Spirou ve Fantasio Serisi - Desen

Başlatan Büyülü Rüzgar, 31 Ekim, 2010, 10:03:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: V - 09 Ocak, 2012, 22:19:06
İşte bu habere sevindim. :)

Ben daha çok sevindim  :)

Sırada Yakari vardır inşallah.

pizagor

Bugün Frankofon'dan gidiyorum...

Spirou'dan Paris Sular Altında ve Ölmek İstemeyen Adam okundu...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

caretta

Elimde Mart 1971'de Yeni Resimli Güneş Sahibi Bilge Şakrak tarafından çıkarılmış 3 adet cep boy Sipru var.Maceralar
Siyah Şapkalılar,Sipru Ringte ve Melekler.Yanılmıyorsam bunlar Siprou ve Fantasio'nun Türkiye'e ilk yayınlanan
sayılarından.Becerebilirsem kapakları yüklerim.Bu sayılar hakkında bilgisi olan var mı?

gamlıbaykuş

Arkadaşlar Spirou ve Fantasia' nın devamı gelmeyecek mi bilgisi olan var mı ?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

DAMPYR

aslında Totoşu yayınlasalar daha iyi olurdu diyorum ben... :-\ :( ;)

Mister NO

Serinin 6. ve 7. sayıları

Spirou ve Fantasio bu kez de Ay'dalar! Zorglub tarafından uyutularak habersiz bir uzay yolculuğuna çıkarılan kahramanlarımızı Ay'ın hiç görünmeyen yüzünde esrarengiz bir mücadele bekliyor.

Spirou efsanesi 75. yılını kutluyor!..
1938'den beri Avrupa'nın en popüler çizgi roman klasiklerinden biri olan Belçika menşeli Spirou ve Fantasio, çizgi roman dünyasının dâhi çocukları Yoann ve Vehlmann'ın elinden çıkan yepyeni maceralarıyla karşınızda!

Güçlü sezgilere sahip araştırmacı muhabir Spirou, öfkesi burnunda muhabir Fantasio ve huysuz sincap Spip ile heyecan verici bir serüvene hazır olun!

Spirou ve Fantasio bu kez de Ay'dalar! Zorglub tarafından uyutularak habersiz bir uzay yolculuğuna çıkarılan kahramanlarımızı Ay'ın hiç görünmeyen yüzünde esrarengiz bir mücadele bekliyor. Dünya bir gün yaşanmaz hale geldiğinde Zorglub'ın efsanevi planı devreye girerek; Ay'da kurulan süper lüks bir üs ve insanoğlunu bekleyen fantastik bir yaşam, Dünya üzerinde eşi benzeri hiç görülmemiş sıra dışı bir deneyim vadediyor. Uzay turizmi ile zengin Dünyalıların cazibe merkezi haline dönüşmeye başlayan Ay ve görünmeyen yüzünde kurulan evrenin en pahalı eğlence merkezi Vegas İstasyonu büyük bir felaketle karşı karşıya: Kendini uzay eğlencesine kaptıran elit turistler ve sevimli kafadarlarımız, Güneş yüzeyinde meydana gelecek bir patlamanın tehdidi altındalar. Sirenler çalıyor ve civardaki herkes bir yolunu bulup yer altındaki barınaklara saklanmayı başarıyor. Ancak bir kişi hariç: Spirou ve şirin sincabı Spip! Eğer Spirou birkaç dakika içerisinde sığınağa kaçmayı başaramazsa yüksek dozda radyasyona maruz kalarak mutasyona uğraması işten bile değil...

Her şeyin mükemmel bir şekilde inşa edildiği böylesine olağanüstü bir üste, insanoğlunun geleceğini tehdit eden böylesi bir patlamanın öngörülememesinin sebebi ne olabilir? Zorglub'ın Ay'ı uzay turizmine açma kararının perde arkasındaki gizemli kişi kim? Kont Pâcome'nin istemeden de olsa Ay'da yaşanan bu felaketle bir ilgisi var mı?

Tüm bu soruların yanıtı, kahramanlarımızın her zamanki gibi yine bir solukta okunacak yepyeni serüvenleri Spirou ve Fantasio Z'nin Gizli Yüzü adlı kitabında sizleri bekliyor...

Yazar: Fabien Vehlmann
İllüstratör: Yoann-Fred Blanchard
Çevirmen: Olcay Mağden

Spirou'nun maceralarını takip ettiğiniz dergi, kimliği gizlenen süper güçler tarafından satın alınmak üzere... Hatta bu güçlerin Spirou'yu büyük bir tuzağa düşürüp geri dönmesi güç bir sözleşmeye imza attırdıklarına dair kimi rivayetler bile dolaşıyor.

