Brendon - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 22:18:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Brendon almıyorum ama umarım ilker bey buradan iyi bir satış sağlarda Brendon ve özellikle Julia hep devam eder... 8) 8) 8)

altay1944

İlker beye özverili girişimi dolayısıyla teşekkür etmek isterim umarım satış iyi gider...1001 romanın tüm serilerini alıyorum kuşkusuz özerden de devam edeceğim.Düzenli olarak yayınlanırsa çok yerinde olur.

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 17 Haziran, 2012, 21:51:56
Brendon almıyorum ama umarım ilker bey buradan iyi bir satış sağlarda Brendon ve özellikle Julia hep devam eder... 8) 8) 8)

Brendonu almamak mı aman hemşehrim duymamış olayın.Seriyi al pişman olmazsın .
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

kalidor

Brendon'u yazan Claudio Chiaverotti öncesinde yıllarca Dylan Dog yazdığı için (halen yazıyor mu bilmiyorum) çabucak aşina olursun. Chiaverotti, Sclavi'den sonra Dylan'ın 2. senaristi gibi zaten.
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Alıntı yapılan: kalidor - 20 Haziran, 2012, 11:32:41
Brendon'u yazan Claudio Chiaverotti öncesinde yıllarca Dylan Dog yazdığı için (halen yazıyor mu bilmiyorum) çabucak aşina olursun. Chiaverotti, Sclavi'den sonra Dylan'ın 2. senaristi gibi zaten.

Bu nedenle Brendon bana çakma Dylan Dog gibi geliyor ve sevemiyorum.

Gambit

Tipi bile benziyor zaten brendon in dylan a

Ikisinin de her macerada mutlaka bir kadinla yatmasi klisesi de beni fena halde baydi

kalidor

Brendon'un Dylan çakması olduğu düşüncesine katılmıyor değilim. Geçmişinin tam olarak bilinmemesi, entellektüel yanı, şeytan tüyü olması, vosvos yerine atı vs vs. Ama Brendon'daki karanlık post-apokaliptik atmosferi ve hikayenin genelindeki cyber-punk kültürü bana yetiyor. Ödül avcısı olması, tam bir Road warrior duruşu artılarından. Tabancası da zaten Mad Max'ten apartma.
Crom! Ölüleri Say...

Eflatun

Cilt 5 / Macera : Sanal Canavarlar ;

Vampir şef Renfield:

''HİÇ KİMSE RENFİELD'A YALVARAMAZ!''

???  ???  :P

Nası yani  ??

sefik

Dylan a hic isinamamistim,anladigim kadariyla brendona da isinma sansim yok,hic okumadim ama yazilanlardan sonra deniycegimi de sanmam.

HacıGeraltEmmi

Dylan'ı bende sevemedim, ama Brendon'un atmosferi tamamen farklı. Bence hemen vazgeçmeyin, 1-2 sayı okuyun öyle karar verin.

hennessy

Alıntı yapılan: designer73 - 22 Haziran, 2012, 19:37:24
Dylan'ı bende sevemedim, ama Brendon'un atmosferi tamamen farklı. Bence hemen vazgeçmeyin, 1-2 sayı okuyun öyle karar verin.

Bu tarz kitaplara karşı soğuk olan ben Dylan'a hasta oldum içinde polisiye tadıda var brendon mu dedim dylan mı malum bütçe baktım ikisine Dylan daha ağır bastı brendon şimdilik askıda ha kötümü yooo yarın ne olur bilmem :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Eflatun

Alıntı yapılan: doruk - 22 Haziran, 2012, 18:28:50

Vampir şef Renfield:di

Nası yani  ??

Brendon'u sevmediğim çıkmasın sakın buradan,tam aksine tam benim tarzım ve bayıla bayıla okudum 5 cildi peşi peşine,
herkesede tavsiye ederim.

Eflatun

Birde CREEPY-EERİE hikayeleri okuyormuş gibi hissettim zaman zaman,özellikle Korku Arabası macerasında ...

kalidor

Alıntı yapılan: doruk - 22 Haziran, 2012, 19:54:57
Alıntı yapılan: doruk - 22 Haziran, 2012, 18:28:50

Vampir şef Renfield:di

Nası yani  ??

Brendon'u sevmediğim çıkmasın sakın buradan,tam aksine tam benim tarzım ve bayıla bayıla okudum 5 cildi peşi peşine,
herkesede tavsiye ederim.
Bu cumlede bir ceviri hatasi var galiba, anlamsiz
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Brendon un hiç bir sayısı kaçmaz.
5.cildini dağıtıma çıkmadan önce mürekkebi kurumadan, sevgili Abbas ile birlikte satın alip arşivimize koyduk, bu kadar itki okumak için yeter sanırım.   ;)
Darkwood Sakinleri..

mutarad

Aslında yayınlar hakkında olumsuz konuşmayı pek sevmiyorum ama, Brendon'un ilk 2 cilti güzeldi. 3. ciltteki hikayeler o derece "felsefik" geldi ve canımı darlattı ki, Brendon almayı bırakmaya karar verdim. Forumda "Brendon forever" diyen arkadaşlar herhalde "3.kitap barajını" geçenlerdir... Ben "baraja takıldım"
İnsan için, diğer insanlar yollarına serilmiş irili ufaklı taşlardır. Çoğunun farkına ancak çarptığımızda varırız. Taşları biriktiren koca bir bina diker ölene kadar... Taşları atan ise ölür kalır, taşları bitirene kadar...