Rumar 80'in izledikleri

Başlatan rumar80, 15 Ocak, 2011, 23:34:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Bir sniper saldırısı sonrası beş kişi ölür. Polisin elde ettiği ipuçları tek bir kişiyi göstermektedir. Tutuklanan maktul bir tek şey ister: Jack Reacher'ın bulunması. Kimse Reacher'ı bulamazken maktul ölesiye dökülerek komaya girer.
   Bu arada Reacher ortaya çıkar. Başlangıçta maktulün aleyhine davransa da zamanla olayın göründüğünden farklı olduğunu anlayacaktır....
    Tom Cruise hala başarılı bir aksiyon oyuncusu olduğunu gösteriyor. Hoşça vakit geçirmek için birebir.

dean

Jack Reacher, Lee Child'ın yarattığı bir roman karakteri, seri 18 kitaptan oluşuyor.Karakter romanlarda 1.90 boylarında, sarışın olarak tasvir ediliyor. Kitap serisinin Türkiyede yayını çok sıkıntılı. İlk iki kitabını bi' yayınevi bastı sonra bıraktı. Sonra artemis aldı kafaya göre 3 tane bastı akibeti ne olacak belli değil.

Genel olarak aslında ilgimi çeken bir seri ama Türkiyede ki karmaşık yayını hep canımı sıkmıştır evde iki kitabı var ama bu yüzden okuyamadım. Filmde var onuda izlemedim. Ama listemde tabi.

Tom Cruise candır  ;)

Harun Ça

Kitaplardan haberim yoktu, filmi izledim sniper mevzularını severim aksiyonuda dozunda.

Gambit

SIKICI bi film degil kesinlile, bazi sahnelerde egleniyorsunuz da hatta

Dean e katiliyorum, Tom candir

rumar80

Bu akşam MTV'nin de yapımcıları arasında olduğu Hansel ve Gretel cadı avcıları adlı filmi seyrettim. Film klasik masalla başlıyor. Masalın bittiği yerde kardeşler evlerine dönmüyor ve çocuk yaşta cadı avlamaya başlıyorlar. Kısa süre içinde ünlenen kardeşler kaybolan çocuklarını bulmak için onları kiralayan kasabaya geldiklerinde beklediklerinden çok daha zor ve karmaşık bir işe bulaştıklarını anlarlar.
   MTV'nin varlığı yetmiş. İlk Dakika'dan itibaren bodoslama aksiyon. Jeremy Renner ve Gemma Aterton kardeşleri canlandırırken Famke Jensen de kötü cadı rolünde. Birbuçuk saati hoş ve boş geçirme için birebir.

dean

Film çıktığında sinemada 3D izlemiştim. Beğenmiştim çünkü amacına ulaşan bir film benim açımdan. Bu filmin amacı sadece eğlence, film credits dahil 88 dakika ve saniye durmuyor desek yeridir. Cadı çeşitliliği de çok eğlenceli  :)

filmin afişi:

İmdb sayfası:

http://www.imdb.com/title/tt1428538/

fragmanı:

Hansel and Gretel Witch Hunters New Red Band Trailer # 2

pukay

çoğunluk eğlenceli dese de, bence çok çok çoooooook boş vaktiniz varsa izleyin
bana göre vakit kaybı.

kalidor

Başlangıçta biraz ümit vaat eden ama bence de boş vakit bolsa değerlendirilmesi gereken bir film.
Crom! Ölüleri Say...

BAHADIR

İlk 10 dk zor dayandığım...2. 10 dk gözlerim kapalı izlediğim, sonrasını hatırlamadığım ama silmediğim, eninde sonunda izleyeceğim bir film...Ama arkadaşların dediği gibi ilk 10 dk kanaatim izlenmese de olur...:)

rumar80

Watergate skandalı sonrası Richards Nixon başkanlıktan istifa etmiş, yerine geçen başkan yardımcısı Gerald Ford da onu aklamıştır. Amerika halkı bu duruma tepkilidir ama hiçbir gazeteci de çıkıp bu konuda bir şey yapmamaktadır.
   İngiliz talk Show sunucusu David Frost kilometreler öteden Nixon ile röportaj yapma fikrini aklına koyar. Kimse Nixon gibi kurt bir politikacının kendisini aklayabileceği bir programa sponsor olmak istemez. Frost da masrafların çoğunu kendi cebinden karşılar.
    Nixon tarafı da gerçek bir gazeteci olmayan Frost'u rahatlıkla alt öedebileceklerini düşünerek ve belli bir miktar karşılığı görüşmeyi kabul eder.
    Çekimler başlar. Nixon gerçekten Frost'u ezmektedir. Ancak Frost arkadaşlarının aksine gerçekleri görememektedir. Paskalya tatili sırasında bir gece Frost Nixon'dan bir telefon alır ve.....
   Gerçek bir belgesel tadında çekilmiş film. O yılların politik anlayışının ve gücü elinde bulunduranların neler yapabildiklerinin çok güzel bir sunumu. İzlerken bir de günümüzde karşılaştırırsak değişen bir şey olmadığını da görürüz. Frost ve Nixon'ı canlandıran Michael'de Sheen ve Frank Langella döktürüyorlar.
   Güzel ve gerçek bir politik film. DVD'nin ekstraları içinde orjinal röportaj da konmuş.

kadri kerem

Boş vaktinizi boşa geçirmeyin bu filmi izleyip. Ayşecik'in Pamuk Prenses ya da Külkedisi filmlerini yeniden izleyin daha iyi. Bir de Oz Büyücüsü vardır. Ama onun adı Ayşecik ve Sihirli Cüceler Rüyalar Ülkesinde olarak geçer. O da güzeldir. ;D

BAHADIR

Hala saklıyorum ama "Direk sil" hard diskine yazık diyorsun yani...

hanac

Tom Cruise filmleri hep vasatın üstündedir.

Bu filmde de iyi vakit geçirdim, Tom bu tip rolleri artık ezbere ve çok iyi oynuyor.

Film çok iyi gidiyordu ama son yarım saat biraz abartı olmuş.

Keşke daha iyi bir son yapabilselerdi.

Ama sonuç olarak iyi bir film ve Tom candır.  :)

Hemen ara vermeden Tom ile devam edeyim ve Oblivion'u izleyeyim.

kalidor

Oblivion birçok filmden esinlemeler içerse de beğenmiştim. GOT'tan Jamie Reyiz için bile izlenir.
Crom! Ölüleri Say...

emre ozdamarlar

Jack Reacher'i ben de cok begenmistim. Dandik aksiyon filmi beklerken gayet guzel konusu olan bir film izlemek hos bir surprizdi.