Dünya Klasikleri - Umut Sarıkaya (Komikşeyler)

Başlatan TKnKT, 07 Eylül, 2022, 10:17:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TKnKT

Dünya Klasikleri

Çizer: Umut Sarıkaya
Yazar(lar):
Anton Çehov(Perpetuum Mobile)
Nikolay Vasilyeviç Gogol(Portre)
Herman Melville(Kâtip Bartleby)
Guy de Maupassant(Korkak)
Stefan Zweig(Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat)
Joseph Conrad(Narcissus'un Zencisi)
Miguel de Unamuno(Yaman Adam)
Boyutlar: 25 × 27 cm   
Cilt: Karton Kapak / HC   
Kağıt: 2. Hamur Kağıt (HC: Ivory Kağıt) / Renkli
Sayfa Sayısı: 176
Yayın Tarihi: Eylül 2022   
Etiket Fiyatı: 95₺ (HC: 240₺)

Umut Sarıkaya'nın tek kişilik girişimi Naber Dergisi'nde her sayının başında uyarlamasını yaptığı klasiklerin kitaplaştırılmış hali yakında geliyor. :)
"The man who opens topics faster than his shadow"

TKnKT

Bu kitap üzerindeki consensus benim için büyük bir gizem barındırıyor. Ya insanların çılgınlarca hoşuna gidiyor ya da birçoğu için "meh". Tabi kısıtlı Umut Sarıkaya üretimi olan bir gerçeklikte çıktı darboğazından insanların yönelimi de söz konusu olabilir. Velhasıl benim dibim düşüyor. Gogol'dan bir Portre, Melville'den bir Katip Bartleby, Conrad'dan Narcissus'un Zencisi... Yani edebiyat klasikleri ile böyle oynamalar ve eciş bücüş karakterlere büründürmeler aşırı keyifli geliyor bana. Zaten oldum olası Naber döneminde böyle bir kitabın düşü ile yatıp kalkıyordum. Neyse ki Sarıkaya'yı benimseme niyetinde bir yayınevi çıktı da "Naber Kitap" muammasını geride bıraktık. Ha bir yandan HC alacak kadar gaza gelmelik bir şey yoktu. Onun yerine iki kitap daha alırmışım da heyecanımıza yenik düştük, olur öyle arada.
"The man who opens topics faster than his shadow"

KenParker

Bu adam çok komik ya ;D

İşimdeyim Gücümdeyim için başlığını aradım bulamadım. Vardır herhalde. Piyasada bulamıyordum, yeni baskı yapmış.