NARUTO - Gerekli Şeyler (Devam ediyor)

Başlatan Alperen, 18 Eylül, 2010, 15:35:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Naruto 'ya başladım.Ben seriyi genel olarak beğendim.Okuması oldukça keyifli.Yalnız bence baskıda biraz sıkıntı var haberi olsun gereklinin.Çok sağlam ciltleyecez diye fazla tutkal kullanmışlar.Cilt taş gibi olmuş çok kolay açılmıyo.Birde çok dipten ciltlendiği için son balonları okumak zor oluyor.

Yalnız manga konusunda bir ön yargınız yoksa bence TEK PARÇA'dan daha iyi bir konuya sahip gibi görünüyor şimdilik.

rumar80

Uzun bir aradan sonra hazır Güneş'i bulmuşken bir silkeleyelim.... ;)
  Neredesin oğlum sen ???
  Tek parça da ne? Bu kadar da Türkçeleştirmeye gitmenin anlamı bence yok ama seni de severim hani.... O yüzden sustum

tommikser

Abi Ken Parker tarzına yakın bir tatildeydim sadece kitap çay ve soğuk.Böyle olunca internette olmayınca birşey takip edemedim.Yeni gelen kitapları gece gündüz okudum.

Sen beni istediğin gibi silkeleyebilirsin sen benim Umar abisimsin.

Tek parça demek nedense daha hoşuma gitti.Yani tek parça abi.Baksana Allah'ın Japonuna adamlar herşeyin Türkçeleştirilmesini istemiş.Bende dedim neden olmasın ;D

hanac

TEK PARÇA olayını tuttum.

Güneş'in karmasına bir bravo benden.

V

Hem tek,hem parça...Olmadı..(-) benden. >:(
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Aslında Engin abi bakış açın doğru sayılabilir ama ne yazık ki yanlış.İlk başta anlamsız gibi geliyor insana değil mi?Hem parça hem tek nasıl olabilir değil mi?
Yalnız bu kelime One-piece ingilizceden tercüme edilirken aradaki - işaretinin gücüne dayanarak bu şekilde tercüme edilebilir.Tek parça ne kadar mantıksız gelse de dilimizde türetilmiş kelimeler grubuna girer.Böyle bir kelime sözlüklerde görülmesede türetme yoluyla dilimizde bolca kullanılır.Örneklerle göstereyim:

tek parça anıt, tek parça bikini, tek parça bilgisayar, tek parça çamaşır, tek parça halinde, büyük tek parça taş, tek parça anıt, tek parça bikini, tek parça bilgisayar vb.

Umarım yeterli olmuş ve bir + almışımdır ;D

hanac

Alıntı yapılan: gunessemerci - 06 Şubat, 2012, 15:02:01

Bana birileri - verip duruyor.

Senden şüpheleniyorum.  :)

V

Alıntı yapılan: gunessemerci - 06 Şubat, 2012, 15:02:01
Aslında Engin abi bakış açın doğru sayılabilir ama ne yazık ki yanlış.İlk başta anlamsız gibi geliyor insana değil mi?Hem parça hem tek nasıl olabilir değil mi?
Yalnız bu kelime One-piece ingilizceden tercüme edilirken aradaki - işaretinin gücüne dayanarak bu şekilde tercüme edilebilir.Tek parça ne kadar mantıksız gelse de dilimizde türetilmiş kelimeler grubuna girer.Böyle bir kelime sözlüklerde görülmesede türetme yoluyla dilimizde bolca kullanılır.Örneklerle göstereyim:

tek parça anıt, tek parça bikini, tek parça bilgisayar, tek parça çamaşır, tek parça halinde, büyük tek parça taş, tek parça anıt, tek parça bikini, tek parça bilgisayar vb.

Bikini tek parça olmaz,o dediğin "mayo" dur.(-)... ;D
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Üstü olmayan bikiniye de tek parça diyebiliriz... ;)

kalidor

Bi de metal bikini var onu istiyoruz tabi o ayrı ;D
Crom! Ölüleri Say...

tommikser

Dün çok büyük bir keyifle okuduğumu söyleyeyim.Death note gibi karman çorman olup beyninizi dağıtmıyor.Tekparça gibi de çok sulu değil.Eğlence dozu yerinde.Bir kere karate seven,dövüştü ninjaydıdan hoşlananlar için süper bir çr.

Bu sayıda konu yavaş yavaş ilerliyor vede çok güzel okutuyor.Bizim Naruto ve ekibi sonunda Ninja eğitimine kabul ediliyorlar.Öğrencilerin alabileceği görev olan E sınıf görevi,Naruto'nun cazgırlığı sayesinde vede kurulun buna bir ders verelim de bizde onun burnundan getirelim diye düşünen kurul C sınıf daha zor bir görevi ekibe verir.

Ekip bir köprü mühendisini korumakla görevlendirilir.C sınıf görev zor bir görev değildir aslında.Ama mühendis yalan atmıştır.Aslında mühendisin öldürülmesini isteyen gizli bir düşmanı vardır.Yüksek dereceden bir suikastçıyı öldürmesi için tutmuştur.Ekip bundan habersiz ilerlemektedir.Bu sırada olan olur.Bu aslında B sınıfı bir görevdir ve sadece ustaların olması gereken bir görevdir.

Mühendisin yalan atması sonucu  usta Ninjaya  tuzağa düşer.Çok çetin bir mücadele yaşanmaktadır.Suikastçi Ustayı su topunun içinde esir alır.Fakat su topunun içinde olan elinden dolayı da mühendisi öldürememektedir.Su klonunu yaparak öğrencileri ve mühendisi öldürmeye çalışmaktadır.Bu sırada Naruto çok acaip hırpalanır.Yaptığının yanlış olduğunu anlayan şımarık Naruto gitmiş,olgun biri gelmiştir.

İşin sadece berbaber bir ekip olarak çözülebileceğini anlamıştır.Bundan sonra hiç bir eğitimi olmayan öğrenciler Usta suikastçiye saldırır.

Saldırır ve ne mi olur? Devamı kitapta benden söylemesi bu heyecanlı macerayı kaçırmayın ;)

Gerekli Şeylerede benden demesi aman arayı hiç soğutmayın ;)

hanac

Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2011'İN EN İYİLERİ" seçiminde;

Naruto, "En İyi Manga Seri" dalında üçüncü seçilmiştir.

Kenobi

naruto 3. cilt ne zaman çıkacak ilgilenen biri var mı? uzun bir zaman dilimi oldu

dean

Bugün 3.cilt'i aldım,şuan için Gerekli Şeylerin Naruto ve One Piece'te bir düzen tutturması sevindirici.Umarım bu düzen bu şekilde devam eder önümüzde o kadar çok cilt var ki düzensiz yayınla çok sıkıcı ve keyifsiz bir durum oluşur,özellikle mangalarda.Mangalar çok uzun ve merak uyandırıcı arc'lara sahip,ilerleyen maceralar özellikle Naruto'nun time skip'ten sonra çok daha derinlikli bir hikayeye sahip olacağı düşünülürse düzenli yayın çok çok önemli bir hal alıyor.

SYG

4. ciltte çıktı gereklişeyler ve bilumum yerlerden temin edebilirsiniz.