Bu Aralar Ne Oynuyoruz?

Başlatan Carnage, 08 Ağustos, 2010, 17:43:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nacho_grande

Ben de AC Revelations' a başladım. Dediğiniz gibi İstanbul ve geçmişteki AC anılarım hatrına oynuyorum.

ercoktay

Normalde şuan devam eden WOW ve SWTOR aboneliklerim var. Her iki devasa online oyunu nerdeyse çıktıkları günden beri oynuyorum. WOW'u 3 aydır. SWTOR'u ise yaklaşık 1 aydır oynayamıyorum. Hatta 10 yıldır azimle beklediğim betasına kavuşabilmek için nerdeyse bütün fan sitelerine üye olduğum Diablo3'e bile 15 gündür dokunmuyorum. Bunun nedeni ise tabiki Mass effect 3. Mass effect 1 ve 2 de elimde var. 1. daha oynamadım hiç.2ye başladım fakat WOW ve SWTOR'dan bir türlü sıra gelemedi. Hep ezik bir kenarda kaldı. Fakat Mass effect 3 öyle değil. O kadar çok beni içine çekti ki anlatamam. İncelem puanları 100 üzerinden 95 civarı. O eksik 5 puanda aslında mükemmel olan oynanıştaki bazı aksaklıklar. Koşmayı, saklanmayı ve bilimum gerekli hareketi tek bir space tuşuna atamışlar. Bu bir yanda oynanabilirliği müthiş arttırırken aynı zamanda bazı aksaklıklara neden oluyor. Mesela savaşın kızıştığı yerlerde hızlı koşmanız gerekirken bir anda herkesin ortasına siper alabiliyorsunuz.

Fakat bu gibi küçük aksaklıklar oyun zevkinizden hiç birşey götürmüyor. Oyun bir RPG aksiyon oyunu. Yani diyaloglar ve savaş var. Diyalog seçiminiz oyunuzun bütün gidiş yolunu etkiliyor.

Bu arada her üç oyunda birbiri ile bağlantılı. Mass effect 1den beri oynadığını aynı karakteri geçimişinde yaptığınız seçimlerin aynısı ile yani save dosyanız ile aynen Mass effect 3e aktarabiliyorsunuz. Eğer save dosyanız yoksa siz kendiniz geçmişinizi seçimler ile kurgulayıp oyuna öyle başlıya biliyorsunuz. Ben mesela FPSlerden hoşlanmamama rahmen bu oyundan dehşet zevk aldım. Sömürerek herşeyi yaparak oynuyorum oyunu.

Herkese tavsiye ederim. Kesinlikle memnun kalacaksınız.

Bu arada hazır Diablo 3 de yaklaşmışken blizzarda kullandığım emaili buaradan paylaşayım. ercoktay@yahoo.com Bu emaili real id olarak kaydedip battlenette arkadaş olabilirsiniz benimle. Diablo 3 WOW yada Starcraft oynamak isteyeniniz belki çıkabilir. Özellikle Diablo 3te coop çok güzel gözüküyor.

sefik

Alıntı yapılan: ercoktay - 28 Mart, 2012, 12:03:34
Normalde şuan devam eden WOW ve SWTOR aboneliklerim var. Her iki devasa online oyunu nerdeyse çıktıkları günden beri oynuyorum. WOW'u 3 aydır. SWTOR'u ise yaklaşık 1 aydır oynayamıyorum. Hatta 10 yıldır azimle beklediğim betasına kavuşabilmek için nerdeyse bütün fan sitelerine üye olduğum Diablo3'e bile 15 gündür dokunmuyorum. Bunun nedeni ise tabiki Mass effect 3. Mass effect 1 ve 2 de elimde var. 1. daha oynamadım hiç.2ye başladım fakat WOW ve SWTOR'dan bir türlü sıra gelemedi. Hep ezik bir kenarda kaldı. Fakat Mass effect 3 öyle değil. O kadar çok beni içine çekti ki anlatamam. İncelem puanları 100 üzerinden 95 civarı. O eksik 5 puanda aslında mükemmel olan oynanıştaki bazı aksaklıklar. Koşmayı, saklanmayı ve bilimum gerekli hareketi tek bir space tuşuna atamışlar. Bu bir yanda oynanabilirliği müthiş arttırırken aynı zamanda bazı aksaklıklara neden oluyor. Mesela savaşın kızıştığı yerlerde hızlı koşmanız gerekirken bir anda herkesin ortasına siper alabiliyorsunuz.

