HOZ Comics

Başlatan Sinan Başak, 21 Aralık, 2010, 10:22:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Şu anda HOZ dan tek isteğim var,

Tom Braks'ı düzenli olarak yayınlasın.

a5555

Eyvah(!) ki eyvah,Demirbaş  Dylan Dog a ele atarsa gitti dylan ... ;D
Altan kardeşin yalancısıyım,tom braks,judas ve swing bu ayda çıkartmıcakmış,ekim ayında niyetli imiş,sanırım fuara uzar(yahu bu fuara nurmu yağıyor ?anlamıyorum,fuar biter hepsi ağlar,fuar başlamadanda sanki herkes fuarda alıyormuş gibi ,gelin kızın çeyizi gibi fuara saklarlar,çözemedim.
Hoz çıkarıcakmış ama şuan zeytincilikle uğraşıyormuş,swing in yerli çizimlerini çıkaracakmış,bu arkadaşlar hala anlamıyor,gözden ırak,gönülden uzakdır.
Bakın , Dylan Dog'un satmaması  birinci sebebi,Demirbaşın ikizkardeşi rodeo tarafından hep sallamasından ara verildi,mesela ben tüm  Dylan Dog'ları almıştım ,aldım rodeo bıraktı,ne zaman görsem bugün yarın dediler,sonra tamamen bıraktılar,kütüphanem yarım kalan ç.roman mezarlığına dönmemesi için elden çıkardım,çoğu kişide böle yaptı,sonra hoz çıkardı,ama bence bir arkadaşın dediğim gibi baştan yada sonra ilk sayıları sonra çıkarmak üzere sayı verseydi yada 3 er sayılı ve kapaklı olarak çıkarsaydı satardı.Çünkü küsen bir arkadaş sonra o ç.roman'a bir daha zor giriyor.
Allahını seversen Demirbaş bari  Dylan Dog'u rahat bırak... :o..Kuura bakma sen 2 ci defada girdiğin şu west 5 i çıkar,ben sana söyliyeyim ve yazacağım burda hep duracak,sen çıkar,  Dylan Dog'u asla satmaz. ;D

Alıntı yapılan: hanac - 09 Eylül, 2011, 22:23:28

aa

Benim de HOZ dan şu anda tek isteğim TOM Braksı düzgün olarak tamamlaması...
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Arkadaşlar, Dylan gibi intihara meyilli bir hastayla uğraşmak, aklı başında hiçbir doktorun işi değildir. Kaç kere yayınlandıysa sonu hüsran oldu. Bilindiği üzere, en son Hozcomics'te kısa süre yayınladığı bu seriyi sonlandırdı.
Düşünün, Tommiks, Teksas ve Swing gibi 50 senelik serileri tamamlayabilecek satış adedine ulaşabilen yayınevi, Dylan'da neden yayına son vermiştir? Cevap bence gayet basit; satamamıştır da ondan.
Hernekadar bu çr işi gönül işi deniyor ise de netice itibariyle para ile olan bir şeydir. Mangiz olacakki yayın sürsün.
Ben Dylan okumuyorum. Her sayısı korku temalı olağanüstü hikayelerden oluşması sebebiyle bu çr yi bir türlü sevemedim. Yani, o korkuyu hissettiremiyor.  Oysa diğer çr lerdeki, mesela; Zagor'daki Vampirli macera benim en çok beğendiğim maceralardandır. Ama gelgelelin Dylan'a, ı-ıh o korku ve gerilim hazzını bana tattıramıyor. Hortlaklar ve tuhaf-tuhaf yaratıkların her sayıda olması beni bayıyor. Bilmem kendi açımdan durumu anlatabildim mi?
Tabi ki bu çr yi beğenip okumak isteyenlere bir lafım yok. Eğer birileri yeniden yayınlarsa sizlerin adına sevinirim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

alan ford

Alıntı yapılan: s.b - 10 Eylül, 2011, 00:05:39

Ama gelgelelin Dylan'a, ı-ıh o korku ve gerilim hazzını bana tattıramıyor. Hortlaklar ve tuhaf-tuhaf yaratıkların her sayıda olması beni bayıyor. Bilmem kendi açımdan durumu anlatabildim mi?
Tabi ki bu çr yi beğenip okumak isteyenlere bir lafım yok. Eğer birileri yeniden yayınlarsa sizlerin adına sevinirim.

