Archer Tepesi Çocukları - Epsilon

Başlatan ferzan, 10 Mart, 2023, 22:33:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Archer Tepesi Çocukları 1

ORMANDAN GELEN BİR ŞEY VARDIR VE ÇOCUKLARI HEDEF ALIR...

Archer Tepesi'nde çocuklar kaybolmaya başlar ve kimse bir şey bilmemektedir. Korku, öfke ve şüphe her yere hâkim olur. Kurbanlar ve yerel polis umutsuz hâlde sonraki ölümü sadece beklemektedir. Ancak bir gün, Archer Tepesi'nde gizlenen korkunç tehdidi ortadan kaldırmak istediğini ilan eden esrarengiz kadın, Erica Slaughter oraya çıkar. Bu kadın ne pahasına olursa olsun katili ortadan kaldıracaktır...

James Tynion IV'ün kaleme aldığı, Werther Dell'Edara'nın çizimleriyle hayat verdiği Archer Tepesi Çocukları saf korku ve sürükleyici gizemleriyle elinizden bırakamayacağınız bir korku deneyimi sunuyor.

"Kendilerini bu dünyanın içine atmaya cesaret edebilenler, eşsiz ve ilginç karakterlerle dolu bir cinayet hikâyesiyle karşılaşacaklar. Bunu kaçırmak istemezsiniz."
COMICBOOKCOM

"Tynion, bu kitap üzerine muazzam ölçüde düşünmüş ve çalışmış. Bu hikâyenin oldukça kişisel olduğu gibi çok karmaşık bir şekilde örüldüğü de ortada."
IGN

"Tynion ve Dell'Edera, Stranger Things çağı için mükemmel bir korku çizgi romanı yaratmışlar."
COMIC BOOK RESOURCES

Çevirmen:    Tuğçe Nida Gökırmak
Orijinal Adı:    Something is Killing the Children Vol1.
Sayfa Sayısı:    128
Cilt Tipi:    Karton Kapak
Kağıt Cinsi:    Kitap Kağıdı
Boyut:    16 x 24 cm
Fiyat: 134.5 TL
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

ferzan

Öncelikle orijinal seri üzerinden spoilersiz yorumum ve örnek görseller için bknz: http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=17605.0

Epsilon Yayınları 'nın bu eseri yayınlayacağını duyunca bir parça bozulmuştum. Birincil sebebim, Blade Runner 2099 'un ikinci cildiyle birlikte kitap kağıdına dönmeleri ve renkler ile netliğin tıpkı geçen gün "Karanlıkta Sevdiğin Ben" başlığında paylaştığım örnekteki gibi dumura uğramasıydı. Aynısının bu eserde olmasından çekinmekle birlikte belki o sorun aşılmıştır diye umut besliyorum. Elime alıp inceleyene ya da başka bir çizgi roman sevdalısından örnek fotoğraf görene kadar tedirginliğim devam edecek.

İkincil sebebim, Blade Runner 2099 'da olduğu gibi yayın periyodu. Senede bir kitap mı gelir, iki senede bir kitap mı gelir diye başka bir endişenin içerisindeyim. Belki dizisinin yardımı olur ama o da henüz yapım hazırlığı aşamasında sanıyorum. Hayırlısı diyelim.

Üçüncül sebebim, bunu en sona bıraktım ama en çok bundan dert yanabilirim. Serinin adı neden "Bir Şey Çocukları Öldürüyor" değil de "Archer Tepesi Çocukları" ?

Kurguya dokunmayan bir tercih olsa yadırgamam, orijinali niye bozdunuz demem ama Archer Tepesi, bu serinin kalbinde olan vazgeçilmez bir yer değil ki? Sadece ilk 3 kitabı kapsayan birinci hikaye arkının geçtiği mekan. Yani üç ciltten sonra Archer Tepesi ile işimiz kalmıyor. Şayet Epsilon yetkilileri bizzat yazarına danıştıysa ve "Evet, ileride Archer Tepesi 'ne geri dönüyoruz..." dediyse bilemem ama okuduğum 29 sayı itibariyle ilk 15 sayıdan, yani 3 ciltten sonra o tepeyle bir bağımız kalmıyor. Acaba Epsilon yetkilileri bu serinin tamamını göz önüne almadan mı bu isim değişikliğine gitti, yoksa serinin ilk arkından sonra devam etmeyecekler de ondan mı böyle bir tercihte bulundular? Bu soruları yakında kendilerine de soracağım, cevabı buradan paylaşırım.

