Julia Serisi - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 26 Temmuz, 2010, 21:42:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Utku Gürsoy

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 19 Haziran, 2014, 19:53:36
Aksoyları bulursan önce onları al sonra oğlaktan ve binbir romandan çıkan julialar var enson çizgi düşler yayınlıyor hiçbirini bulamassan onlardan başla.başlada nasıl başlarsan başla derim ben... 8) 8) 8)
Sağolun. Bende bu seriye başlayacağım Eh artık kitapları arayacağım.

seastar1000

kımseyı kırmak ıstemem ama ben nacızane julıa ıcın yenı başlamak ısteyenlere
ıstedıklerı buldukları hatta kapağını begendıklerı hangı sayı olursa olsun alıp başlasınlar derım
netıcede her sayı ayrı bır macera ve okudukça ıcıne gıreceklerdır
hadı bır julıa sever daha katalım ortama

köstebek

Nacizane bir kronoloji yapayım...

15 sayı Aksoy Yayıncılık

1 sayı milliyet Gazetesi eki

2 cilt oğlak (4x2= 8 sayı)

4 cilt 1001 roman (4x3=12 sayı)

7 cilt Çizgi düşler (7x3= 21 sayı)

1 cilt Almanak çizgi düşler (1x2 sayı)

toplam yekün budur.

Eski sayılar zaman zaman sahaflardan vs. bulunabilir.

seastar1000

mıllıyetın verdıgı  sayı yı seneler once yazlıkta bırakmıştım bır o eksık
bu arada fırsat bu fırsat cızgı düşler e julıa yayınları ıcın bır kez daha teşekkür ederım

ıkı fumettı var benı yada sevenlerını uzen ne olurdu cızgı düşler onları yayınlasaydı dıyorum hep
ad vermıcem anlayan anlasın

DAMPYR

Julia candır 130 sayfa olmasıda ayrıca güzel her macerayı doya doya okuyorsunuz.Umarım bu seri hep devam eder.... 8) 8) 8)

DAMPYR

Örneğin gelecek sayı Julia 8 de yayınlanacak maceraların üçüde birbirinden güzel.Kapaklara bakarmısınız.... 8) 8) 8)

antiochia

İlk sayısını aldım ama beni açmadı şahsen. Hep onu gördükçe aklıma Audrey geliyor, yarım bıraktım...

OZAN BALIM

Alıntı yapılan: antiochia - 19 Haziran, 2014, 21:52:27
İlk sayısını aldım ama beni açmadı şahsen. Hep onu gördükçe aklıma Audrey geliyor, yarım bıraktım...

Biz de aklımıza Audrey geliyor diye okuyoruz, ne tesadüf... :)

altay1944

Öksüz kaldı yaban ellerde ...Görme şansımızın çok düşük olduğu son sayı...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

umutsuzluğa gerek yok; gün doğmadan neler doğar

rumar80

Yeni sayının ilk macerasını okudum.
   Bir yanda öldürülen mafya üyeleri, diğer yanda bir sokak kenarında infaz edilmiş herkesin sevdiği bir polis memuru ve Julia'nın hayatına beklenmedik şekilde giren bir erkek.
   Bunlar arasındaki bağ ne?
   Zamanla maceralar çok mu sıradanlaştı diye düşünmüyorum değil. Neyse. Bakalım ikinci macera nasıl?

doktor1881

BAHADIR

Julia'larda şu ana kadar okuduğum en kötü maceralar Oğlaklarda yayınlanan 2 sayılık tarikat macerasıydı... Ama okuduğum en iyi macerada ilk 3 lemeden sonra sanırım yine Oğlak cildinde yayınlanan "EVE GİDERKEN" adlı maceraydı ki ne yapıp edip o hikayeyi okuyun...

Bunun haricinde diğer her hikayenin kendine göre gideri var... :)

köstebek

Yeni ikili format hakkında görüş bildirecek kardeşler var mı?

ferzan

Ben üçlü formatı seviyordum açıkçası...Satışları iyi olsaydı da iki ayda bir falan çıksaydı, güncele yetişme şansımız olurdu belki ama ikiliye de razıyım...Hatta tekli çıksın her ay çıksın bile diyebilirim ama tabii gerçeklikten şaşmamak lazım...Zaten şu ana dek beş ayrı el değiştirdi...Kitaplıkta bir bütün olarak görünmesini geçtim, doyurucu bir şekilde Julia okumak isterim...Üçlü formatı benimsemiştim...Lal KM'lerde sert kapakların içeride yer alması beni hep germişti...Kenarları tahriş etmekten ya da çatlatmaktan korkar, rahat okuyamazdım...Oğlak'ın iç kapaksız cilt mantığını seviyordum ama kapaklar heba oluyordu...Dobişkoda en iyi çözümü Çizgili Düşler bulmuştu parlak ve çok kalın olmayan yumuşak iç kapakla ama madem dobişko çıkamayacak, ikili formattan da zevk alırım...Çok titiz ve takıntılıyımdır ama orjinal boyut değiştirilmediği müddetçe ( detaylı frankofonu makul olmayan düzeyde küçültmek bkz. Bouncer - küçük olan bir ebadı diğer büyük boylara uydurmak için büyüğe taşımak bkz. Corto Maltese Dost Kitabevi Kayıp Kıta Mu ) ikiliye her zaman varım...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com