Fakat bu gibi küçük aksaklıklar oyun zevkinizden hiç birşey götürmüyor. Oyun bir RPG aksiyon oyunu. Yani diyaloglar ve savaş var. Diyalog seçiminiz oyunuzun bütün gidiş yolunu etkiliyor.

Bu arada her üç oyunda birbiri ile bağlantılı. Mass effect 1den beri oynadığını aynı karakteri geçimişinde yaptığınız seçimlerin aynısı ile yani save dosyanız ile aynen Mass effect 3e aktarabiliyorsunuz. Eğer save dosyanız yoksa siz kendiniz geçmişinizi seçimler ile kurgulayıp oyuna öyle başlıya biliyorsunuz. Ben mesela FPSlerden hoşlanmamama rahmen bu oyundan dehşet zevk aldım. Sömürerek herşeyi yaparak oynuyorum oyunu.

Herkese tavsiye ederim. Kesinlikle memnun kalacaksınız.

Bu arada hazır Diablo 3 de yaklaşmışken blizzarda kullandığım emaili buaradan paylaşayım. ercoktay@yahoo.com Bu emaili real id olarak kaydedip battlenette arkadaş olabilirsiniz benimle. Diablo 3 WOW yada Starcraft oynamak isteyeniniz belki çıkabilir. Özellikle Diablo 3te coop çok güzel gözüküyor.
3'u 1 ve 2 ye hiç bulaşmadan oynarsak bir eksiklik olur mu peki?

ercoktay

Olmaz. Dediğim gibi hayatını kurgulama şansı veriliyor oyun başında. Sen seçim yaparak sanki ilk iki oyunu oynamış gibi oradaki kararların bir seçimini yapıyorsun.

pukay

bu aralar ev-okul arası takıldığımdan evdeki boş kalan zamanlarda oyuna verdim bünyeyi

ilk olarak mass effect 3'le başlıyayım,seriyi gayet seviyordum hele 2.oyuna hayran kalmıştım lakin 3. oyun resmen yılın en büyük hayal kırıklığını yarattı bende, lafı uzatmiyim yok bioware usta olmamış dragon age 2'de yaptığını mass effect 3'tede yapmışsın, o fragmandaki askerin eğer geç kalırsanız kurtarılacak bir dünya kalmıyacak lafıyla oyun çıkmadan öyle gaza gelmiştimki ama oyunda ... neyse spoiler vermiyeyim oynamayı düşünenlerin keyfi kaçmasın
  ikinci olarak zeno clash'i tekrar oynadım,herkese de tavsiye ediyorum.hl2 motoruyla yapılmış ilerlemeli fps dövüş oyunu(nasıl bir tür uydurdum bende anlamadım)vuruş hissiyatı mükemmel,konu ilginç,tasarımlar bugüne kadar göreceğiniz en değişik tasarımlar.
   son olarak da eskide olsa kane&lynch2:dog days'e baktım,sadece anlatımdan kurtarıyor birde lynch'in psikopatlığını konuşmalarda çok iyi yansıtmışlar ,bunun dışında oyunu oynamak için cidden sabır gerekiyor pekde bulaşmanızı tavsiye etmem.

