Dylan Dog Seri - HOZ

Başlatan gamlıbaykuş, 14 Temmuz, 2010, 14:51:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Bu arada Dylan Dog orjinal 100. Sayıya az kaldı. Bu sayıda Dylan'in gemi maketini tamamlamasıyla Dylan'la ilgili önemli konular ( xabaras, morgana, gemi maketi vs) aydınlanacak.
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

100. sayıya bir yıldan uzun zaman var. Bu da unutulmamalı.

Bu arada Maceraperest yayıncılığın çıkarttığı "Benim adım Dylan Dog" kitabını okuyanlar 100. sayı ile ilgili bilgi sahibi olmuşturlar.

NIC

Alıntı yapılan: rumar80 - 23 Eylül, 2012, 23:22:20
   100. sayıya bir yıldan uzun zaman var. Bu da unutulmamalı.

Bu arada Maceraperest yayıncılığın çıkarttığı "Benim adım Dylan Dog" kitabını okuyanlar 100. sayı ile ilgili bilgi sahibi olmuşturlar.

Keşke okumasaydım Benim adım dylan dog kitabını

Paglieri spoiler falan dememiş herşeyi dökmüş ortaya

100. kitaptan önce yaşayan ölülerin şafağı-morgana ve hiçkimsenin öyküsünü de okumak gerek baştan

Konu dışı olacak ama ben Hoz comicsin Dylan dog çevirilerini beğenmiyorum

Ne demek istediğim  johnny freak ve ölümün ötesi hikayeleri maceraperest ile karşılaştırmalı okunursa daha iyi anlaşılır

tommikser

Behzat'ım en kısa sürede karşılaştırmalı okuyacağım.Yalnız maceraperest'in tercümanlarının çr konusunda daha deneyimli olduğunu unutmamak lazım ;)

kalidor

Kitap 1998'de yazılmış bereket yani Dylan henüz 12 yillik yayın hayatı sürerken. Şimdi 14 yıllık materyal daha birikti. Çeviri için artık elimizde ne varsa idare edeceğiz. bi ara bu 2 maceranin karşilastirmali analizini yapip cok bariz farkliliklar varsa Haşim Bey'e iletiriz
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Geçen gün hastanede tesadüfen Oğlak'tan biri ile tanışma fırsatım oldu. Zagor ve Tex dışındakilerden istedikleri satışı alamadıklarını söyledi. Zagor'da tekrar basım yaptıklarını ama diğerlerinde en fazla 1000 sattıkları için yetersiz gördüklerini ifade etti.

gece kartalı

Zagor Teks'ten daha fazla mı satıyormuş?

DAMPYR

Alıntı yapılan: rumar80 - 24 Eylül, 2012, 20:28:44
   Geçen gün hastanede tesadüfen Oğlak'tan biri ile tanışma fırsatım oldu. Zagor ve Tex dışındakilerden istedikleri satışı alamadıklarını söyledi. Zagor'da tekrar basım yaptıklarını ama diğerlerinde en fazla 1000 sattıkları için yetersiz gördüklerini ifade etti.
Dampyr'i ondanmı yılda 2 kere çıkartıyorlarmış..... ???

rumar80

Tex konusunda çok bir şey demedi ama Dampyr ve Nathan dev albümler için söyledi.
Bu arada Martin maxi hazırlanıyormuş.

hennessy

12.Cİlt Yarını Yaşadım

Dylan ın eline yarınki haberleri veren bir gazete geçer (Geleceğe dönüş filmindeki dergi gibi) yarın olacak olaylar yazmaktadır.Bir habere göre Dylan yarın ölecektir uçak kazasında ama Dylan uçağa binmekten korktuğu için uçağa binmez nasıl olacaktır.Yanlış ölümler cinayetler keyifle alarak okuduğum bir hikaye son buldu....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

HOZ sayesinde son 2 yılda epey Dylan okuduk.

22-36 ... 15 sayı normal seri, 30 macera

4 tane Maxi sayı .... 12 macera

2 tane Renk cümbüşü ..... 8 kısa hikaye

kalidor

Öyle de Haşim Bey'in çocuğunun dünyaya gelmesi ve kitap fuarı nedeniyle Dylan'lar 2 ay sarktı.
Crom! Ölüleri Say...

kadri kerem

Dylan Dog'un Zombili macerasını okudum ve epey hoşuma gitti. İlk maceranın sonundaki zombiler hakkındaki yazılar da çok iyiydi. Galiba sonunda bir çizgi romanı adam akıllı takip edebileceğim.  ;) Bu gece Bradbury'ye daldım, herhalde Karındeşen Jack macerası yarına kaldı.

kadri kerem

Alıntı yapılan: kadri kerem - 01 Kasım, 2012, 00:28:32
Dylan Dog'un Zombili macerasını okudum ve epey hoşuma gitti. İlk maceranın sonundaki zombiler hakkındaki yazılar da çok iyiydi. Galiba sonunda bir çizgi romanı adam akıllı takip edebileceğim.  ;) Bu gece Bradbury'ye daldım, herhalde Karındeşen Jack macerası yarına kaldı.

Karındeşen Jack macerasını da okudum. Yalnız seriye Rodeo Kitap'tan devam edersem 14. sayıya atlamış olacağım. 2-14 arası yayımlandı mı?

kalidor

Rodeo AD'nin yayınlamış olduklarını atlayarak sıralı bir şekilde yayınladı. AD ise ilk 10 sayıyı ne hikmetse karışık yayınladı. Rodeo'nun ilk sayılarında bir kronoloji olacaktı. Bir de Türkiye'de telif sebebiyle yayınlanamayan 1-2 sayı vardı yanlış hatırlamıyorsam.
Crom! Ölüleri Say...