Bu durum daha çok kavram kargaşasından kaynaklanıyor gibi sanki. Bizde korku ve gerilim hep yan yana düşünülen şeyler. Dylan Dog ise korku öğeleri barındıran ama gerilime pek bulaşmayan bir çizgi roman. Yani yaşanan olaylardan Dylan ve Grucho'nun korkmasını beklenir. Bizim değil.. Ama yaşananlar ve yaratıklar tuhaftır gerçekten. Gel gelelim ben tam da bu tuhaflıkların müptelasıyım işte. :) Gündelik memur hayatının ataletini yüzümüze çakmakta bire birdir Dylan'ın dünyası.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Mister NO

Tom Braks'a devam etmek Hoz'a yakışan olacaktır bence de.

pukay

wasteland serisi devam etmiyecekmi?

rumar80

Arkadaşlar hala umutla HOZ'un yeni birşeyler basacağını düşünmek sizce doğru mu?
   Elindekilerle idare etmeye çalıştığı çok aşikar. Bence artık HOZ'a bu kadar beklenti yığmamalı.
   Dylan Dog konusunu da sadece derginin satmamasına bağlamamalı. Bu dergiyi yayınlarken HOZ'un ne kadar açıldığı, elindeki ve lendisinin büyük satışlar beklediği serilerin (örneğin Pecos Bill) nasıl dibe vurduğu bir gerçek. Sadece Dylan suçlu olamaz.
   Ayrıca HOZ güzel bir iş yapıp Tommiks, Teksas ve Kaptan Swing'i tam macera bitirmiştir. Bu kabul ama asıl amacı ucuz telif ile aldığı bu serileri uzun zaman içinde defalarca satmaktır. Bu kendisine göre doğru bir strateji olabilir, ama sürekli yayınlarda ters etki yapmaktadır.

rumar80

Alıntı yapılan: a5555 - 09 Eylül, 2011, 23:13:33
Eyvah(!) ki eyvah,Demirbaş  Dylan Dog a ele atarsa gitti dylan ... ;D
Altan kardeşin yalancısıyım,tom braks,judas ve swing bu ayda çıkartmıcakmış,ekim ayında niyetli imiş,sanırım fuara uzar(yahu bu fuara nurmu yağıyor ?anlamıyorum,fuar biter hepsi ağlar,fuar başlamadanda sanki herkes fuarda alıyormuş gibi ,gelin kızın çeyizi gibi fuara saklarlar,çözemedim.
Hoz çıkarıcakmış ama şuan zeytincilikle uğraşıyormuş,swing in yerli çizimlerini çıkaracakmış,bu arkadaşlar hala anlamıyor,gözden ırak,gönülden uzakdır.
Bakın , Dylan Dog'un satmaması  birinci sebebi,Demirbaşın ikizkardeşi rodeo tarafından hep sallamasından ara verildi,mesela ben tüm  Dylan Dog'ları almıştım ,aldım rodeo bıraktı,ne zaman görsem bugün yarın dediler,sonra tamamen bıraktılar,kütüphanem yarım kalan ç.roman mezarlığına dönmemesi için elden çıkardım,çoğu kişide böle yaptı,sonra hoz çıkardı,ama bence bir arkadaşın dediğim gibi baştan yada sonra ilk sayıları sonra çıkarmak üzere sayı verseydi yada 3 er sayılı ve kapaklı olarak çıkarsaydı satardı.Çünkü küsen bir arkadaş sonra o ç.roman'a bir daha zor giriyor.
Allahını seversen Demirbaş bari  Dylan Dog'u rahat bırak... :o..Kuura bakma sen 2 ci defada girdiğin şu west 5 i çıkar,ben sana söyliyeyim ve yazacağım burda hep duracak,sen çıkar,  Dylan Dog'u asla satmaz.Artık yemiyoruz !!! ;D,dostum. Bizleri saf gördün ama o kadarda saf değiliz....

Alıntı yapılan: hanac - 09 Eylül, 2011, 22:23:28

Fuarın özelliği yeni bir dergi çıkarırken ardından da elindekileri de biraz ucuza çıkartmak. İnsanları böyle çekmek.

alpi

dylan dog 32
swing 78
tom braks 7
idefix'te satışta...

aa

Teşekkürler HOZ...
Esse Gesse Hayranı...

alpi

judas 3
swing 79
idefix'te satışta...

gamlıbaykuş

Kit Taylor ne oldu acaba? Herhangi bir gelişme var mı?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

HOZ'un sitesinde 1 Aralık tarihi için Judas, Swing ve Dylan Maxi gösterilmişti.
Kit Taylor için yakında yazıyordu. Sabretmek gerek....

gamlıbaykuş

Demek tam bir tarih yok, bekleyelim bakalım :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...