Dizi Muhabbeti

Başlatan Bezgin Bekir, 20 Ağustos, 2010, 16:40:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

drfuhrer

başıma geldiği için biliyorum:inanın o çizgi romanlar dizide yanarken,kalbim sıkıştı desem?terledim desem?
yani iğrenç bir travmadır!!!

yunusmeyra

acıyı paylaşıyoruz..  :'( yakılan çizgi romanları için gözyaşı döken çok arkadaşım olmuştur..yani onca emekle toplanan ve özenle saklanan çizgi romanları yanan,atılan,cebren el konulan ve bu sayede "büyük adam" olacağı vehmine kapınılan arkadaşlarımızın ,büyük bir çaresizlikle döktükleri sahici gözyaşlarıydı bunlar..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

alpi

dizinin geçen haftaki bölümünde anne salonda temizlik yaparken Çağatay kanepede yayılmış Tommiks okuyordu..anne birkaç kere ''kalk''dedi..baktı tepki yok,çoğumuzun başına geldiğine emin olduğum hareketi yapıp elindeki ''Gırgır'' süpürgesiyle oğlunu ''dürttü''..Çizgi roman ve Gırgır süpürgesi..çocukların ve annelerin vazgeçilmezleri..gerçek ''fenomenler''...

konnektör

Yanlız dikkatimi çekti o Tommiks lerden bazıları Aksoy yayıncılıktan çıkan seridendi. O yıllarda Aksoy yayıncılık yoktu. Tommiksleri Ceylan yayıncılık basıyordu. Ayrıca benim gibi o yılları yaşayanlar da farkındadırlar kostümler seksenlerden çok yetmişli yıllara ait,  uzun yakalı gömlekler  çok renkli jarse elbiseler yetmişli yıllarda moda idi.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

Gambit

Alıntı yapılan: konnektör - 04 Nisan, 2012, 14:04:47
Yanlız dikkatimi çekti o Tommiks lerden bazıları Aksoy yayıncılıktan çıkan seridendi. O yıllarda Aksoy yayıncılık yoktu. Tommiksleri Ceylan yayıncılık basıyordu. Ayrıca benim gibi o yılları yaşayanlar da farkındadırlar kostümler seksenlerden çok yetmişli yıllara ait,  uzun yakalı gömlekler  çok renkli jarse elbiseler yetmişli yıllarda moda idi.

e bu kadar basit detaylari atliyorsa dizi YUH yani denir ancak

rumar80

Ne derler bilirsiniz: Şeytan ayrıntılarda gizlidir.
  Bizim diziler genelde ayrıntıya önem göstermez. Ayrıca eminim o Tommiks'i getiren eleman da ne olduğunu bilmiyordur, bilse bile umursamıyordur.

kalidor

Benim önceki bölümlerde gördüğüm Tommiksler eski dönemlere ait gibiydi. Yani Aksoy Yayınları değildi. Ama dönem sonrası çıkan bir seri de olabilir. Elbiselerin 70'lere benzemesi henüz 1980'de olmalarından kaynaklanabilir. Daha darbe olmadı ve sağ-sol çatışmalarını dizide görüyoruz. Giyim kuşam, müzik, sinema yani kültürel ve sosyal anlamdaki dönüşüm için 1985 ve sonrasına bakmamız gerekecek. Bu arada dizinin ilk bölümlerindeki 2012 sahnelerine artık pek dönülmüyor gibi. Sanırım oradaki yaşlandırma hususuyla ilgili mantık hatalarını kavradılar. Nereden baksanız 32 yıl. Dizideki Şahin karakterinin oğlunun en az 20 yaşında olması lazım. Bir de sanırım korkulan oldu ve dizide birçok materyal ilk bölümlerde tüketildiği için erkenden kendini tekrara başladı. Zamanı biraz hızlandırıp disko, Yaşar Alptekin danslarına felan girmeleri lazım:) Bir de ister misiniz dizinin devamı 90'lar olarak gelsin:)
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Önemli olan çizgi romanı genç nesillere göstermeleri.Bu bile çizgi roman için çok iyi vurgudur..... 8) ::) ;)

darkwood

Çizgiroman ı hatırlatan dizi ve filmlerin çoğalması, çizgiromanın geleceği adına güzel.
Birden aklıma Kemal sunal ın tuvalette çizgiroman okuduğu filmler aklıma geldi.  :)
Darkwood Sakinleri..

sefik

Icinde cizgi romanin oldugu en guzel film Babam ve Oglumdu bence  :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: darkwood - 04 Nisan, 2012, 21:57:09
Çizgiroman ı hatırlatan dizi ve filmlerin çoğalması, çizgiromanın geleceği adına güzel.
Birden aklıma Kemal sunal ın tuvalette çizgiroman okuduğu filmler aklıma geldi.  :)
Evet bu tür flimlerin sık sık tv'lerde gösterilmesi, genç nesile çizgi romannın nasıl birşey olduğu hakkında bir fikir sahibi olmasına azda olsa yardımcı olacağı kanısındayım.diyeceğim ama genç nesil internette chat yapmak,oyun salonlarında play stationda maç yapmaktan başka birşey yapmıyor.bu iş bize düşüyor arkadaşlar herkez akrabalarındaki genç nesilden başlıyarak çizgi roman sevdasını yaymalıyız.yoksa bizimle birlikte çizgi roman bitecek.sözüm sana değil Mustafa sen bu sevdayı almış bir babanın oğlusun..... 8) :-\ ;)

BAHADIR

Maksadım konuyu dağıtmak değil ama genç nesilden kasıt geçimini harçlıklarla sağlayan lise ve orta öğretim kesimi ise bu fiyatları duyunca zaten dudakları uçuklayıp direk uzaklaşacaklardır...Öyle de oluyor...

Geçende yıllardır tanıdığım abimizin birine elimdeki fazla doğankardeş ve 1001 romanlardan bir karma vermiştim.(Bunları da bana Suat abi vermişti.-Esattr-) Liseye giden oğluda arasıra takılır dükkana abi babama verdiğin Tex'i okudum (Tex Almanak 1 ilk baskı)  güzeldi yok mu başka çizgiroman dedi. Var ama dışarı vermeye yok fakat istersen getirtebilirim deyince onun için çizgiroman işi tamamen bitti... :)

Peyami

Alıntı yapılan: darkwood - 04 Nisan, 2012, 21:57:09

O filmlerin en komiği 100 Numaralı Adam filmidir bence. Babası (Ali Şen) tuvalette ÇR okumasına kızınca "Artık kültür yapmak da mı yasak?" cevabını hiç unutamam :)

drfuhrer

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 04 Nisan, 2012, 18:28:01
Önemli olan çizgi romanı genç nesillere göstermeleri.Bu bile çizgi roman için çok iyi vurgudur..... 8) ::) ;)
kesinlikle...

mandrake66

Arkadaşlar,

2 sene önce seyrettiğim bir dizi..

"The prisoner" benzeri, ancak, burada birden fazla kişi küçük bir kasabada hapis tutuluyorlar. Etrafı görünmez bir güç alanı ile çevrili, hatta bir bölümde terk etmek isteyen birisi öldü.

Hatırlayan var mı?

Teşekkürler..