Jedbang.com

Başlatan Jedmau, 16 Şubat, 2011, 12:17:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haziran00

Kurban Bayramının olduğu günler dışında kargolar, bankalar ve bir çok kurum devlet memurlarının dışında çalışıyordu, keza yayınevi sipariş alırken olası aksilikleri  gözönüne alarak hareket etmeli günümüzde kargoya verilen ürünler 1 gün sonrasında teslim ediliyorsa organizasyon eksikliği vardır kanımca  ??? ??? ???

Jedmau

Aslında kimseye tam anlamı ile anlatamadığım olay şu , sitede bir problem yok . Ayda 500-800 arası parkelende figür gönderiyoruz , toptanı saymıyorum bile.

Buradaki sorun Bayram Boyunca ( her ne kadar sihirli kelime denilsede gerçeğin kendisi ) çok yığılma oldu. İnsanlar ekstra çok fazla sipariş girdiler , tabi bayramda çalışılmadığı için biriktide birikti. Bazı arkadaşlar uyardığımız halde çekilişe 1 den fazla katılmak için 10 ürünü farklı Zaman'larda 10 ayrı sipariş ile girdi ki 1 sipariş ile girse aynı katılım olacaktı. Bunun gibi onlarca kişi yaptı bunu. Bir baktık 700 bilmem kaç sipariş , herkese tek tek posterler hazırlandı , ayraçlar hazırlandı , herkesin kitabı balonlara sarıldı vs , kargo gelip alıyor 100 er 100 er , artık almayalım giriş yapamayız diyorlardı. Ona rağmen gece 3-4 lere kadar çalışıldı. Tek sorun günde 70-80 ekstra sipariş yerine birden hepsinin birikmesi oldu.

Üzerine Kingdom Come Matbaadan dolayı ertelendi , bu yüzden gecikmeler oldu. Bu gecikme yayının gecikmesinden dolayı oldu.

Neyse , bu olan ve yazılanlardan dolayı çok üzgünüm. Dediğim gibi lütfen acelesi olan , yada memnun olmayan almasın siteden , destek vermek isteyen güzel sözler yazsın yeter , bu kadar uğraşıp sonu hüsran olunca ter taraf içindeki bazı şeyler değerini kaybediyor.

Sevgiler
Ertan

tommikser

Beşiktaş'ın şampiyonluğunu beklediği gibi bekleriz arkadaş.Acelemiz ne ben bu kadar heyecanlı olmayıanlıyorum da karşı tarafı bu kadar  anlamamayı anlamıyorum.İnadına senden alacağım abi.Hiçbir şey olmasa beklemek için alırım.Acelem ne hayatta.Zaman zaten geçiyor.Okunacak çok kitap,seyredecek  Çok şey varken acelem de yok.

Jedmau

Destek veren veremeyen herkese teşekkürler , tek bildiğim var elimizden geleni yapıyoruz , herkesin canı sağolsun

gamlıbaykuş

Bize yaşattığın güzellikler yeter de artar bile Ertan abi var ol. Çizgi dünyamıza yeni bir renk yeni bir tat getirdin daha ne olsun...

Güzelliklere ve yeni heyecanlara :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

tommikser

Bu arada bu tatsız konuşmalar olmasaydı yeni çıkan kitaplarla beraber bir sürü action figür hediye edilecekti.Bu kadar çabaya karşın ağır yergiler abimi üzdü ve vazgeçti.Onu yakından tanıyan biri olarak çok üzüldüğünü bilmiyorum.Keşke her şey elimizde olsa da hatalar olmasa.İşte hayat planlarımız değil başımıza gelenler.Bu vesileyle eleştiri bir haktır ama karşı tarafı kırıp kırmayacağını düşünürek bunu iyi bir üslupla yapmak gerekir.Bu tatsızlık olmasaydı çekiliş olacak ve insanlar mutlu olacaktı.Bir dahakine eleştirirken diğer insanları da etkiler miyim  diye düşünerek yazılırsa böyle bir etkinlikten mahrum bırakmamış oluruz.

Animvader

Maalesef bizde hemen bir linç etme kültürü var.Oysa ki eleştirimizi güzel bir şekilde yapsak bize dönüşü de pozitif olacak.Evet, Jedbang sitesinin işleşiyle ilgili bir sorun olduğu ortada, siteye küçük bir kargo takip bölümü eklenip, kargoya verilen ürünlerin kodu oraya yazılsaydı sorun çözülebilirdi.Bunu ülkenin en sorunlu hizmet alanlarından biri olan kargo şirketlerine bırakmak bence yanlış bir davranış.

