Asteriks - Alfa

Başlatan pizagor, 30 Eylül, 2020, 19:15:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Normalde 39.albümü bekleyecektim fakat dayanamayıp Alfa'nın bastığı albümleri aldım. :D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 30 Eylül, 2020, 19:15:07
Asteriks  :-X

Bu mesajla başlamış başlık ve aradan tam iki sene geçmiş, ilk albümler anca raflara çıkmış. Teliflerin belirli süreler için alındığını düşünürsek, bu sınırlı sürenin iki senesi kayıp hanesine yazılmış bile. Geriye ne kadar kaldığını bilmiyorum ama süre dolmadan tüm serinin raflara çıkarılabilmesi için vites yükseltmek gerekiyor. Dolayısıyla ardarda yeni Asteriks sayısı haberleri bekliyorum. Bu seri hızlanacak, alternatifi yok...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Hazır laf başka bir Asteriks başlığında kapaklardan açılmışken devam edeyim dedim...

Asteriks ve Normanlar şimdiye kadar hep şu kapakla basılmıştı:

Alfa ise alternatif bir kapak kullanacak ve bence çok da iyi yapacak:

hanac

Bu kapak çok daha iyiymiş

allan quatermain

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Ekim, 2022, 16:11:23
Asteriks ve Normanlar şimdiye kadar hep şu kapakla basılmıştı:

Alfa ise alternatif bir kapak kullanacak ve bence çok da iyi yapacak:

İlk iki albümü saymazsak, Uderzo döneminin en kötü kapağıdır bence bu Normanlar, yeni kapak çok daha iyi gerçekten.
Alfa baskısında "Asteriks ve Kleopatra" kapağı da değişiyor benim gördüğüm kadarıyla, başka kapak değişikliği gözüme çarpmadı.

pizagor

Alıntı yapılan: allan quatermain - 07 Ekim, 2022, 12:04:36
İlk iki albümü saymazsak, Uderzo döneminin en kötü kapağıdır bence bu Normanlar, yeni kapak çok daha iyi gerçekten.
Alfa baskısında "Asteriks ve Kleopatra" kapağı da değişiyor benim gördüğüm kadarıyla, başka kapak değişikliği gözüme çarpmadı.

Bu kapakla çıkacak sanıyorum.

Bunlar da Kervan ve Remzi döneminden eski kapaklar...

Bu albüm özelinde ise bence eski kapaklar daha güzel, daha eğlenceli...

Gabby

Alıntı yapılan: BAHADIR - 21 Eylül, 2022, 11:25:43... İsimler'e dokunmak olmaz...

Nasıl olmaz, bal gibi de olmuş; çizgiroman yayıncısı bu işin öncüleri neredeyse dokunmadık isim bırakmamışlar Bahadır... :D Ceylan Yayınlarının Storia del West'i bile Tomteks diye bastığını ve diğer "Tom'laştırdıklarını" saymıyorum, Phantom'u Kızıl Maske, Gordon'u Bay Tekin, Nick Raider'i Bay Fırtına, Almanların Tom Berry'sini Mini Ringo, Ken Parker'i Alaska yapmışlar vesaire vesaire... Ha arada isimlerini bahşettikleri de yok değil ama onların da başına lakap takılmış, mesela Prado'nun Manuel Montana'sı "Sefil Montana", Tibet'in Chick Bill'i de olmuş sana "Şak Şak Bill"...

battlehammer

Asteriks sert kapakla çıkmadığı sürece almam, alınmamasını da tavsiye ederim.

pizagor

Alıntı yapılan: battlehammer - 07 Ekim, 2022, 18:06:12
Asteriks sert kapakla çıkmadığı sürece almam, alınmamasını da tavsiye ederim.

Kullanılan o kağıt kalınlığıyla olmuyormuş.

battlehammer

Alıntı yapılan: pizagor - 07 Ekim, 2022, 20:17:29
Kullanılan o kağıt kalınlığıyla olmuyormuş.

E Belçikalılar nasıl basıyor?

pizagor

Alıntı yapılan: battlehammer - 07 Ekim, 2022, 21:17:43
E Belçikalılar nasıl basıyor?

Sadece Belçikalılar değil tüm dünya basıyor. Hepsi mi? Yooo. Biri hariç...

Şeklinde göndermemi yapayım öncelikle.

Bu yanıtı aylar önce almıştım ve o noktada sert kapak tekli bir versiyondan umudu kesmiştim. Kırk sene öncesi Kervan'ın yapabildiğini bugün yapamamak. Adeta bir küçük Türkiye özeti gibi değil mi :) Yanlış hatırlamıyorsam, yapılabilirliği el işçiliği nedeniyle aşırı maliyetli olacağı için girmiyorlardı. Bu kalınlıkta ciltlemeyi makinalara yaptırdıklarında dalgalanma sorunu mu ne oluyormuş. Ama misal üç cildi birleştirdiklerinde artan kalınlıkla sorunsuz ciltlenebiliyormuş. Aylar öncesinden bir konuşmadan aklımda yalan yanlış kalanlar. Keşke işin içinden birileri gelip anlatsa bizlere.

battlehammer

İnsan olası çözüm önerileri sıralamak, o zaman üçlü serileri devam ettirsinler, şöyle kağıda yapsınlar, böyle cilt kullansınlar gibi şeyler söylemek istiyor otomatik olarak. Ama yanlış tabii bu, bence çözüm bulun o zaman diye dayatmak, kestirip atmak gerekiyor. Zaten Asterix'i alacak olan biz yaşlı takımı, kısıtlı bir kitle. Yani var bir anlamı "öyle olmazsa almam," demenin geniş pazarların aksine.

Ben nasıl "yav sayın müşteri, sen bana dolarları dolarları verdin amaa, bu database'i kullanınca çok fazla memory leak oluyor, çalışılmıyor böyle. Bunları bana getirmeyin, siz excel'de tutun," demiyorsam, gidip probleme başka bir çözüm buluyorsam, onlar da bulsun. Ve ben parayı vereyim, Alfa da ciltli Asterixlerimi versin istiyorum. Ya ben gerçekten "iş" olan bir şeyde çözüm yerine bahane duymaya tahammül edemiyorum.

Just my 2 cents.

pizagor

İsim cuk oturtulamasa da Halit Kıvanç'ın hatırlanması güzel olmuş.

hanac

Asteriks - Galyalı Asteriks - 1

Yazar: Rene Goscinny
Resimleyen: Albert Uderzo
Cilt Durumu: Ciltsiz
Kağıt Türü: 1. Hamur
Kapak Türü: Karton
Türü: Renkli - Resimli
Sayfa Sayısı: 48
Ebat: 21,8 X 28,7
Çevirmen: Saadet Özen
Editör: Çetin Şan