İtalya-Türkiye Baskı Kalitesi Karşılaştırması

Başlatan Zeljko, 20 Kasım, 2021, 16:38:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: bayram - 26 Kasım, 2021, 16:25:43
Genlerinde fetihcilik ( yağma, talan, ganimet, işgal ve çapulculuk ) olan toplumların bireyleri, yalancı ve hilebaz olur.

Ama bu tüm insanlığı suçlamaya gider :), genlerinde bunların olmadığı topluluklar muhtemelen 'survival of the fittest'tan yenik ayrılmış ve yok olmuşlardır.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

KenParker

Alıntı yapılan: bayram - 26 Kasım, 2021, 16:25:43
Genlerinde fetihcilik ( yağma, talan, ganimet, işgal ve çapulculuk ) olan toplumların bireyleri, yalancı ve hilebaz olur.
Böyle bir durumun varlığını kabul etsek bile; bu duruma genetik denmez, denemez. İnsan DNA'sından söz ediyorsak genlerin yüzyıllarla değil, on bin yıl, milyon yıllarla değiştiğini söyleyebiliriz. Yağmacılığın iş haline geldiği Viking toplumları bugün çalışkanlıklarıyla, tutku haline gelmiş düzenleriyle, balıkçılıktan sanayisine kadar dışarıyla uyumlarıyla meşhur. İşgalci İspanyollar gibi pek çok örnek eklenebilir.

Sosyokültürel kodlar derseniz işte burası değerlendirilebilir.

Kinowa59

Galiba fazlasıyla abarttım. Duygusal davrandım. Sayın Pisagor ve Ken Parker dost, çok haklısınız. Yaşamın, insanı kapsayan hiçbir alanında genelleme yapılmamalı. Yazdıklarım, aklın ve bilimin egemen olduğu coğrafya ile ilgili değildi. Hatam bunu belirtmemek oldu. Kazanç, daha, daha çok kazanç için yalanı ve hilebazligi kendilerine hak gören, yaşamını bu inançlarla süsleyen ve bunun için örgütlenmiş, daha da ötesi yetkili erk'i elinde bulunduran yalancı, hilebaz insanların ellerine fırsat geçtiğinde ahlaki ve vicdani hiçbir ilkeyi önemsemediklerini ifade etmek istememdi. Sağlıcakla kalınız.

pizagor

Çok usturuplu bir tarif ama pisagor değil pizagor :)

Nightrain

İlk sayfada ki görselleri görünce hiç şaşırmadım. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Kinowa59

Sayın pizagor. Bilerek yazmadım. Bu hatayı çok sık yapmaya başladım. Yaşlılık alâmetleri kendini göstermeye başladı. Hoş görünüz.

DAMPYR

Arkadaşlar Bence bırakın İtalya-Türkiye Baskı Kalitesi Karşılaştırmasını Biz bu ekonomik koşullarda Yayınların devam etttiğine şükredelim. Lal Gene istikrarlı yayınevi bizi her ay fumettisiz bırakmıyor oda olmasa fumetti okuyamıyacağız iyiki varsın Lal...

pizagor

Alıntı yapılan: bayram - 26 Kasım, 2021, 22:42:34
Sayın pizagor. Bilerek yazmadım. Bu hatayı çok sık yapmaya başladım. Yaşlılık alâmetleri kendini göstermeye başladı. Hoş görünüz.

Estagfurullah efendim. Benimkisi sadece bir kuruntu, kendimi büyük deha Pisagor'la bir tutuyor zannedilme endişesi. Oysa benden anca pizagor olur ki o da anca bu kadar işte  :)

YERDENİZ

Alıntı yapılan: Zeljko - 20 Kasım, 2021, 21:46:57

Burda; resime uygulanan canlandırma'nın (Karşıtlık+) seviyesi, resime çok fazla uygulandığından, resimdeki ayrıntıların kaybolmasını sağlamış.
Ne yapılması gerekirdi; bu tip solgun resimleri canlandırma yapılırken, diğer eylemlerin de uygulanması gerekirdi. (Yumuşatma, Gamma düzeyi, Tozlanmayı azaltma (+)(-) değerleri, siyah skala vs.) gibi...

karlıova

Bu maceraları yeni okudum ve panellerin bu kadar karanlık olmasından rahatsız olduğumu hatırlıyorum. Birçok detayın kaybolmuş olduğu belliydi. Şimdi ortaya çıktı durum, yazık olmuş bu sayılara.

Konu sadece matbaa problemi değil kullanılan kağıdın düşük kalitesi de olabilir. Lal düzenli Fumetti basabilen tek yayınevi 20 yıldır ve bu konuda takdirimizi kazanmış durumda ancak baskı kalitesi ve özen yıllardan beri eleştirilen bir konu, düzeleceğe de benzemiyor.

YzbVolkan

Italya ile birebir ayni bir tek Mylos var. Maceraperestlere baktim onlarin kagidi bile orjinale gore ince.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.