Aslında gördüğümüz şu ki kimse yapıcı eleştiri yapmıyor hep ifrat-tefrit.Ya ooo JBC çok yaşa, ya da kahrolsun JBC ekseninde ileriyor.Böyle yazmayanları tenzih ederim.Ki en büyük övgüleri dizenlerden birisinin bile başka yerlerde neler yaptığına tanık olduk.

Ben başka konularda bir çok kez eleştirmiş olsam da böyle maddi riski olan bir yayına el atıp 2 sene içerisinde buralara getirmek her baba yiğidin harcı değil.Yıllardır bu sektörün kaymağını yemiş yayınevlerinin yapmadığı bir çok şeyi JBC bizlere sundu, sırf Ertan beyin bin küsür mesajı var burda, acaba hangi yayıncı (Köstebek abiden başka) bizi bu kadar dinledi?

Sakızlı Ohannes Paşa

Arada sırada eleştiri yazanlardan biri de benim. Üslubumu hiç bozmadığımı düşünüyorum. Şunu bilmek gerekir ki ben JBC ve yayınlarını 1 eleştiriyorsam 10 kez de övüyorum. Övgüler ne kadar önemliyse eleştiriler de o kadar önemlidir bence . Eleştirileri kendinize yöneltilmiş olumsuz düşünceler olarak değil de dikkate alınması, üzerinde durulması gereken görüşler olarak değerlendirmeniz daha doğru olur bence.

Ben burada kitaplar siparişimden 4 hafta sonra geldi derken aslında demek istediğim bu konularda önceden düşünülerek önlem alınması gerektiği. Yoksa kitapları 1 hafta sonra okusam ne okumasam ne. Maksat size dikkate almanız gereken ufak tefek 1-2 husus aktarabilmek.

Siz bu tür eleştirileri bir saldırı olarak görüp tepki koymaya başlarsanız bunun sonu gelmez. Son 1.5 senede clone wars dışında çıkardığınız yayınların hepsini aldım. Çoğuna da bayıldım. Tek şikayetim kullanılan kağıt kalın olduğu için kitaplar kalın ve hantal duruyor. Ben şimdi keyfimden değil bu durumun üzerinde durulması gerektiğini düşündüğüm için bunu yazıyorum. Kargo eleştirilerim de bu kapsamdaydı. Sevdiğim bir yayıncı olarak sizden beklentim eleştirilerime tepki almak değil en azından değerlendirileceğinin bana hissettirilmesidir.

Jedmau

Noktasına virgülüne kadar katılıyorum , ben eleştirilmeyi çok severim , bunun nedeni hataları görüp daha iyisini yapabilmektedir .

Asla gocunmuyorum , benim tek ' üzüntüm ' hakaret ( burada olmadı ) ve bazı şeyler bilindiği halde temcit pilavı gibi aynı şeylerin durmadan söylenmesi. Ki açıklaması olmasa yada düzeltilmeyen bişey olsa haklılar. Ama düzeltilen yada sizin ötenizde gerçekleştirilen şeyler için bazı ithamlar ağır kaçıyor.

Dediğim gibi neyse , ben öğrenmem gerekeni öğrendim , ders çıkartıp daha da heveslenip daha da doğru şeylere yöneliyorum.

Pulluk

Öncelikle kendi yaptığım eleştirilerle ilgili oldukça rahatım çünkü hakaret yada inciltici herhangi bir söz kullanmadım.  Kaldı ki kendim de 10 yıldır online satış sektörünün içerisinde olan birisi olarak sıkıntılarını, zorluklarını iyi bilirim. Öte yandan Ertan beyin biraz fazla hassas ve kırılgan olduğunu düşünüyorum. Sektörde yıllar içerisinde yaşadığım hadisleri anlatsam herhalde burada topluca ağlama seansı yaparız. :) Kendisinin iyi niyetinden asla şüphem yok ama sitenin yazılımsal ve operasyonel açılardan ciddi bir revizyona ihtiyacı var. En büyük sıkıntılardan birisi ise, çoğu e-ticaret sitesinin de sorunu olan kargo sorunu.  Yıllar içerisinde gördüm ki ülkemizde maalesef iyi bir kargo şirketi yok. En fazla kötünün iyisi olanlar var. Geçmişte bolca Aras ile, son yıllarda ise Yurtiçi ile ciddi sorunlar yaşamış bir kimse olarak MNG ve Sürat Kargo'yu iyinin kötüsü olarak tercih ediyorum. UPS ise aslında bu ikisinden de daha iyi ancak özellikle Anadolu'da şube sayıları çok az ve çoğu bölgede taşerona başvuruyorlar.