drfuhrer

ps vita'da uncharted:golden abyss oyununu bitirdim...inanılmaz bir deneyim...sadece uncharted hayranları değil,herkes denemeli

pukay

Batman arkham city,yoruma gerek yok esir etti resmen main story,side missionlar derken
amma ve lakin halada tam bitiremedim riddler hostage olayı %60'ta bıraktım geri kalan main story ve side missionlar artı 2'de easter egg'i bulup.Daha sonra farkettim telefonumda aramalar birikmiş,masamda yemekler diğer masamda yapılacak işler dağ olmuş derhal oyunu silip bu zehirden kurtuldum.
   İkici olarak da the walking dead'i oynadım.Gayet beğendim,Jurassic Park'tan dolayı biraz önyargılı yaklaştım ama Teltale games işi ciddiye alıp kotarmış olayı.
   Toplamda 5 part olacak serinin ilk partı 2 saatte bitiyor ama öyküsü ve tadımlık değişik aksiyonuyla bir oturuşta bitirtiyor kendini.The Walking Dead'i seven herkes denemeli
  dipçik not:6.cilltten sonra seriyi bırakıp daha devam etmemeye karar vermiştim(sadece ufak özetlerini takip edecektim)lakin oyundan sonra direk çr'ciye koştum :)

Carnage

Stret Fighter vs. Tekken oynadım biraz. Pehlivan gibi Hakan dururken Hugo gibi bir çam yarmasının Street Fighter karakterleri kontenjanında yer kaplamasına biraz içerledim. Ama gene de zevk alarak oynadığım bir oyundu,bir pc oyuncusu olarak önüme ne dövüş oyunu konsa oynamaya mecburum.öyle beat'em up seçme lüksüm yok.

Serious Sam HD The Second Encounter'a baktım. 2001 yılında çıkan Serious Sam isimli  hit oyunun-Max Payne ile yakın dönemlerde çıkıp Max abimize kafa tutmuştu ciddi Sam abimiz-devamının tekrar yapılmış versiyonu olan oyun kafa dağıtmak için birebir. Alıyorum elime elektrikli testereyi,etrafı mahşer alanına çeviren yaratıkları kesiyorum.

Bu arada şu an fırtınalar koparan Diablo 3 ve Max Payne 3'ün oynayanınız var mı aranızda? Nasıl oyunlar,yorımlarınız bekliyorum.

kadri kerem

Gözler zaten arızalı. Okumanın ve yazmanın yanında bir de oyuna sardığım zamanlarda sağ gözüm çok ağrıyor. Ama ara ara Pes ve Fight Night 3 oynamayı severim.

nacho_grande

Vakit oldukça Diablo 3 oynuyorum. Özlemişim keratayı :)

ercoktay

Şu aralar bütün oyunları bir kenara atarak boş vakitlerimde Diablo 3 oynuyorum. Ben oyunu çok beğendim. Tatmin edici bir oynama süresi var. Ve Blizzard talent sistemini bu sefer muhteşem yapmış. Oyunda ben şu ana kadar öyle ciddi bir bug göremedim. Oyun bir süre oynadıktan sonra tek düze hale gelebiliyor. PVP'si gelince daha bir coşku ile oynanabilir. Bende geçer notu aldı. Bu arada görsellik ve fizik motoru muhteşem. Bazı yerlerde durup resmen manzarayı ağzım açık izliyorum. Hemen herşeyin parçalanabilmesi de oyuna güzellik katıyor.

Gambit

diablo 3 u alali 2 hafta oldu ama hala kurmadim bilgisayara

saniyorum once macosx guncellemesi yapmam gerekiyor sistem gereksinimlerinden oturu ve o guncellemeye usendigim icin henuz baslamadim ama yorumlar gaza getirdi, bu aksam bilgisayari bosaltmaya ve de guncellemeye baslayacagim gibi duruyor.

mustafa

Underground 2, Max Payne 2, Hulk ve PES 6 oynuyorum çok eğlenceli.

drfuhrer

bugün yarın ghost recon:future soldier oyununa başlarım...mükemmel bir oyuna benziyor

hennessy

The Walking Dead Episode  2'ye başladım başlamaz olaydım :) esir aldı zor bıraktım oyun sherlock holmes tarzı adventures oyunları seviyorsanız ve elinizde balta adam kesmeye meraklıysanız benim gibi yürümeyen ölüler okuyorsanız oynamayın :) şaka şaka kesin oynayın ama bol konuşmalı şimdiden söyleyeyim.

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları