Hayal Kahvem'in izledikleri

Başlatan Hayal Kahvem, 21 Aralık, 2010, 19:39:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hayal Kahvem

Çocukluğundan beri uzaydan gelen sesleri takip eden astronom Ellie, nihayet Vega yıldızından gelen bir sinyali keşfeder.

Ne yani? Uzayda bizden başka canlılar vardır öyle mi?
İşte bu film bu soruya,  şöyle cevap vermektedir:
"Bizden başkaları da var mı bilmiyorum ama eğer sadece biz isek, bu çok büyük bir alanı boşa harcamak olurdu." 

Yeminle aynı fikirdeyim. Ama  laf aramızda, henüz hiçbir uzaylıyla kontak kuramamış olduğumu itiraf etmeliyim:)

1997 yapımı Contact adlı bu  film, ışıklar içinde uyusun kendisine gani gani saygım, sevgim olan Carl Sagan'ın aynı isimdeki kitabından sinemaya uyarlanmış. 
Aksiyonlu, aşklı meşkli  ilginç bir film.

Bilim insanlarının, uzaydaki varlıkların ispatlanması çabaları karşısında, siyaset ve din adamlarının vaziyetleri, Einstein'in "İki şey sonsuzdur.
Evren ve insanoğlunun aptallığı. İlkinden o kadar emin değilim" sözünün resmen ispatı.  Neyse ki kızımız zeki.😅

Hey! Aslında  başka bir şey yazacaktım.
Şöyle... Bir sürü dalevera yapılsa bile, hak yerini buluyor ve kızımız, özel olarak üretilen uzay aracına bindirilip  uzaylılarla kontak kurmaya gönderiliyor. 

Veeee.... Uzayın sonsuzluğunda harikulade manzarayı görünce, sevgili Ellii'nin nutku tutuluyor. 
Gördüklerini ifade edecek kelime bulamıyor. Ve yukarıdaki karelerde göreceğiniz gibi keşke benim yerime bir şair gönderselerdi, diyor. 

Bu sahneler ve sözlere bayıldım.  Geri sardım.  Aynı bölüme tekrar tekrar bakakaldım.

Sonra hemen bir şiirle kontak kurdum. Oturdum. Murathan Mungan'ın Yalnız Bir Opera'sını okudum.

https://www.youtube.com/watch?v=tAzmPho2qZs

Hayal Kahvem

Yalanım yok, çok güldüm. İlki bedavaydı. İşte yukarıda linki. Valla dayanamadım. Hepsini seyredeyim diye bir aylığına Exxen'e üye oldum.

V

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 24 Şubat, 2022, 21:37:55

Yalanım yok, çok güldüm. İlki bedavaydı. İşte yukarıda linki. Valla dayanamadım. Hepsini seyredeyim diye bir aylığına Exxen'e üye oldum.

Kaliteli yerli işlerden birisi.. Sahibeler Sitesi, Badana gibi efsane bölümleri var. Ücretli  bir kanalda olduğu için ulaşan  azdir belki..
Buradan reklamını yapalım. Izlemeyen kalmasın derim..
"İstemem,eksik olsun.."

Gabby

Bir aralar mottosu "Komedi GİBİ Komedi" olan ve "Kokariç" bölümüyle dikkatimi çeken, kendi içinde inişli-çıkışlı bölümleri olsa da hiç sıkılmadan izlediğim bir yapım olmuştu. En hoşuma giden yanı da, sanki hiç prova yapılmadan anlık ve doğaçlama çekilmiş havası veren genele yayılmış güçlü oyunculukların sergilenmesiydi.

Şu aralar bir psikiyatristin muayenehanesinde yani tek mekanda geçen Kafa Doktoru'nu izliyorum. Ardı ardına patlayan esprileri sevenler ve kafa dağıtmak isteyenler için ilaç gibi. :) Dürümcü kominin olduğu bölümler ayrıca seyredilesi. Nasıl bi' şey diyecekler için aşağıya kısacık bir tanıtımını koydum.

https://www.youtube.com/watch?v=bmAhdMKe-xA

Hayal Kahvem

Aaa! Bakayım hemen Kafa Doktoru'na Gabby. Hay bin sağol. :)

Hayal Kahvem

Transhümanistleştirdiklerimizden misiniz:)

battlehammer

Hayal Kahvem

Alıntı yapılan: battlehammer - 02 Mart, 2022, 23:38:39
Çok güzel Transmetropolitan okunur tam bu noktada.
https://www.goodreads.com/book/show/22416.Transmetropolitan_Vol_1

Karamba Battlehammer, ikinci el alabilir miyim acaba? Pahalıdır di mi? Hay Allah! Aklım kaldı şimdi. ::)

battlehammer

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 03 Mart, 2022, 20:40:08
Karamba Battlehammer, ikinci el alabilir miyim acaba? Pahalıdır di mi? Hay Allah! Aklım kaldı şimdi. ::)

Açıkçası artık basılı kitap lüks bir zevk. Normal ve ekonomik olarak kabul edilebilir seviyede olanın elektronik kitap, basılı olanın ise nostaljik bir zevk olduğu noktayı çok da fark etmeden aştık. Kindle ve comixology gibi servisler, özellikle de aylık/yıllık subscription kampanyalarıyla alternatif olmanın ötesinde ana seçenek olarak konumlanmış bir süredir.

İkinci el kitaplar, Abebooks gibi siteler -ki şiddetle öneririm, benim ocağıma incir ağacı dikme görevi kendilerinde kaç zamandır: https://www.abebooks.com/ - biraz olsun çözüm sunuyor ama onlar dahi pahalı.

Hayal Kahvem

Var mı seyreden?
Yalanım yok, yarın sinemada seyredeceğim.

Sanat ne şahane bir şey di mi?
Dünyanın ve hayatın gelmişini geçmişini boşverip, beyaz perdenin  o muazzam illüzyonuyla usulca filmin mecrasına  akıvereceğiim. Müthiş!
Yaşasın sanat :)

Hayal Kahvem

Karamba hanac, gene benim afiş ejderha kanadı kadar oldu. Yardımcı olursan sevinirim   :)

hanac

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 04 Mart, 2022, 22:36:32
Karamba hanac, gene benim afiş ejderha kanadı kadar oldu. Yardımcı olursan sevinirim   :)

Hallettim  :)

Hayal Kahvem

Seyrettim. Beğendim. Arz ederim :D