Genel olarak iyi niyetli önerilerimi sıralamam gerekirse...

1- Siteden kargo takibi yapılabilmeli.
2- Ücretsiz kargo sınırı 100 TL'den fazla olmamalı.
3- Kargo ücretini sipariş sırasında toplam tutara ekleyecek bir sistem olmalı. Böylece müşteri kargocu ile ücret konusundan muhatap olmamalı.
4- Mümkünse Yurtiçi Kargo'dan uzak durulmalı. :)

Not: Sevgili Yurtiçi Kargo çalışanları paketimi ancak bugün işleme almışlar ve en erken yarın elime ulaşabilirmiş. Gerçi kendilerini tanıdığım kadarıyla 3 gün boyunca dağıtıma çıkıp, dağıtılamadan şubeye geri döner, şube telefonları asla açmaz ve en nihayetinde genel merkezle hararetli bir telefon trafiğinin ardından Cuma akşama doğru elime ulaşır.  ;D

Yazdıklarımı yanlış anlamamanız dileğiyle sevgiyle kalın Ertan Bey  :D
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Nightrain

Alıntı yapılan: BulentT - 13 Ekim, 2015, 11:24:41

Genel olarak iyi niyetli önerilerimi sıralamam gerekirse...

1- Siteden kargo takibi yapılabilmeli.
2- Ücretsiz kargo sınırı 100 TL'den fazla olmamalı.
3- Kargo ücretini sipariş sırasında toplam tutara ekleyecek bir sistem olmalı. Böylece müşteri kargocu ile ücret konusundan muhatap olmamalı.
4- Mümkünse Yurtiçi Kargo'dan uzak durulmalı. :)

Kaılıyorum. Siteye kargo takip numaraları girilirse sorun ortadan kalkar. Mesela ben şuan kargom nerede bilmiyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

Alıntı yapılan: BulentT - 13 Ekim, 2015, 11:24:41
Öte yandan Ertan beyin biraz fazla hassas ve kırılgan olduğunu düşünüyorum.

Tek katılmadığım konu bu , kırılgan ve ya hassas olmak değil. Bu kadar emeğin boşa gitmesine üzülüyorum sadece. Beni yakından tanıyanlar bilir , inanın bunu kötü anlamda söylemiyorum , kırılma diye bir dönem yok bende , ya çok mutlu ya çok sinirli olurum , arasını hiç yaşamadım :)

İnanın çok çalıştık bu dönemde , yeni site zaten bitmek üzere , şuamki site 9 yaşında. yazdığınız her mesaj zaten yıllardır aklımızda olan sorular.

Sevgiler

Nightrain

Mesajım geldi sonunda. İçim rahatladı resmen. :D

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Jedmau - 13 Ekim, 2015, 12:58:44
Tek katılmadığım konu bu , kırılgan ve ya hassas olmak değil. Bu kadar emeğin boşa gitmesine üzülüyorum sadece. Beni yakından tanıyanlar bilir , inanın bunu kötü anlamda söylemiyorum , kırılma diye bir dönem yok bende , ya çok mutlu ya çok sinirli olurum , arasını hiç yaşamadım :)

İnanın çok çalıştık bu dönemde , yeni site zaten bitmek üzere , şuamki site 9 yaşında. yazdığınız her mesaj zaten yıllardır aklımızda olan sorular.

Sevgiler

Emekler boşa gidiyor diye düşünmeyin. Emeklerinizin karşılığı ortada zaten. Olumlu olarak yansıyor piyasaya da okurlara da. Yazdıklarımız zaten üzerinizde çalıştığınız şeyler ise o zaman hiç takmaya gerek yok demektir.

Nightrain

Emekleriniz boşa gitseydi Batman'lar peynir ekmek gibi satmazdı. :)