3 Büyük Marvel Karakteri...

Başlatan gamlıbaykuş, 13 Ağustos, 2010, 15:33:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

Sevgili Judas'in Batman ile ilgili istek kampanyasi çok hosuma gitti... Ben de biraz kopya çekerek böyle bir atilima karar verdim... Marvelin 3 önemli karakteri Thor, Punisher ve Captan America' nin Klasik maceralardan baslayarak yayinlanmasini çok isterdim. Bir kahramanin öncesini bilmiyorsak yeni sayilari okurken keyf alamayiz, zorlanabiliriz, ilgimizi çekmeyebilir (Sahsi düsüncem). Mesela Iron Man Extremis'in az satmasinin nedenlerinden biri de bu... Daha önce kaç defa Iron Man okuduk... Yillar önce Alfa yayinlarinda biraz yayinlanmisti ve Iron Man'e yabanci olan insan çoktu bence...
Ben çizgi romani okurken baslangiçtan gitmeyi severim... Umarim dilegim kabul olur da bu yayinlara kavusuruz...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

gamlıbaykuş

gamlıbaykuş

rumar80

Sevgili Gamlı Baykuş
   Madem bu konuyu sen açtın neden bir anket yapmıyoruz. Sizce Marvel'in üç önemli karakteri kimdir diye. Fikir senden çıktı hadi anketi de sen aç.
   Benim cevaplarım:   Spider man
                              Wolverine
                               Thor
  Kolay gelsin

rumar80

Bu arada bir yayının geçmişini bilmekten bahsederken sanırım essentiallardan bahsediyorsun. Aslında haklısın, ama biz o kadar bu olayın gerisindeyiz ki comics için. Sen de görmüşsündür. Bu dergilerin çoğu 400-500-600'lü sayılarda. Birinci sayıdan başlamaya kalkacak bir yayinevi bulmak gerçekten çok zor. Bu konuda en şanslı yayın Wolverine çünkü essential 3 yayınlanmaya başladı. Örümcek adamı da ara verse de en azından Bilka dönemi ile iyice okuduk diyebiliriz. Bir de ilk yayınlar da diyalog daha fazla ve bazen gerçekten sıkılabiliyorsun. Yine de keske olsa............ ;)

gamlıbaykuş

Tesekürler rumar aklina uydum açtik bakalim... Benim için her zaman ilk üçte Wolverine, Spiderman ve X-men gelir...

gamlıbaykuş

Haklisin rumar... Wolverine Essential olarak yeniden aramizda. Gerekli Seyler X-men ve Silver Surfer içinde yayinlanacagi haberini verdi. Evet birçok kahramanin maceralari 500'lerde, 600'lerde. Tamami olmasa da bu 3 karakterin en azindan belli bir dönem maceralarini (Klasik Maceralar) okumak isterdim. Gerekli Seyler yapti, yine yapabilir, neden olmasin :)

rumar80

Bazı karakterlerde Marvel arada bir yerde sanki sıfırlamış gibi yapıp yeni okuyucuları olaya daha kolay katmayı başarmıştır. Ama X-men'de bu çok zor. Özellikle Claremont dönemi bir bütündür. Bazen bir sayıyı okurken bu konunun çok daha önce başka bir sayıda değinildiğini hissedersin. O nedenle özellikle X-men için sıra bozulmamalıdır. Daha önce iki kez aradan girilmeye çalışıldı. X-men 1  (Claremont'in hemen ayrılma öncesi) ve sıfır tolerans ile. Bence bütünlüğün kaybı tutulmasını önledi.
   Oysa Alfanın çıkardığı Thor, FF ve Captain America rahatlıkla aradan girilerek 20'er sayı sürebildi

pizagor

Çok seçenekli Marvel evreni için yapilan bir oylamada tek oy hakki çok az degil mi  ???

Ve tüm zamanlar için tek büyük vardir, o da Örümcek Adam...

(Yukaridaki cümlede Aziz Yildirim'in Fenerbahçe için sarfettigi özlü bir sözden özgürce esinlenilmistir :)  )
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

O zaman gönül rahatlığı ile efsane geri döndü diyebilir miyiz?  ??? :D

gamlıbaykuş

Vallahi anket isini ancak bu kadar becerebildim moderatörümüz el atip düzeltirse sevinirim...

hanac

Arkadaslar merhaba,

Oy hakkini 3'e çikardim.

Oylama yeniden baslamistir.

gamlıbaykuş

Tesekürler, düzeltme isi iyi oldu...

hanac

Oylarimi açikliyorum;

Örümcek Adam, Thor, Captain America

Berkdinho

Kafadan Spidey ile Wolverine'i isaretledim.Üçüncü sik konusunda Cap ile Iron Man arasinda kaldim ve biraz düsününce Iron Man'i isaretledim.
The Right Man When Things Go Wrong