Captain Midnight

Başlatan Nemo, 07 Ağustos, 2023, 22:20:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

1938...Radyo zamanları...Captain Midnight isimli bir karakterin hikayeleri baya ilgi çekiyor o vakitler.
Dell Comics, 1941 yılında yayınladıkları The Funnies isimli derginin içinde Kaptan'in ilk macerasını yayınlıyor.
57-59-61-62 ve 63. sayılarda yayınlanan maceralardan sonra, Fawcett yayınevi 1942'den 1948 yılına dek, 67 sayı Captain Midnight yayınlıyor.

1. Dünya savaşında bir pilot olan Midnight, aynı zamanda Secret Squadron isimli takımın lideridir. Gerçek ismi Jim Albright. Kollarına taktığı 'kanatlar' sayesinde uçabilmektedir. Edison kadar zeki olan kahramanımızın, Nevada çölünde gizli bir laboratuvarı vardır. Genellikle Nazilerle savaşıyor.

2013 yılında Dark Horse, 24 sayılık bir seri yayınladı. İlk fasikülünü okudum. 1944 yılında aniden ortadan kaybolup, günümüzde beliriyor. (Bkz: Kaptan Amerika). Günümüze nasıl geldiğini hatırlamıyor. Secret Squadron takımının hayatta kalan son üyesi Joyce ise onun tek destekçisi. Eski düşmanı Fury Shark'in kızı, Charlotte, Midnight'in belirdiğini haber alınca onun peşine düşüyor.

Tam, Prestijj'e göre bir iş bu aslında :) Yayınlanmasi güzel olurdu.
Özel Alfa Ajanı

hanac

Bu güzel tanıtım için teşekkürler.

Emeğine sağlık.

pizagor

Alıntı yapılan: Nemo - 07 Ağustos, 2023, 22:20:04Tam, Prestijj'e göre bir iş bu aslında :) Yayınlanmasi güzel olurdu.

Tüm bozguncu kimliğim ve genel karamsar ruh halimle diyorum ki Nemo dostum: 'Bilemedim!' :)

Kalitesinden, hikayesinden vs. değil, kaç kişinin ilgisini çekecek, raflara çıksa kaç kişinin kitaplığına doğru yola çıkacak. Kargoyu sıfırlayan ürüne dönüşme ihtimalini yüksek görüyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...