Bu Aralar Ne Oynuyoruz?

Başlatan Carnage, 08 Ağustos, 2010, 17:43:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Carnage

Bugün Serious Sam HD:The First Encounter' a başladım. Oyun 2001 yılında çıkan ilk Serious Sam'in 2009 yılındaki remake versiyonu. Serious Sam ilk çıktığında Half Life,Soldier Of Fortune,Deus Ex,No One Lives Forever gibi iyi senaryolu ve yapay zekası gelişmiş düşmanlarla dolu FPS'ler revaçtaydı. Komik bir senaryosu olan ve Cüneyt Arkın gibi oynarken yüzlerce düşmana karşı girişerek hepsini mermi manyağı yapmaktan başka bir şey yapmadığımız bu oyun beklenmedik bir şekilde başarılı oldu. Hatta satış rakamları Max Payne'e bile yaklaştı.  Serious Sam can çekişmekte olan bir türün son örneğiydi: Konuya aldırış etmeden sadece eğlenmek için oynadığımız aksiyon oyunları. Aslen oyun,Croteam isimli bir firmanın ürettiği Cro Engine grafik motorunun yeteneklerini göstermek için ürettiği bir demodan başka bir şey değildi. 2104 yılındaki uzaylı istilasına karşı durabilecek tek kişi Sam "Serious" Stone'u kontrol ediyorduk. Yüksek tempolu,kandaki adrenalin oranını arttıran ilk oyunu bir çırpıda bitirdim ve hiç sıkılmadım. 8 yıl sonraki tekrar yapımda yeni bir grafik motoru eklenmiş onun dışında her şey aynı. Menülerde bile tek fark grafik ayarları bölümündeki efektler sadece. Oynanış gene aynı,gene aksiyonun dibine vuruyoruz. Duke Nukem Forever rezaletinden sonra konuya önem vermeden oynanabilecek alternatif bir FPS. Denemeye değer.

HacıGeraltEmmi

Arkadaşlar Battlefield3 açık betası 29 eylül itibari ile kullanıma sunuldu. Merak edenler origin.com adresinden ücretsiz üye olarak indirip deneyebilirler. Merak edenler için hatırlatayım istedim ;) iyi eğlenceler.

drfuhrer

bu aralar hep western okuduğumdan ps 3oyunu olan 'red dead redemption' oyununu bilmem kaçıncı defa bitirdim...
assassins creed 3'ü ve uncharted 3' ü bekliyorum...denemeyenlere söylüyorum:uncharted 3=martin mystere...deneyin ve dudağınız uçuklasın:inanılmaz grafikler-hikaye örgüsü-müzikler....zaten assassins creed 3'ü anlatmaya gerek bile yok.istanbulda-kanuni döneminde geçiyor...
bu arada oyun kültürü söz konusu olduğunda rakip tanımam türkiyede..pc değil ama..arcade-konsol-portable...

siyahderikoltuk

Alıntı yapılan: drfuhrer - 30 Eylül, 2011, 22:52:23

bu arada oyun kültürü söz konusu olduğunda rakip tanımam türkiyede..pc değil ama..arcade-konsol-portable...
Aaaaa hocam lütfen.. Bizde konsol delisiyiz  ;D.. Hatta bizim buralarda 10 konsol gücündeyim ;)..
Dead Island oynuyorum bu aralar hemde deliler gibi.. Nasıl canlı, nasıl kanlı bir oyun anlatamam.. Görev örgüsünüde çok güzel yapmışlar, gayet akıcı olmuş.. Kesinlikle tavsiyemdir, oyun konusunda kurak geçen yaz aylarından sonra ilaç gibi geldi.. Bu arada FIFA 12de çıktı.. PES 2012 gelene kadar idare eder beni... Sırada El Shaddai var.. Başlayınca yorumlarımı yazarım ..

siyahderikoltuk

GEARS OF WAR 3... Oyun 1 ay önce çıkmasına rağmen, özellikle eşref saatime denk gelsin diye bekledim, bekledim.. Sonuç: muhteşem.. Bir kere şu an piyasaki konsollar ömrünü tüketti, yeni nesile geçelim diyenler inanıyorumki bu oyunu gördükten sonra -yok yav daha idare edermiş- diyeceklerdir.. Grafikler gerçekten kalburüstü.. Oyunun zaten oturmuş dinamikleri vardı, ufak eklemeler oynanışı daha zenginleştirmiş.. Digger ile siper arkasındaki düşmanı parçalamak ve Retro Lancer'daki süngü çok güzel düşünülmüş ayrıntılar..
   Spoiler içerebilir,oynamak isteyen arkadaşlar bu cümlemi geçsinler: Yalnız Dom'un ölümüne anlam veremedim.. Tamam kahramanca öldü, hatta ölümü gerçekten oyunun en güzel sahnesiydi ama ne kadar gerekliydiki? Zaten seriye son veriyorsun, bari tüm takım kurtulsaydı.. Bu arada Carmine Jr.ın yüzünü yine göremedik, en azından bu oyundan canlı çıkmayı becerdi..
    Oyunu not ortalaması neredeyse 10/10... Zaten X360 sahibi olupta bu seriyi oynamamış olan yoktur diye düşünüyorum.. Ama olurda evine yeni konsol almayı düşünenlerimiz varsa, bu oyun bile başlı başına Xbox aldırır.. Oynayacaklara keyifli saatler diliyorum ;) ..

pukay

Orc Must Die! bu oyunu kesinlikle denemeniz lazım...

HacıGeraltEmmi

En sonunda Battlefield3 elime ulaştı, hız kesmeden kurdum ve oynamaya başladım. FPS türünden hoşlanıyorsanız kaçırmamanız gereken bir oyun.
Sesler, görüntüler, haritalar ve atmosfer kesinlikle müthiş olmuş. Bu kadarını beklemiyordum doğrusu. İyi bir PC ve güzel bir ses sistemi ile kendinizi savaşın ortasında hissediyorsunuz :o DICE bu sefer güzel iş çıkarmış gerçekten.

rumar80

Kabul biraz geyik olacak ama biraz önce Vatan gazetesinin oyun sitesinde buldum. Paylaşayım dedim.
   Özellikle Murat için:

http://oyunparki.gazetevatan.com/beceri-oyunlari/kirlangic-gizemi-zombi-adasi

Carnage

Batman Arkham City'nin Pc versiyonu Amerika'da çıktı,yarın ise Avrupa'da raflarda yerini alacak. Ancak oyunu Windows 7'de(dolayısıyla Direct X 11 ile) oynayanların başları epey ağrımış,forumlarda performans problemlerinden bahsediyorlar. Yeni çıkan oyunlarda bu tip şeyler moda olduğu için oyunumuzun eksi hanesine yazamıyoruz. Performans düşüklüğünden şikayetçi olanların oyunun ana menüsünden Direct X 9 seçeneğini seçmeleri gerekiyormuş. Konsol kullanıcılarının böyle dertleri yok fakat onlar da kalitesiz grafiklerle yetinmek zorunda. Oyunu henüz oynamadım ancak çok ilginç bir sonla bittiğini duydum. Senaryonun Paul Dini tarafından yazıldığını hatırlarsak kalitesiz bir konu ile karşılaşma ihtimalimiz düşük. 2 yıldır beklenen(Resmi olarak duyurulmadan önce de bekleniyordu çünkü Arkham Asylum'un sonu bir devam oyunu geleceğini haykırıyordu.)oyunun PS3 versiyonun gamerankings.com notu %96,X-box 360 versiyonunki ise %94. Batman Arkham City yılın oyunu seçilir mi bilmem ama kesinlikle yılın en iyi çizgi roman uyarlaması oyunu ödülünü alacaktır. Öncüsünü pek çoğumuz oynadığımız en iyi çizgi roman oyunu olarak tanımlıyorduk bu da ağabeyini utandırmıyor.

drfuhrer

uncharted 3 diyorum,başka da birşey demiyorum...

Gambit

Alıntı yapılan: ArAmAS - 25 Kasım, 2011, 00:40:56
uncharted 3 diyorum,başka da birşey demiyorum...

fiyati dusunce alacagim ben de,

bu fiyatlardan SIFIR oyun almayi reddediyorum zira; elimde okuyacak cizgi romanlar, kitaplar;  oynayacak bir suru oyun, izleyecek bir suru film oldugu icin bekleme surem 2 seneye kadar cikabiliyor rahatlikla  ;D

ercoktay

Uncharted 3'ü bende çok merak ediyorum. Fiyatının gittigidiyorda düşmesini bekliyorum. Benim de oğlum ile ilgilenmekten hobilerime çok kısıtlı zaman kalıyor. Oturduğum yer Ataköy çalışma yerim Kavacık olduğundan servis kullanıyorum ve yaklaşık 1 saatlik bir zaman serviste çizgiroman okumak için bana kalıyor. Eve gittiğimde ise genellikle oğlum yattıktan (10'dan) sonra oyunların başına oturuyorum. İlk terciğim geçen aya kadar hep WoW'du. Yaklaşık 5 senedir oynadığım bir oyundan kopmak kolay olmuyor. Ne oyunlar (Uncharted 2, Mass effect 2, Dragon Ages 2, Skyrim, Battlefield 3, Bilimum PS3 oyunu gibi). Ama dönüp dolaşıp WOW'a geri dödüm. Geçen ay ise sonunda en çok beklediğim oyunlardan Star wars Old republic (Swtor) çıktı. Yaklaşık 1 aydır kısıtlı zamanımda sadece swtor oynuyorum. Oyun benim beklentilerimi bayağı bir karşıladı. Hala heyecan duyuyorum. Sıkılmadım oyundan. Online oyunlara çok güzel yenilikler getirmesinin yanında hala alması gereken çok yol var. Bugları gün geçtikçe temizliyorlar. Yakında büyük bir patch de gelecek. Eğer Kotor oynamış ve star wars evrenini seviyorsanız tavsiye ederim. Hoş oyun resmi olarak Türkiye de satışa sunulmadı daha. internetten satın alabilirsiniz. Aylık 13 Euro gibi bir ödemesi de var. Daha 28 level'a gelebildim. 50. levela gidecek çok yolum var. Bütün karakterlerin hikayesini oynamak istiyorum. Hayırlısı ile Diablo 3 gelinceye kadar (Şubat ayı gibi gözüküyor) beni idare eder. Sonrası Alla Kerim zaten. Diablo 3'ten herhalde başımı kaldıramayacağım. İzin kullanıp eşimle oğlanı bir yerlere mi göndersem acaba?

drfuhrer

ps3 konsolunda assassins creed'in son oyununa başladım:revelations...oyunun istanbulda geçmesi güzel..ama 1 ve 2.oyun kalitesinde değil.ezio iyice bıktırdı hakkaten...istanbul hatırına oynuyorum.brotherhood'tan hiç bir farkı yok...şunu da bitirip batman:arkham city'ya başlamak istiyorum.
bu arada ps3'te red dead redemption ve unchrated diyorum..başka da birşey demiyorum

pukay

shank diyorum metal slug tadında çizgiroman grafikli bir oyun, bu sıralar ikinciside çıktı
machet'in karikatürize versiyonu bir karakteri yönetiyoruz aksiyon diz boyu olmuş baya eğlenceli bir oyun

drfuhrer

shank,hakkaten bomba gibi bir oyun...