One Punch Man

Başlatan Sakızlı Ohannes Paşa, 25 Aralık, 2015, 19:18:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sakızlı Ohannes Paşa

Internette deli gibi One Punch Man geyigi donuyor son zamanlarda. Izleyen var mi?

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 25 Aralık, 2015, 19:18:43
Internette deli gibi One Punch Man geyigi donuyor son zamanlarda. Izleyen var mi?

O geyikler yüzünden izlemeye karar verdim bende, ama 1 ay sonra falan ancak izlerim.

dean

One-Punch Man, bir anda popüler oldu. Benim de dikkatimi çekti. Bende izleyeceğim. Ama herhalde önce mangasını okurum. Bizde de çıkacaktır zaten.

Berkdinho

Ben seyrettim ve çok beğendim.
   Aslı ONE isimli bir author'un çöp adamdan hallice çizimli webcomic'i olan One-Punch Man, Murata Yusuke'nin ONE'ye teklif götürmesiyle haftalık manga dergilerinden birinde Yusuke'nin oldukça kaliteli çizimleriyle baştan yayımlanmaya başladı ve halen devam ediyor. Animeyse 12 bölümden oluşup geçen pazar günü son bölümü yayınlanarak tamamlandı ve manga versiyonunun önemli bir kısmını TV ekranına uyarladı. Mangada yeni sezonu çıkaracak kadar yeterli materyal olmadığı için yeni sezon gelir mi, gelirse ne zaman gelir şu an için belirsiz.
   Serinin konusuysa şöyle: Ana karakterimiz Saitama, iş görüşmelerinden bir türlü olumlu bir sonuç alamayan işsiz güçsüz bir adamdır. Yine ret yediği bir iş görüşmesinden sonra bir çocuğu bir süper kötünün elinden kurtarır.Bu olay aklına küçük bir çocukken bir kahraman olmak istediğini getirir ve kendine ''Ben ofislerde çalışmak istemiyorum, küçükken okuduğum mangalardaki gibi bir kahraman olmak istiyorum.Benim asıl hayalim buydu!'' deyip bir kahraman olmak için antrenmanlara başlar. Üç yıl geçer ve bu süre içinde o kadar güçlü olur ki ne kadar güçlü süper kötülerle savaşırsa savaşsın hepsini tek yumrukta yenmeye başlar. Bir de bu süre içinde kel kalır çok güçlenmenin yan etkisi sanırım. Tek yumrukta ardı ardına gelen zaferler bir süre sonra Saitama'nın canını sıkmaya başlar ve hayatı tamamen sıkıcı bir hale bürünür. Kendine denk bir düşmanla gerçek bir dövüş isteyen Saitama'nın hayatı, bir süper kötünün elinden kurtardığı cyborg Genos'la tanışmasıyla birlikte yeni bir yola girecektir diyeyim ve burada keseyim.
   Bu kadar ilgi görmesinin nedeni çoğunlukla süper kahraman çizgi romanları ve Shonen manga ve animelerine ait klişelerle doyasıya dalga geçmesi denebilir. Genelde bu türlerde ana karakter hep aşama aşama güçlenir ama burada Saitama zaten über güçlü durumda; o klasik aşamaları çoktan geçmiş. Kimisi komik kimisi karizmatik renkli yan karakterleri ve mizahıyla zaten kısa bir seri olan One-Punch Man'in bir göz atılmayı hak ettğini düşünüyorum.
The Right Man When Things Go Wrong

kharon

Mangasini okuyamadan animesini izledim, o yuzden ne kadar sadik bir uyarlama ne kadar fark var bilmiyorum ama bayildim; cok eglenceli, superhero genresi ile ince ince dalgasini gecen bir mizah...  ;D

Tek problem; ikinci sezon icin gelecek sene diyorlar  ::)