Unstoppable..

Başlatan V, 22 Aralık, 2010, 19:40:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Deneyimli bir tren teknisyeni ile genç bir kondüktör, basinda kimse olmayan, kontrolden çikmis bir treni durdurmak ve nüfusun yogun oldugu alanda ortaya çikabilecek büyük bir felâketi önlemek için saatle yarisirlar. Tren raydan çikip büyük bir felâkete sebep olmadan önce ellerinden geleni yapmaya çalissalar da, tren zamanla yarisircasina, büyük bir hizla ilerlemektedir.

Scott karkeslerden küçügü Tony Scott, çizgisini ve istikrarini hiç degistirmeden yoluna devam ediyor.Özel efektlere
sirtini dayamadan basarili aksiyon filmleri çekmeye devam ediyor israrla.Unstoppable'da bunun en güzel örneklerinden birisi.
Basrol oyunculari Denzel Washington ve Chris Pine filmi alip sürüklüyorlar.Son yillarda bolca izledigimiz görkemli bilgisayar
efektleriyle yaratilmis "dünyanin sonu" türünden felaket filimlerinin aksine ,Scott bir kaza,micro bir felaket senaryosu üzerinden
de seyri keyifli bir is çikartilabilecegini ispatliyor bir kez daha bize.Bir önceki yönettigi filmi The Taking of Pelham 123 'ü henüz
izleyemedim ama Denzel Washington ile isbirliklerinin gayet iyi gittigi asikar..
  Bu arada Scott'in tren takintisini masaya yatirip irdelemek gerekir diye de düsünüyorum. :)

"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Son zamanlarda izledim en adralin dolu filmdi kamera çekimleri olayın anlatımı atmosferi mükemmeldi heleki kamera çekimleri kendinizi canlı yayında hissetirecek kadar içine alıyor sizi olayın kesinlikle izleyin

http://www.imdb.com/title/tt0477080/

Deneyimli bir tren teknisyeni ile genç bir kondüktör, başında kimse olmayan, kontrolden çıkmış bir treni durdurmak ve nüfusun yoğun olduğu alanda ortaya çıkabilecek büyük bir felâketi önlemek için saatle yarışırlar. Tren raydan çıkıp büyük bir felâkete sebep olmadan önce ellerinden geleni yapmaya çalışsalar da, tren zamanla yarışırcasına, büyük bir hızla ilerlemektedir.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

BAHADIR

Özetide, konusuda, hepi topu bu zaten...Sonunda bir atraksiyon bekliyorsunuz ama yok ne yazık ki....Olumsuz bir yaklaşım olacak ama Denzel Washington'un onca filmine bu film yakışmamış diye düşünüyorum...İzlediğim tek mekan filmlerinden 127 bile bundan daha gerilimliydi...ki 127'yi de çok ağır konusu itibari ile çok ağır bir filmdi... ;)