Greystorm - 1001 Roman

Başlatan V, 28 Ekim, 2010, 21:59:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: hennessy - 29 Eylül, 2011, 22:00:56
Kadıköyde oturmanın avantajı ile kadıköyden alış veriş yapabilme şansı çok güzel gidiyorum İlyas'ın oraya çıkmak zor oluyor :)

Bir zamanlar benim için de öyleydi. Kadıköy'e gitmek gönlümce çizgiroman almak; ah ah ne güzel günlerdi. Şimdi sadece telefonla sipariş verebiliyorum...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

drfuhrer

Neyse arkadaşlar gecikmeli de olsa geldi bugün kitaplarım. Buna da şükür, ama bir daha ikmal istasyonuna uğramak yok.

Diyarbakırdayım ama yine de ilyas bey olsun altan bey olsun en geç 2 günde gönderiyorlar istediğim kitapları...

Bu arada Greystorm için kutu olayı gerçekleşirse nasıl alacağız bu kutuyu ? Boş bir kutuyu mu satışa koyacaklar ???

Yoksa kutulu bir takım mı alacağız kutuya sahip olmak için ???

hanac

Kutu tek başına da satılacak diye biliyorum.

esattr

Arkadaşlar son kitap Ankara'ya geldi mi? Tatile çıktığımda henüz gelmemişti!!!!

drfuhrer

arkadaşlar ikmal istasyonundan grey storm'un 4 cildini aldım.kapakları hard cover bekliyordum ama öyle çıkmadı.hard cover kapaklı olanı var mı ve de kutudan ne haber?

hennessy

Alıntı yapılan: drfuhrer - 02 Ekim, 2011, 01:23:37
arkadaşlar ikmal istasyonundan grey storm'un 4 cildini aldım.kapakları hard cover bekliyordum ama öyle çıkmadı.hard cover kapaklı olanı var mı ve de kutudan ne haber?

hard cover kapaklı sadece bildiğim kadarı ile Julia yı çıkardılar kutuda gelecek diyordu en son fuat bey
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Bu arada sevgili arkadaşlar, 1001 roman yayınlarının ne zaman çıkacağından haberi olan var mı ?

rumar80

En son Altan ile telefonda konuştuğumda fuara kadar 12 yayın çıkarmayı planlıyoruz diyordu.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 02 Ekim, 2011, 16:56:32
  En son Altan ile telefonda konuştuğumda fuara kadar 12 yayın çıkarmayı planlıyoruz diyordu.

Hadi hayıorlısı diyelim çıkaracakları kitapların listesini verdimi yada söyledimi Umar abi

altay1944

Alıntı yapılan: hennessy - 02 Ekim, 2011, 17:11:15
Alıntı yapılan: rumar80 - 02 Ekim, 2011, 16:56:32

Hadi hayıorlısı diyelim çıkaracakları kitapların listesini verdimi yada söyledimi Umar abi

Önümüzdeki ay fırtınalar kopacak desenize ... Bütce açık verecek.

Genel bir açıklama beklesek en yetkili ağızdan kendimizi ona göre ayarlasak.

Siparişlerimizi kaç zamandır bu yüzden geciktiriyoruz.K eşke Fuat bey burda olsaydı...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

pearl jam

Alıntı yapılan: altay1944 - 02 Ekim, 2011, 17:14:46

Genel bir açıklama beklesek en yetkili ağızdan kendimizi ona göre ayarlasak.

Siparişlerimizi kaç zamandır bu yüzden geciktiriyoruz.K eşke Fuat bey burda olsaydı...

Ben Fuat Aktüre'nin bu foruma bir özür borcu olduğunu düşünüyorum hala.

pizagor

Bu mesajda bol miktarda ipucu yeralmaktadır, o yüzden sonra 'niye bu kadar bilgi verdin!' olmasın  :)

Son 2 cilt ne zamandır duruyordu okunmamışlar arasında. Sonunda okudum ve açıkçası hayal kırıklığına uğradım. O ilk 2 cildin (özellikle de ilk cildin) ardından ne kadar sönük bir final yapılmış bu seri için. O kadar sağlam bir başlangıç kurgusu, öylesine sıkı bir konu, takdir edilesi bir hayalgücü böyle bir sonu haketmiyor...

Ben daha iyisini yapardım gibi birşey saçmalamayacağım ama bundan çok daha iyi bir son ortaya çıkarılabilirdi...

Antonio Serra neden bazı sahnelere yer vermiş bu hikayede? Mesela Ian Thompson neden savaşta bir elini kaybediyor, hikayenin ilerleyişine ne gibi bir etkisi var bunun?

10. kitabın sonunda mekanik bacağıyla Greystorm ortaya çıktığında 'Hah!' dedim 'herhalde Ian'a bir şekilde mekanik bir kol takacaklar falan derken o da olmadı. Olmayan eliyle harekata mani olacağını düşünerek Maketae'de kalacağına Greystorm'un peşinde Güney Kutbu'na gitseydi daha kahramansı olmaz mıydı? Herşeyini kaybetmesine sebep olan bu insanla şahsi bir meselesi, alması gereken bir intikam yok muydu?

Greystorm'un ölümü daha da bir özensiz geldi. Mili'nin beceremediğini soğutucusuyla buz adam yaptı... Niye ki? En baştan beri buz adamın hedefi Eleele miydi? Greystorm'u sadece Eleele'ye erişmek için kullanıp attı mı?

Sadece Eleele'nin hala yaşadığına dair ima, acaba devamı gelecek mi merakını yarattı o kadar..

Greystorm ya da hayattaysa Eleele hatta buz adam neden bu parazitten etkilenmedi, bu satırları yazarken, hikayede bunu kaçırdığımı farkettim ki belki de hikayenin en önemli noktası bu...

Ben en iyisi bir daha gözden geçireyim bu kitapları!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ferzan

Kesinlikle katılıyorum...
    İlk cildi çıktığı gibi alıp bir solukta okumuş ve devamı için serinin bitmesini beklemiştim içim içimi yiyerek...Geçtiğimiz bayram tatilinde kalan 3 cildi de alıp yeniden ilk ciltten başlamak suretiyle tam bir günümü Greystorm'a ayırdım...
    İlk kitap ikinci okuyuşumda da muhteşem hissettirdi...İkinci kitap da iyimser bir bakışla ilkini aratmadı genel olarak...Üçüncüye geldiğimde,ufaktan ''Hmmm'' demeye başladım ama son kitabın kalınlığını hesaba katarak sanırım geçiş kısımları,muhteşem bir finale bağlayacaklar zahir dedim...Ben o kapkalın son kitabın içinde ekstralar olduğundan habersizdim,bilhassa göz gezdirmemiştim çünkü sonuncuya,olur da bir ipucuna gözüm takılır,kahrolurum diyerek...Son kitabın yarısını geçtiğimde birden bire öykünün sona erdiğini görüp şaşırdım,şaşırmak ne kelime;''Ne oluyoruz yahu,bitti mi şimdi'' falan dedim...Gerçekten de böyle müthiş bir girişe,atmosfere,göndermelere sahip bir eser için son derece hayal kırıklığına uğratan bir final oldu...Ben de güzelim eserin bir parça harcandığını düşünüyorum...
    Ha,pişman mıyım,asla değilim...Gene böyle bir yayın çıksın,anında alırım...Deseler ki böyle böyle,finali çok havada kalıyor diye,gene alırım...Edisyonun güzelliği ve şıklığı yeter en başta ama,içerik olarak yazık olmuş...O moral bozukluğuyla ekstralara da bakmadım,bir ara sıfırdan başlayacağım tekrar ama hemen değil...Belki 1 yıl sonra falan...
    Neyse ki Volto Nascosto var...Manfredi'ye güvenim tam,onunla avunurum artık...Hele kalan 3 cilt de çıksın da...
    Bu arada,sanırım ikinci kitaptaydı...Greystorm'un şu sözüne bayılmıştım...
    '' Bacağınız nasıl Robert? ''
    '' Tıpkı güzel bir kadın gibi...Bazı geceler beni uykumdan uyandırıp kaprisler yapıyor...''  :)
    Aşağı yukarı böyle birşeydi...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

FerdiFon

Önümüzdeki ay fırtınalar kopacak desenize ... Bütce açık verecek
:)  :)  :)

hudaverdi

greystorm finali için ben de bir yorum eklemek isterim.4 kitaplık son cildi elime aldığımda ben de çok uzun ve inanılmaz bir final bölümü bekliyordum,ama cildin yarısı ek  ve ara macera imiş.son cild belkş ince olsa idi ya da o ekler den haberimiz olsa idi,belki de kendmizi o denli sıkı bir macera ya bağlamazdık.bir den kitabın yarısında öykü sonlanınca '-ee ,ne şim di bu,başlarım böyle işe'demiştim.
(caravan mini dizi de beni fena yamulttu,2.cild içindeki 3 bölüm de ana öykü ile ilgili değil,flashback ler vardı,3 cildi de bitirince acaip sinir olmuştum.koca bir şehir zorla bir yerlere taşınıyor,ne şehirliler,ne senaristler '-yahu ne oluyoe'demiyor)