Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

Mauro Boselli ve Mario Alberti imzalı hardcover bir Tex albümü çıkacakmış yakında.Oldukça yahşi duruyor...

ferzan

Paylaşılan görseldeki format da ilginç geldi...Yarım sayfa gibi duran alıntının, 3 bantlık klasik formattan farklı olması gibi bir durum olursa bu Tex gibi hatları çok keskin bir seri için devrim niteliği taşıyabilir...Tex = 3 bant olsa da bu tarz serbestliklere bir Tex okuru olarak her daim sıcak bakabilirim...Ben görsele ve 3 bant harici panellemeye bayıldım şahsen... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

rumar80

Sanırım bunu ben bile alırım. Hele bir de Boselli işin içindeyken derinlikli karakterler ile daha ilginç olur. Keşke Boselli'nin karakterlerinin bir kısmı hayatta kalsa ve ileride geri dönse...

caretta

Boselli'nin yazdığı ilk senaryo olan 309-310 "Şangaylı Kadının Dramı" veya "Görünmez Tehlike"adlı macerada karşımıza çıkan "Maestro"435-437
sayılarda geri dönüyordu.Geri dönüşü Oğlak Aylık Seri 35-37 sayılarda.Patlayıcı ve zehir uzmanı üstadın ilk zuhurunu ne yazık ki tam olarak okuyamadık.Macera Ceylan'ın son serisi olan 5 fasiküllük seride yarım kalmıştı.32'lik Alfa Serisinin 1.sayısında da maceranın sonu eksik sayfalı ve
kötü bir çeviri ile yayınlanmıştı.Yine 407-9 sayılardaki Carson macerasında karşımıza çıkan Lena,Donna ve Rafe ilerki maceralarda geri dönüyorlardı.

hanac

Alıntı yapılan: NIC - 14 Mayıs, 2015, 16:48:10
Mauro Boselli ve Mario Alberti imzalı hardcover bir Tex albümü çıkacakmış yakında.Oldukça yahşi duruyor...

Vertigo tarzı olmuş.

Çok beğendim.

darkwood

Oldukça itkileyici bir albüm görüntüsü var.
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Tex Süper Cilt No:15 de bulunan Boselli ve Marcello ikilisinden Sınır Toprakları ve Sierra Şeytanı yeni bitti.

Diğerlerinin aksine, bu sefer, olmamış. Konunun giriş ve gelişmesi (sierra şeytanı olarak korku ile hüküm süren navarez adında bir despot kızılderili şefinin Texe meydan okuması) çok güzel olsa da, finali çok erken bağlamışlar gibi geldi, çok tat alamadım...

Ama, Marcello üstad, senaryoda, Dolunay (Luna) adlı bir kızılderili afet çizmiş, arkadaş Tex'in yerine ben olsam ne yemin kalır ne de başka bişey... :)

They drew first blood...

caretta

Mrtekin dostum tesadüfe bak ki bu macerayı bugün tekrar okudum.Macera aşağı yukarı 50 sayfa eksik gibi duruyor.Boselli'nin yazdığı zayıf senaryolardan birisi.Madem ki   bu sayıyı okudun 69.sayıda sona eren maceraya ne dersin?Ticci çizimi bu macera çok güzel,unutulmaz bir maceradır.
Bir yanda senin dediğin afet Luna öte yanda Barbara Grayson!

Mrtekin

Tamam abi, ben ona da başlıyım.
They drew first blood...

hennessy

Caretta abi kınıyorum seni :) yukarıda harika bir resim paylaştım. Bende çizgi düşleri topa tutar yayınlatırsın diye heveslenmiştim. Oralı bile olmadın.

caretta

Murat Bey bu paylaştığın orijinal 600.sayı olan "Kuzeyin Şeytanları".Oğlak Yayıncılık Aylık Teks serisi 200.sayıda yayınladı.

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 16 Mayıs, 2015, 23:49:37
Murat Bey bu paylaştığın orijinal 600.sayı olan "Kuzeyin Şeytanları".Oğlak Yayıncılık Aylık Teks serisi 200.sayıda yayınladı.

hiç işte abi, bize lüx baskı yaptırtmak, sonra yine çok pahalıya satıyor bunlar ateşlemesiyle... aramızı açmak istiyorlar. :)
Düşme bu tuzaklara :)

hennessy

Alıntı yapılan: caretta - 16 Mayıs, 2015, 23:49:37

Abi bende lüküs baskı demek istedim. biliyorum 600 sayı :)

Mrtekin

Bu iletiyi daha önce paylaşmıştım, yeri geldi bir daha paylaşıyım, ilginç bir detay çünkü.

Renkli 600. fasikül olan, Boselli tarafından yazılıp Ticci tarafından çizilen, Kuzeyin Şeytanları'nın senaryosu,  bence, direkt, 13.Savaşçı filminden uyarlanmış.

http://tr.m.wikipedia.org/wiki/13._Savaşçı

Film çok güzeldir, benim ara ara seyretttiğim filmlerden biridir, soundtracki de çok güzeldir, eğer fırsat bulabilirseniz seyretmenizi de tavsiye ederim. Aradaki ciddi benzerlikleri siz de göreceksiniz.

Teks'i bu şekilde de görmek çok ilginçti gerçekten.
They drew first blood...