Brendon - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 22:18:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Sevgili Yahya,
   Kızılmaske, Mandrake ve Gordon fumetti değil ABD kaynaklı gazete bantlarıdır.

darkwood

Benim fumettilerden çıkar çıkmaz okuduklarım Brendon, Dampyr, Nathan ve Dylan Renk Cümbüşü/Maxi serileri. Zamana yaydıklarım ise Tex, Büyülü Rüzgar, Julia, KMS ler ve yeni seriler şeklinde sıralanıyor.
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Alıntı yapılan: rumar80 - 28 Ocak, 2014, 20:32:12
  Sevgili Yahya,
   Kızılmaske, Mandrake ve Gordon fumetti değil ABD kaynaklı gazete bantlarıdır.
Doğru söylüyorsun... :-[ :P :o

altay1944

yeni sayıdan haber var mı?Birde zona x sayısı beklemiyordu ne oldu bilen var mı?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

HayalGücü

Ay sonunda ZonaX ile beraber çıkacakmış.

hennessy

Anja Geri Dönüyor.

Beş sene önce çok sevdiği sevgilisi Anja gözleri önünde intihar etmişti. Nasıl oldu da tekrar geri döndü. Onu öldürmeye çalışan kim. Brendon tekrar Anja'ya kavuşabilecek mi? Çizimleri dahil nefis bir kitap daha bitti. Brendon gerçekten okunacak bir eser.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Bu kadar itki sonrası ilk beş cildini alıp bir şans vereyim dedim. Umarım pişman olmam.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Nisan, 2014, 08:29:19
Bu kadar itki sonrası ilk beş cildini alıp bir şans vereyim dedim. Umarım pişman olmam.

İlk ciltlerde çeviri kötü, yanıltmasın seni.

DAMPYR

Brendon Masalımsı Ayakları yere basmıyan konulara döndüğünden bu yana okuma zevkim kaçtı.Halbuki çok daha iyi senaryolar yazılabilir.... :-\ :'( >:(

rumar80

Alıntı yapılan: designer73 - 06 Nisan, 2014, 14:34:33
İlk ciltlerde çeviri kötü, yanıltmasın seni.

En çok senin yazılardan etkilendim zaten Abbas. Ilk iki macera sunum için fena değil. Önümüzdeki maceralara bakacağız.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Nisan, 2014, 08:29:19

10.sayıdan sonra Brendon açılıyor Umar abi..
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Alıntı yapılan: hennessy - 06 Nisan, 2014, 19:33:02
10.sayıdan sonra Brendon açılıyor Umar abi..

Brendon serisini çıktığı ilk sayıdan beri düzenli takip ediyorum.
Seri özellikle Çizgi Düşler'in bastığı hikayeler ile birlikte oldukça başarılı olarak devam ediyor.
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Brendon iyidir Umar, biraz ısararcı olmak lazım ;)

rumar80

Ikinci cilt (ilk altı sayı) bitti. Ilk izlenimim Dylan Dog'un gelecekte geçen versiyonu olduğu, ancak Dylan'dan daha çok sevdim. Bir Dampyr değil, ama kendini okutuyor.
   Burada asıl paylaşmak istediğim ise göndermeler. Hem de James Bond göndermeleri. Dördüncü macerada Brendon'ın bağlandığı hızları masa ve simyacı ile muhabbeti bana Goldfinger'ı hatırlattı, aynı macerada simyacının tüm masa boyunca uzanan silahı ise Beni seven casustan.
   Altıncı macerada Malcolm'un silahı da tıpkı Scaramanga'nın altın tabancasına benziyor.
   Okumaya ve yazmaya devam.

Ralph

Bu karaktere bir türlü ısınamamıştım, kapağı da pek ilgimi cezbetmediğinden zamanında ilgilenmedim ama neden bilmem geçenlerde 3 cilt sipariş ettim. İlk cildi geçen hafta bitirdim, Volto Nascosto'ya fena sardığımdan diğerlerini okuma fırsatı bulamasam da; İlk cildi çok beğendim(karaktere hala gıcığım!) Öyküler gerçekten çok iyiydi. Özellikle 2 ve 3 numaralı öyküler hayranlık uyandırıcıydı. Bitireceğim bir seri olacak, herkese tavsiye ederim.