Dolayısıyla iki ayrı başlık açtım bu isim değişikliğinden ve Epsilon 'un henüz kestiremediğim yayın planından ötürü. Eğer ilk 3 cilt ile bırakılırsa, hiç değilse orijinal serinin başlığından irdelenmeye devam edilir, bu başlık da bizde çıktığı kadarıyla irdelenir diye düşündüm.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

Nightrain

Keşke hakkını veren bir yayınevine gitseydi. Özellikle Presstij'e çok yakışırdı.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Zeljko

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Kinowa59

Ferzan bey'in bilgece  eleştirilerini ve çizgi roman analizlerini bende özlemişim. Yalnızca Ferzan bey'in de değil, mesela Osmanlı'nın Tanzimat dönemi aydınlarından, öğretmen ve ekonomist Sakızlı ohannes Paşa'nın yazılarını da özledim. Bunun yanında, yayınlarla ilgili, ismiyle uygun tüyolar veren sayın köstebek' in iletilerini ve sayın Nic'in Zagor İtalya yazılarını da özledim. Forumda ki birkaç yıl önce yazılan iletileri okuduğum da pek çok forum üyesinin artık yazmadığını, belki de forumdan koptuklarını görüyorum.
Yazılarını okudukça çizgi roman dünyamı geliştirdiğim bu değerli çizgi roman sever dostlarımızı forumda yeniden görmenin benim gibi pek çok forum üyesini de sevindirecegine inanıyorum.

Zeljko

Iki Hayalim var ilki; sadece birgün de olsa küs dargin herkesin ayni anda foruma yazmasi diğeri ise taaa resimliromandan bugüne tanidik tanimadik bu forumlara yazan herkesi bir kez olsun kanli canli görebilmek.Yapamazsam yerime hanac yapsin;bu da vasiyetimdir.
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Kinowa59

Merhaba sayın Zeljko. Kötülüklerle dolu bir Dünya' da insan sevgisiyle süslenmiş kalpli oluşunuz ne güzel. Sizi en samimi duygularımla kutluyorum.

DAMPYR

Bu kitabın devamı var mı, seri mi yoksa tek kitap mı? Korku olması ilgimi çekti de...

ferzan

Epsilon baskısı hafta ortası elime geçti. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, korktuğum başıma gelmedi. Her ne kadar kuşe olmasa da mevcut kağıdında görselliğin dumura uğramadığını görmek (yine Epsilon'un çıkardığı Blade Runner 2099 cilt 2'nin aksine) beni memnun etti. Ne var ki bu memnuniyetim, yer yer balon kenarlarına kadar sıfır dayanan ve bazı bazı gelişigüzel yerleştirilmiş hissi veren kaligrafi ile biraz yarım kaldı. Üzerine kullanılan font da amatör çeviri ve balonlamacıların tercihlerinden hallice gelince, orijinal fontunun yakınından geçemeyince tuz biber oldu. Son olarak Epsilon'a yönelik muhtemel periyot tahminlerimin hortlamasıyla gene memnuniyetsiz bir şekilde kapadım kapağını.

Balonlamaya çok takılmam diyorsanız, salt basım kalitesi olarak Epsilon kuşeyi bıraktığından beri en iyi işini çıkarmış olabilir bu edisyonda. İsim sorunsalı ve periyodun meçhullüğüne dair kendi endişelerim aynı olmakla birlikte üstteki mesajlardan birinde Nightrain'in dediğine katılmadan edemiyorum. Keşke Presstij bassaydı bunu. Orijinal boyutunda, kuşe kağıda, aslanlar gibi balonlanmış gıcır edisyonda ne güzel yakışırdı kitaplığımıza...Büyük ihtimalle geç fark ettiler böyle geç fark edilmemesi gereken bir seriyi ve ilgilendiklerinde de iş işten geçmişti diye tahmin ediyorum.

hanac

Archer Tepesi Çocukları 2

Archer Tepesi Çocukları serisi hız kesmeden vahşet ve korku saçmaya devam ediyor.

Erica Slaughter Archer Tepesi'nde ortalığı kan gölüne çeviren canavarı öldürdü, evet. Peki tehlike sona mı erdi? Çocuklar artık huzura erebilecek mi? Elbette hayır. Öldürdüğü canavar bir anneydi ve şimdi onun yetim çocukları, ormanda kol geziyor. Kontrolsüz, yaramaz ve en ürkütücüsü de açlar.

KÖTÜLÜK ASLA ÖLMEZ... ERICA ONU ÖLDÜRMEDİKÇE.

Yayın Tarihi: Ağustos 2023
Sayfa Sayısı: 128
Boyut: 16 x 24 cm
Fiyat: 198,5 ₺