Yazar: Fabien Vehlmann
İllüstratör: Yoann-Fred Blanchard
Çevirmen: Olcay Mağden

Spirou efsanesi 75. yılını kutluyor!..
1938'den beri Avrupa'nın en popüler çizgi roman klasiklerinden biri olan Belçika menşeli Spirou ve Fantasio, çizgi roman dünyasının dâhi çocukları Yoann ve Vehlmann'ın elinden çıkan yepyeni maceralarıyla karşınızda!

Güçlü sezgilere sahip araştırmacı muhabir Spirou, öfkesi burnunda muhabir Fantasio ve huysuz sincap Spip ile heyecan verici bir serüvene hazır olun!

Spirou ve Fantasio'nun başları beladan kurtulacak gibi görünmüyor. Ama bu seferki olaylar hiç de öyle tahmin yürütebileceğiniz türden değil. Spirou'nun maceralarını takip ettiğiniz dergi, kimliği gizlenen süper güçler tarafından satın alınmak üzere... Hatta bu güçlerin Spirou'yu büyük bir tuzağa düşürüp geri dönmesi güç bir sözleşmeye imza attırdıklarına dair kimi rivayetler bile dolaşıyor. Yoksa, tarafsız çizgisiyle kalpleri fetheden Spirou dergisi yok olma tehdidi ile karşı karşıya mı? Üstelik dergiyi himayesine geçiren Viper Şirketi sadece dergiyi almakla da yetinecek gibi görünmüyor. Viper aynı zamanda Spirou'nun da peşinde. Üstelik Viper'ın patronunun Spirou'yu bir adaya hapsedip onu köleleştirmek gibi "korkunç" planları var. Spirou'nun başı bu kez gerçekten büyük belada... Üstelik sincap dostu Spip'i saymazsak bu mücadelede yapayalnız. Marmelat Adası'ndan çıkış yok! Ama eğer Spirou oradaysa bir kurtuluş yolunu elbet ki bulacaktır...

Spirou dergisini iflasın eşiğine getiren gizli kişiler kim olabilir? Marmelat Adası'nı mesken tutan zenginlerin servetlerinin ardında yatan sır ne? Muhabirlerimizin sevgili dostları Seccotine'nin derginin sürüklendiği hukuki çıkmazda bir rolü var mı? Uzun süredir Spirou dergisinde stajyerlik yapmak isteyen küçük Nino Spirou'yu Marmelat Adası'ndan kurtarmak için nasıl bir yardımda bulunacak?

Tüm bu soruların yanıtı, kahramanlarımızın her zamanki gibi yine bir solukta okunacak yepyeni serüvenleri Spirou ve Fantasio Engerek'in Pençesinde adlı kitabında sizleri bekliyor...

gamlıbaykuş

Güne güzel bir haber ile başladık hadi bakalım. Hem de 2 sayı birlikte geliyor ha, bu iyi işte.

Çizgiromanlarımız 2 şer sayı aynı anda yayınlansın bundan sonra :)

darkwood

Spirou nun yeni maceralarını özlemiştik, bu güzel bir haber, yayını için umarım fazla beklemeyiz.
Darkwood Sakinleri..

Büyülü Rüzgar

Spirou ve Fantasio 6-Z'nin Gizli Yüzü

Spirou ve Fantasio 7-Engerek'in Pençesinde

hanac

Bayılıyorum bu seriye, ve herkeze tavsiye ediyorum.

gamlıbaykuş

Ben de bu eseri severlerdenim, umarım tam gaz devam eder. Eğlence dozu yüksek bir çizgiroman serisi. Bence yer yer kafa dağıtmak için eşsiz bir eser...

HacıGeraltEmmi

6 ve 7. cilteler okundu, özellikle Engerek'in Pençesinde harika bir macera. Tanıdık yüzler, bol sürprizler ve giydirmelerle sınırsız eğlence... Okurken müthiş eğlendim.

Tuco Ramirez

Daha önce Spirou okumamış biri olarak şunu soracaktım:  Tudem'im internet sitesinde Spirou'nun tanıtım sayfasında yaş gurubu 10-12 olarak gösterilmiş. Gerçekten Yakari ve Şirinler gibi küçüklere mi hitap ediyor, yoksa bizlere de hitap ediyor mu?

hanac

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 02 Temmuz, 2013, 19:47:50
Daha önce Spirou okumamış biri olarak şunu soracaktım:  Tudem'im internet sitesinde Spirou'nun tanıtım sayfasında yaş gurubu 10-12 olarak gösterilmiş. Gerçekten Yakari ve Şirinler gibi küçüklere mi hitap ediyor, yoksa bizlere de hitap ediyor mu?

Vallahi ben beğenerek okuyorum. Yaş 42  :)

Tenten ve Asteriks gibi diyebilirim.

DAMPYR

Aynen Milliyet gazetesi eki olarak verilirkende okurduk.Şimdide ilgi çekiyor Hasana katılıyorum.Yineliyo gibi olacak Ama söylemeden de geçemiyeceğim benim favorim Totoş onuda yayınlayan çıksada okusak... 8) ::) :D