Ana Menü

Claymore

Başlatan Belit, 20 Şubat, 2014, 22:38:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Belit

Uyanmış varlık adı verilen üstün güçleri bulunan, insanlar tarafından alt edilmesi imkansız varlıklar tarafından tehdit altında bulunan dünyayı kurtarmak için gizemli bir örgüt yarı insan yarı yoma melezleri türettir. Bu şekilde ortaya çıkan çift el kılıçlı, zırhlı afeti devran 42 hatun görünümlü savaşçıların maceralarını konu alan bu animede savaşçıların disiplinlerinin mi hırslarının mı galip geleceğini belirleyecek tek şey içlerinde bulundurdukları Yomalardan kaynaklanan Yokileridir. Çünkü Yoki adı verilen içlerindeki şeytani güç onları uyanmış varlıklarla savaşabilecek maksimum gücü sağlayan yegane şeydir. Fazla hırsa kapılan Claymore lar yokilerini kontrol edemezse uyanmış varlıklardan biri olurlar.
26 bölümden oluşan anime serisinde Baş karakter Clare in hayatı çocukken yoma(uyanmış varlık)lardan birinin ailesini katletmesiyle değişir . Örgütten gelen en güçlü Claymore  olan Teresa uyanmış varlığın peşine düşmüşken  minik Clare de bir Claymore olmak ister ve Soğuk gülen Teresa nın umulmadık merhameti ile örgüte girer. Büyüdüğünde 42 sıradaki en zayıf halka olan Clare bir yarım kandır. Hiçbir özelliği ve yeteneği olmayan en başarısız Claymore olan Clare, Uyanmış varlıkların en güçlüsü Priscilla nın Teresayı öldürmesi ile intikamını alacağına yemin eder.
Clare bir yarım kandır ama aldığı Claymore kanı, en güçlü olan Teresanın kanıdır.

Adını taşıdıkları 17. ve 18. yüz yıl İskoç yapımı, büyük çift el kılıcından alan ve yine o yüzyılları ve coğrafyayı yansıtan kılıç ve büyü tarzı sevenler için mutlaka izlenmesi gereken seri. Tabi ki yine yapımcısı Madhouse. Yapım yılı ise 2007.
Neden 26 bölümde bitirdiklerini hiç anlayamadığım, aslında bitmemiş olan ya da ben bitmesin diye çok takıntı yaptığımdan devamı çıksın diye uzun zaman kıvrandım. Sizlerin de kıvranmanızı istediğimden buraya yaziyim dedim.  ;D
Claymore (Anime) -- Trailer
[CLAYMORE] "Official Movie Trailer" 3 Clare and Teressa HIGH QUALITY

hanac

Bu güzel tanıtım için teşekkürler.

Ama bana pek hitap etmedi  :)