Greystorm - 1001 Roman

Başlatan V, 28 Ekim, 2010, 21:59:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Caravan konusunda bunu ben de yaşadım. 12 sayı olduğunu bildiğimiz bir çizgi romanda 3 sayı farklı karakerlerin betimlemelerine ayrılmış. Daha uzun süreli bir yayın olsa her sayı teker teker karakterleri tanıtmasında problem olmayabilirdi. (Seyredenler bilir Lost'un ilk sezonunda hatta daha sonraları da karakterlerin tanıtımı için birer bölüm verilmişti.)
   Umarım kalan 6 bölümde olayı toparlayabilirler.

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 29 Eylül, 2011, 22:29:27
Kutu tek başına da satılacak diye biliyorum.

Kutu satışa çıkmış.

İlyas'dan 6 TL ye aldım.

Huma

1. ve 2. cilt sürükleyiciydi fakat 3. ciltte dizi nasıl biteceğini belli etti. Ayrıca hikayede gülünç şekilde klişe olaylar var. Sonu oldu bittiye getirilmiş gibi duruyor. Yine de çizimlerin ve 1. - 2. cildin hatrına okunabilecek bir seri :) .

rumar80

Sevgili Huma nerelerdeydin?
   Ses soluk çıkmıyordu. Özlettin vallahi... ;)

Huma

Teşekkürler rumar :). Ben daha çok okuyucu olarak katılıyorum foruma :).

esattr

Çizgiromana hizmet edenlere destek maksadıyla alıp kitaplığıma koydum ama 2.ciltten sonrasını okuyamadım maalesef

yalcinerol345

Son cildi bitirdim.Şimdi düşünüyorum da güzel bir diziydi.Final de fena değildi.Şimdi diğer mini dizilerin finalini bekliyorum.

sefik

Bence de çok iyi başlayıp sonu kötü getirilen bir seri.

darkwood

Ben iyi başlayıp kesin bir son ile noktalanmayan, yarım kalmış bir seri olarak düşünüyorum.
Darkwood Sakinleri..

drfuhrer

hanac

Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2011'İN EN İYİLERİ" seçiminde;

Greystorm, "En İyi Mini Seri" dalında 2010 seçimlerinde olduğu gibi yeniden birinci seçilmiştir.

darkwood

Ama maalesef 2012 ve sonrasında seçilme şansı yok.  :)
Darkwood Sakinleri..

Solomon Kane

Baktığım yorumlarda güzel yorumlar alan greystorm' un az önce ilk kitabındaki iki bölümü okudum. Ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bu kadar sıkılarak okuduğum başka bir çizgi roman olmamıştı. Jules Verne hayranı olmama rağmen bu çizgi romanda aynı keyfi alamadım. Aya yolculuk kitabını hangi sıkıcılıkla okuduysam bu çizgi romanı da aynı sıkıcılıkta okudum. Umarım aceleci davranıyorumdur ve geri kalan sayılar beni şaşırtır.
Kendini beğenmiş, hırslı, kesin tavırları insafsızlığa varan bir baş kahraman. Onun kişiliğini henüz oturtmamış zengin yancı karakteri beni pek açmadı. Sharlock Homes' a ve onun atmosferine benzetilmeye çalışılması bence yapay durmuş.
Jules Verne' in eserlerinde bahsettiği hemen hemen bütün makineler icat olduğu halde hala eserleri zevkle okunurken, bize yabancı olmayan makinelerin  icatları pek ilgi çekici değil. Daha açık olamak gerekirse günümüzden geçmişe bakarken Jules Verne de bir sürükleyicilik görürken, Greystorm da böyle bir şey görmedim. Yani beğenmememin bu çağda yaşıyor olmamla bir alakası yok. Ve dediğim gibi umarım yanılırım. Yoksa büyük bir hayal kırıklığı yaşayacağım.
Not: Kapakların içeride değil yanında ek olarak verilmesi hoşuma gitti. Bir yerlere yapıştırmak için bence güzel. Çünkü çizimler gayet hoşuma gitti.
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

Mrtekin

Greystormu kolleksiyon icin onerir misiniz? En iyi mini seri ise, bir sebebi vardir  :)
They drew first blood...

hanac

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 08 Ağustos, 2014, 22:55:30
Greystormu kolleksiyon icin onerir misiniz? En iyi mini seri ise, bir sebebi vardir  :)

Evet öneririm. Jules Verne seviyorsan almalısın.