Diamond Digital

Başlatan emre ozdamarlar, 17 Şubat, 2011, 16:40:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Amerika'daki en buyuk dagitimcilardan Diamond da dijital cizgi roman satisi isine basliyormus.

Habere göre cizgi roman dukkanlarinda dijital kopya 1.99'a satilacakmis, eger musteri basilmis dergiyi de aliyorsa dijital fiyati 0.99$'a iniyor.

Amerika'da cizgi roman satisinin evriminden guzel bahsetmis asagidaki yazi, gazete bayiilerinden cizgi roman dukkanlarina, simdi de dogrudan dijital kopya olarak internette satisa dogru bir yönelimden bahsediyorlar. Amazon'un 2010 yilinda e-book satislarinin normal kitap satislarini gectigine de deginiyor haber.

Biz Altin Madalyon ailesi olarak dijital versiyona cok hevesli olmasak da bu yönde bir gidisatin oldugu yadsinamaz bir gercek.

http://www.comicsbeat.com/2011/02/13/digital-is-the-new-direct-market/

BAHADIR

Basılmış dergiyi alırsam dijitaline niye para vereyim ki,Onu isteyene bedava vermesi gerek :-\

rumar80

Derginin elinde tutulması, sayfaların hışırtısı, karıştırabilmek. Bu tatlar tarif edilemez ve onlardan bence vazgeçilemez.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: rumar80 - 17 Şubat, 2011, 19:46:50
  Derginin elinde tutulması, sayfaların hışırtısı, karıştırabilmek. Bu tatlar tarif edilemez ve onlardan bence vazgeçilemez.

Sonuna kadar katılıyorum. Ben bu tarz şeyleri pek sevmiyorum...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: rumar80 - 17 Şubat, 2011, 19:46:50

Katılmamak mümkün değil, dijital olarak bedava bile okumam, kitaba dokunmanın, kokusunu hissetmenin keyfini dijital veremez.

tommikser

Valla ön yargıyı yendikten sonra insana itici gelmiyor ben alıştım.iyi bile oluyor bazen.

rumar80

Bunun önyargı ile ilişkisi yok. Ben de dijital çizgi roman var, ama ekranda okurken çok yoruluyorum, ayrıca yatarak ya da tuvalete (şaka şaka) laptop götürülmez ki..... :D :D :D

V

Mangaları ekrandan takip etmek zorunda kalıyorum.Oldukça göz yorucu bir okuma şekli.
Bir süre sonra dikkatim dağılıyor ve elim raflara doğru uzanmış oluyor. :)
"İstemem,eksik olsun.."

emre ozdamarlar

Bilgisayarda okumayi ben de sevmiyorum ama Ipad'e de icim gitmiyo degil.

Marvel'in uygulamasinin bir incelemesi icin:
http://www.youtube.com/watch?v=yNx_XlK65k8