Gırgır Karakterleri Figür Olsun!!!

Başlatan pizagor, 03 Nisan, 2013, 01:02:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Bu resmi görmemle tetiklendi bendeki bu 'Bundan istiyorum' duygusu... Çocukluğumun en gırgır kahramanlarını çizgiroman kitaplığımda biblo olarak görmek istiyorum. En Kahraman Rıdvan, Muhlis Bey, Arap Kadri, Gaddar Davut, Utanmaz Adam, Avni yeriniz hazırlandı bile :) Haydi Mürekkep, duy şu sesi!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

yunusmeyra

biranda görsellere ulaşamadım ama ,listelediğin tiplemeleri;tamamen seri üretim ve piyasa için olmasa bile farklı tasarımcıların ürettiklerini hatırlıyorum (avni,muhlis bey,zihni sinir gibi..)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

pizagor

Bir zamanlar bende bir Muhlis Bey kalemliği vardı kıymetini bilemediğim. Bunun dışında Gırgır figürlerine ne bir çizgiromanevinde ne de başka bir yerde rastlamadım. Sevgili İlyas'a danışalım konuyu...

yunusmeyra

hatta 2003 yılında bahsi geçen kahramanların önemli bir bölümünün "vitra" seramik heykeller olarak sokağa taşımıştı..

mesela "zihni sinir"in yaratıcısı İrfan Sayar kendi "dükkanında" "zihni sinir" figürleri satardı..

bir de" naregatsi" vardı beyoğlun'da orda da olur muydu böyle tekil figürler?belki..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

pearl jam

Çok güzel fikir. Ama sayılan karakterlerden çoğunun henüz basılı bir albümü yok.

Türk mizah - çizgi roman tarihinin en önemli figürlerinden Avni'nin düzgün basılmış bir kitabı yok daha düşünebiliyor musunuz? Avni Avrupa'da bir ülkenin karakteri olsa ne albümler ne özel baskılar yapılır ne kitaplar yazılırdı hakkında . Bu "Avrupa'da olsa..." muhabbetinden ne kadar kaçmak istesem de olmuyor, olamıyor :)

pizagor

V

Hafiyesi Mahmut,Muhlis Bey ve Yavlum Mithat,Tarzan ve Arap Kadri,Steryo Seyfi,Zalim Şevki ve Kelek Osman,Grup Perişan ve daha niceleri.
Figürleri olsa ve baktıkça hatıralarımız canlansa.Ne iyi olurdu sahi.
"İstemem,eksik olsun.."

pearl jam

Alıntı yapılan: pizagor - 03 Nisan, 2013, 13:30:18
Avni'nin bende şu albümü var...

Bunu biliyorum ama hem baskı kalitesi çok iyi değil hem de sanırım zor bulunuyor artık.

Gambit

Ozgur senin basliga denkgeldi yine elestiriler kusura bakma ama yazmadan duramiyorum

Figur biblo bust heykelleri ciksa kac kisi alacak yahu ?

Kac kisinin evinde cizgi roman le ilgili bust - heykeln- figurler var ? Varsa da kac tane var ?

Su bir gercek ki, Turkiye ekonomik olarak bu tur sektorleri ayakta tutacak maddi guce sahip degil

Birakin kici kirik figurleri, unlu ressamlarimiz, cizerlerimiz bile ay sonunu zor getiriyor

DAMPYR

Bu Gırgır füğürlerinin bibloları varmı bilmiyorum ama hiç olmassa kitaplarının çıkması için bir kampanya başlatsak hiç fena olmuyacak.bildiğim kadarıyla plastikten anahtarları vardı birzamanlar bu figürlerin... :D :) ;)

pizagor

Alıntı yapılan: Gambit - 03 Nisan, 2013, 14:57:30
Ozgur senin basliga denkgeldi yine elestiriler kusura bakma ama yazmadan duramiyorum

Figur biblo bust heykelleri ciksa kac kisi alacak yahu ?

Kac kisinin evinde cizgi roman le ilgili bust - heykeln- figurler var ? Varsa da kac tane var ?

Su bir gercek ki, Turkiye ekonomik olarak bu tur sektorleri ayakta tutacak maddi guce sahip degil

Birakin kici kirik figurleri, unlu ressamlarimiz, cizerlerimiz bile ay sonunu zor getiriyor

Dostum farkındayım ben de bu durumun. Ama başka bir gerçek daha var ki bu fiyatlarla her geçen gün yeni bir yayın çıkıyor, piyasa çeşitleniyor. Ağzım açık izliyorum bu durumu. Demek ki akıllıca pazarlanırsa bunların satmaması için de bir neden yok...