Orbital - Presstij

Başlatan emre ozdamarlar, 29 Mart, 2011, 04:32:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Devam eden bir seri. 7 ve 8. ciltler de gelecek ama neredeyse 1.5-2 senede bir yayinlaniyor her yeni sayisi.

xmenac

noir

Ne oldu yeni sayı çıktı mı? Devam edecek mi seri? Daha almadım eğer devam ederse almayı düşünüyorum

hanac

Alıntı yapılan: noir - 18 Kasım, 2015, 09:25:28
Ne oldu yeni sayı çıktı mı? Devam edecek mi seri? Daha almadım eğer devam ederse almayı düşünüyorum

Devam edip etmeyeceği belli değil, bakarsın bir gün devam eder.

Ama ilk 2 sayı tam macera oluyor, al ve oku derim.

Sadece 750 adet basıldı diye duymuştum, ileride bulamayabilirsin.

Nightrain

Toplam 6 sayı çıkmış. Buddy Longway neysede, bari şunu devam ettirse. Ben şahsen umudumu kestim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

phlox

Devam edecekse alayım mantığı olunca; gerekli satış rakamına ulaşılamıyor. Yayıncı nın yeni sayıları finanse etmesi zaman alıyor.

Nightrain

E ama öyle. Devam etmeyecek bir seriyede boşa yatırım yapıp paramı haracamak istemiyorum. 2016'da 3 ve 4.albümleri çıkarsa alacağım yoksa başlamayı düşünmüyorum.

İlhan Yılmaz

Alıntı yapılan: Nightrain - 23 Kasım, 2015, 12:03:13
E ama öyle. Devam etmeyecek bir seriyede boşa yatırım yapıp paramı haracamak istemiyorum. 2016'da 3 ve 4.albümleri çıkarsa alacağım yoksa başlamayı düşünmüyorum.

Faraza bu seriye devam etmeyeceğiz diyelim. İlk iki sayıda bir macera tamamlanıyor. Sizin için az şey midir bu?
Az diyorsanız size sonu başı belli olmayan uzun serilerle mutluluklar dilemekten başka şey gelmez elimizden.

haziran00

Alıntı yapılan: Presstij - 23 Kasım, 2015, 13:11:07
Faraza bu seriye devam etmeyeceğiz diyelim. İlk iki sayıda bir macera tamamlanıyor. Sizin için az şey midir bu?
Az diyorsanız size sonu başı belli olmayan uzun serilerle mutluluklar dilemekten başka şey gelmez elimizden.

Kusura bakmayın ama okuyanlar sadece alıyım sonra çöpe atayım demiyor aynı zamanda koleksiyon yapıyor, siz her serinin en çok satabilecek (her zaman bir kitabın ilk numarası değerlidir çok satar mantığı ile) 1 veya 2 numarasını basıp devam etmiyorsunuz, madem seçtiğiniz kitaplar satmıyor yeni kitaplara hiç girmeyin bence, bu tamamen kişisel görüşümdür.
Ek olarak Mırnavı çıkardınız 3 sayı devam etmediniz başka yayınevi devam etmiş kimdir bilemiyorum halbuki ben nostalji için almıştım ozaman 1 sayı alır devam etmezdim, bunun yanı sıra satmayan Nathan Never ın yan kararkterini alıp yayınladınız ve satmadı bu bile bile lades demek size de emeğinize de yazık.

Nightrain

Alıntı yapılan: Presstij - 23 Kasım, 2015, 13:11:07

Ben beğendiğim bir serinin devam etmesini isterim. Hikaye bitiyorsa bitsin, başka hikayeler başlamıyor mu? Başlıyor. Bir okuyucu olarak diğer albümleride okumak en doğal hakkım değil mi? Okuyucunun "nasıl olsa hikaye 2 albümde bir değişiyor, onun için devamı gelmesede olur" demesini mi bekliyorsunuz? Durango'ları aldık, devamı gelmedi. E haliyle bu serinin devamı gelirse alacağım yoksa boşa para vermiş olacağım.

Animvader

Bence iki taraf da haklı. Yayıncı satarsa basarım diyebilir, okuyucu da basılırsa alırım diyebilir. Bir yayın satmıyorsa ne kadar bassanız da çok fark etmiyor, zaten piyasada belli olan potansiyelince satıyor.Çizgi Düşler fumettileri ardarda bastı da ne oldu, satmayan gene satmadığıyla kaldı.

nikopol

Ben her seferinde "Destek olmak maksadiyla cizgi roman almayacagim" deyip sonra Orbital gibi yayinlari gorunce kararimi bozuyorum (bu iki cildi de aldim). Tabii sonra devami gelmeyince tekrar pisman oluyorum.

Orbital'ler yayinlanali cok uzun zaman olmadi, belki devami gelir, ama Ilhan Bey'in ve diger yayincilarin da okuyucunun "devami gelecek mi?" hassasiyetine ozen gostermeleri gerek. Ingilizcesi olan bir yayini, Ingilizcesine ulasabiliyorsam ve Turkcede devaminin gelmeyecegini dusunuyorsam niye Turkce olarak alayim?

Yayinevlerinin serinin tamamini basacak sermayeleri yoksa, 1-2 kitaplik oykulere yonelsinler. Yahut baska yayinevleriyle birlikte is yapmayi denesinler (bilmiyorum, bu mumkun mu). Okuyucuya 6 kitaplik bir seriyi basacaginin taahutunu vermek bu kadar zor olmamali.

kalidor

Frankofonlar zaten Fransa'da yılda 1-2 kez ancak çıkıyor. Thorgal'e bakın mesela. 35 senede 35 fasikül bile çıkmamış. Ha bunlar hazır tamam ama işte Prestijj birebir orijinal boyutlarla ve kaliteli kapaklarla çıkartıyor. Frankofon konusunda o sebeple biraz sabredelim. Yenisi çıkana kadar elimizdekileri okuyalım :) Cassidy, Nick Raider ve Legs de tutmadı demek. O konuda Lal dışında hiçbir yayınevinin kolay kolay periyodik sürdürülebilirliği yok zaten.
Crom! Ölüleri Say...

drgavsever

Sevgili İlhan bey,
Yeni yılda planlarınız neler? Orbital ve Efsanenin devam albümleri olacak mı? Şimdiye kadar  bu albümlerin satış grafikleri nasıl? Sizin beklentilerinize yanıt verebilecek bir düzeyde mi? Yada  serilere devam edebilecek düzeyde mi?  Umarım her şey iyidir çünkü yayınlarınızın çıkışını dörtgözle bekleyen presstij hayranlarından biriyim.  Sevgi ve saygılarımla...

panthei

Ne oldu bu seri? