Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saki

Navajo dağlarında tek tuk altın değil, mağaralarin içi, duvarları altınla kaplı  :D

Kinowa59

Merhaba sayın Zeljko. Deminden beri düşünüyorum," Tex 181_ 182 Kızılderili şerif" macerası nasıldı diye. Evde olmadığım için kitaplara bakamadım. Yalnız şu düşüncemi açıkça ifade edeyim ki  Tex, Zagor, Ken Parker ws gibi Western tarzı çizgi roman kahramanlarını nonoşlukla itham etmek veya kinayelendirmek bu kahramanların tarihsel ağırlığını ve değerini azaltmaz. Ama bu yakıştırmalari yapanların " en azından benim gönlümde " sorgulanmalarına neden olur. Evet değerli dostlar. Yakın tarihe kısa bir yolculuk yaptığımız vakit görürüz ki, Cumhuriyet düşmanı ve İngiliz ajanı, Dr Rıza Nur anılarında ulusal kahramanımız hakkında böyle çirkin yalanlar uydurmustur. Gene, Filistinli kahraman, FKÖ lideri rahmetle andığım Yaser Arafat hakkında ölümünden sonra İngiliz ve İsrail kaynakları bu tür iftiralar uydurmuslardir. Bu taktik Emperyalist güçlerin kendilerini rezil eden kahramanları, kendi halkı gönlünden küçük düşürme taktiğidir. Mrtekin ve Zeljko dostların Tex ile ilgili iletilerini okuyunca bunlar aklıma geldi. Ne alakaysa.

hanac

Geçmiş olsun Bayram abi.

Kinowa59

Çok teşekkür ediyorum sayın hanac ve diğer değerli dostlar. Not: Sayın Zeljko dostumuzun açık ve güya delillendirerek öne sürdüğü oğlak kitap Tex aylık seri 181_ 182 Kızılderili şerif macerasındaki derede yüzme sahnesini bu sabah itibarıyle detaylı bir şekilde birkaç kez inceledim. Sayın Zeljko dostumuz öyle bir yargıya nasıl varmış, hakikaten anlayamadım. Gayet doğal ve seviyeli bir şekilde nehirde yüzüp yıkanıyorlar. Değerli dostlar, ben bir köy çocuğuyum. Bizim oralarda, yani doğu Karadeniz'de yediden yetmişe herkes derelerde, göllerde yüzmeyi öğreniriz. Halâ da memlekete gittikçe derelerde yüzerim. Söylemeye dilim varmıyor amma, o vakit derede arkadaşlarla yüzdük diye bizlerde mi nonoş veya nonoş adayı oluyoruz. Değerli Zeljko dost. Lütfen Tex 181_182 sayıları birkez daha, ama bir akademisyen ve sosyalog titizliğiyle inceleyiniz. Bir göz yanılgısı sonucu, Tex'e haksız bir ithamda bulunduğunuzu göreceksiniz. Selam ve saygılarımla, kalınız sağlıcakla.

Zeljko

Bayram bey yazdiklarimi çok fazla ciddiye aldiniz biraz geyik yapip içinde bulundugunuz sikintili süreçte belki biraz tebessüm edersiniz diye düşündüm olay sadece bundan ibaret.Teks eşcinsel olsa ne farkeder ayrica homofobik bir insan da değilim.Selamlar
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Kinowa59

Merhaba değerli Zeljko dost. Yazdıklarım bir şekilde sizi üzdüyse çok çok özür diliyorum. Ben de tamda sizin yazdığınız gibi içinde bulunduğum sancılı durumdan uzaklaşmak ve yaşamımı mizahi olarak biraz renklendirmek için bu konuyu uzattım. Çizgi romanların, farkında olmadan bizlere kazandırdığı hoşgörü zenginliğimize sığınarak soruyorum. Homofobik ne demektir. Yoksa lbgt'nin farklı bir versiyonumu. Eğer öyleyse Tex bunun neresinde. Selamlarımla.

sultanhisar

Bayram bey ALLAH şifa versin... çok geçmiş olsun...ha buna arada bu akşam Teksler satışa çıkıyor...tam 4 tane... arkasından Lukas ta biticek...o da geliyor...

YzbVolkan

Guzel haber. Hangi seriler cikìyor?

Ben de guzel haber vereyim. Bayram Bey sevinsin. :)) Lal ,Tex Willer disinda Maxi Tex ve Dev Albùmun de telifi almis. Yeni yilda bol bol Tex okuyacaģız. :)
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Zeljko

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 01 Aralık, 2022, 14:00:47
Guzel haber. Hangi seriler cikìyor?

Ben de guzel haber vereyim. Bayram Bey sevinsin. :)) Lal ,Tex Willer disinda Maxi Tex ve Dev Albùmun de telifi almis. Yeni yilda bol bol Tex okuyacaģız. :)

Dev albümler büyük boy mu güdük boy mu olacak bilginiz var mı?
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

YzbVolkan

Bùyùk ihtimal guduk olùr :)
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

gevheri

Klasik seri hakkında bir bilgi var mı? Lal kitap ya da başka bir yayınevi klasik seriyi yayınlamayı düşünüyor mu?

caretta

Alıntı yapılan: gevheri - 01 Aralık, 2022, 15:38:46
Klasik seri hakkında bir bilgi var mı? Lal kitap ya da başka bir yayınevi klasik seriyi yayınlamayı düşünüyor mu?
Çizgi Düşler'in yayınlayacağı 4 adet Teks''den de haber yok.3 Aralık'taki Tüyap
Kitap Fuarını bekliyor olmalılar.

Kinowa59

Büyülü dükkan sahibi İlyas Erkul bey tam şu dakika " çizgi romancilar" sayfasında bombayı patlattı.  Bombanın infilak sesi  Fethiye den 21 km.yukarida şirin bir dağ köyünde bile duyuldu. Bütün Tex tutkunlarına müjdeler olsun. Iki adet klasik Tex ve iki adet de aylık Tex,  her ciltte iki adet olmak üzere sekiz(8) adet Tex satışta, alıcıları bekliyor. Çizgi düşlere ve İlyas Erkul bey'e, beni bu zor günlerimde sevindirdikleri, mutlu kıldıkları için çok teşekkür ediyorum.

Kinowa59

Merhaba değerli dostlar. Iyi insanları, ilkel, vahşi ama her insan gibi nüfus cüzdanları olan yaratıklardan farklı kılan temel değerler " vicdani ve ahlaki değerlerdir." Der filozof Bayramyus. ( Ne yani, " ben cahilin ferasetine güveniyorum " diyen, sonra da" "üniversite mezunlarını görünce beni hafakanlar basıyor". Diye devam edip, cehaletten beslenen ve on yıllardır cahilin sırtından geçinen akıl ve bilimi reddeden lerden profesör oluyorda, benden niçin filozof olmasın". Birkaç gün önce sayın kuzgun ve aynı kuşak mensubu olmaktan onur duyduğum Caretta dostumuz, Tex'in geleceğiyle ilgili paylaştıkları iletilerinde " bu gidişle Tex'in tamamlandığını göremeden öleceğiz galiba" diye haklı olarak şikayette bulunmuşlardı. Bende şöyle düşünmüştüm " sayın kuzgun aceleniz ne, hiç olmazsa kuzgun kadar yaşayıniz". Ölüm, kaçınılmaz olarak bütün canlıların paylaşacağı ortak yazgıdır, ama hiçbir canlı kendine yakıştırmaz. Çalışırken, varlıklı bir arkadaşıma," bu kadar malı ne yapacaksın, öteye de getirilmiyor" diye takıldığımda bana" sen o kadar kitabı ve çizgi romanları ne yapacaksın, öteye de getirilmiyor " diye cevap vermişti. Işte böyle, kimi insanı mal, mülk yaşama bağlıyor, benim gibi kimi insanları da çizgi romanlar yaşama bağlıyor. Birkaç saat evvel sayın yzb Volkan ve sultanhisar dostların tex'leri müjdeleyen iletilerini okuyunca siz değerli çizgi roman sever dostlarla sohbet etmek istedim. Buralar yağmurlu, biraz da soğuk. Tam Tex okuma havası. Sarı leblebi ve iki bardak bira. Birde yanında yeni çıkan tex'lerin müjdesi olunca " işte" diyorum. " Yaşam bu, merhaba hayat".

Rossi

Keyifli okumalar sevgili Bayram bey. :)

Yaşam hepimizi biraz filozof yapıyor.