filmi hiç beğenmemiştim. Keza, Zack'e, ciddi bir stüdyo ve DC baskısı da vardı o dönem. Sadece kızının ölümü (ki film kızına adanmış.) değildi olay.

Neyse, ezcümle dediğim, bu versiyonu ile sinemalara çıkabilse idi işbu film;   çok daha güzel bir hikaye seyretmiş olabilecektik JL özelinde. Kendisinin yaptığı "Injustice" açılımını da gayet başarılı bulduğumu ifade edeyim. Dönüp ilerde de, hadi, Zack'in yarattığı evrenden devam edelim denildiğinde de çok şaşırmam...

4 saat çok uzun denildiğinde de, evet uzun ama başka türlü de anlatılamıyor bu tür "team-up" filmleri demek ki. ;D
They drew first blood...

Pulluk

4 saat sürdüğü için henüz tamamını izleyemedim  ;D izlediğim kadarıyla 2017 versiyonundan çok daha iyi olsa da sonuçta senaryosu yetersiz bir yapım ve efekt olarak da hala sırıtan yerleri mevcut.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

eyoruk

Mis gibi evrene giriş filmi olacakmış işte.Ama kesmişler 3 yıl sonra ellerinde ne plan var ne oyuncular belli...Hataları eksikleri var elbet ama ilk filmden kat be kat daha iyi,daha açıklayıcı daha tamamlayıcı.Neyin ne olduğu neden olduğu ve nereye gideceği çok net anlatılmış.Devam filmlerin hikayesi belli edilmiş...

Ama tabi artık bu filmi izlediğimize bile pişman olacağız ileride bence çünkü devamı gelmeyecek.