Corto Maltese

Başlatan hanac, 24 Ocak, 2011, 15:43:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nikopol

@nicholaihel

Evet, haklisiniz, Pratt oldukten sonra ilk defa yeni bir hikaye hazirlaniyor imis. Internette biraz baktim, ancak Ingilizce sitelerde pek bir detay bulamadim. Yayinlanacak cildin duyurusu gecen sene yapilmis; cilt ciktiktan sonra daha fazla bilgi ediniriz. Gecen sene yapilan duyurudaki Pellejero cizimini (asagida) baz alirsak, Pratt'in cizim tarzina sadik kalmalarini bekleyebiliriz:

nicholaihel

Nikopol, teşekkürler.

Aslında çok heveslenip NTV baskılarını pek beğenmeyip yarım bırakmıştım. Onlar da sonra bıraktı zaten. Ama bu sayıyı (Blacksad referansının etkisiyle de) merak ettim. YKY göreve :)

Harun Ça

Alıntı yapılan: bongzilla - 16 Ağustos, 2015, 13:51:10
dost'un yayınladıklarından bir kısmı bulmak çok zor. elimde serinin 6 sayısı var (dost basımı) ama geriye kalan 4 sayıyı bulmak biraz zahmetli özellikle "corto, git gidebildiğin kadar" neredeyse piyasada yok

Şurda ; http://www.hepsiburada.com/ara?q=corto+maltese dost basımı 5 sayı var bi' bak istersen belki sende olmayan vardır.

Mrtekin

Beklenen cilt çıkmış bu arada. Corto,20 yıl sonra Aramıza yeniden döndü.

Aşağıdaki link de; Corto ile ilgili güzel bir inceleme içeriyor.

http://fotibenlisoy.tumblr.com/post/29768687645/git-gidebildiğin-kadar-corto-maltese

They drew first blood...

alan ford

Çizgili Hayat Kılavuzu'nda Raşit Çavaş'ın yazısıyla birlikte en sevdiğim incelemeydi Bağış Erten ve Foti Benlisoy'un Corto'su. Sonradan e dergiye Corto'yu yazarken bu yazıya bol bol gönderme yapmıştım :) Hazır adı geçmişken   Raşit Çavaş'da tekrar dönse keşke yayın dünyasına ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Nightrain

Alıntı yapılan: Mrtekin - 03 Ekim, 2015, 10:42:00
Beklenen cilt çıkmış bu arada. Corto,20 yıl sonra Aramıza yeniden döndü.

Hangi cilt?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

Yukarıda resmi var.

İngilizce olarak çıkmasına daha varmış.
They drew first blood...

Nightrain

Ha o mu! Ben de NTV falan yeni Corto yayınladı sandım. :'(

nikopol

Casterman'in yeni cikan Corto cildi icin hazirladigi trailer:

xmenac

Corto Maltese'in hangi çizgi roman ekolüne yakın olduğu her daim soru işareti olmuştur bende. Bu konuda görüşleriniz nelerdir merak ediyorum.

pearl jam

Alıntı yapılan: xmenac - 15 Ekim, 2015, 19:54:04
Corto Maltese'in hangi çizgi roman ekolüne yakın olduğu her daim soru işareti olmuştur bende. Bu konuda görüşleriniz nelerdir merak ediyorum.

tam bir italyan-frankofon melezi bence. melezler güzel olur  :)

darkwood

Frankofona daha uygun bence, Ntv bu seriye devam etseydi iyi olurdu.
Darkwood Sakinleri..

seastar1000

Corto nun yeni sayısı Fransa ve İspanya da çıkmış.Sous le soleil du minuit Türkçesi Geceyarısı güneşinin altında
Yazarı Juan Diaz Canales tanıdık geliyorsa Blacksad in yazarı çizen Ruben Pellejero da bende Fransızca yok

Nightrain

Ahmet Oktay

Başlıktaki tüm mesajları okudum,kafam karıştı biraz. Ntv'nin yayınladığı 9 albüm orijinalde 9 albüme denk gelmiyor anladığım kadarıyla. Öyleyse Ntv'nin yayınladıkları orijinalde kaç albüme tekabül ediyor?

Ntv veya başka bir yayıncının serinin devamı için herhangi bir girişimi olup olmadığana dair bilgisi olan var mı?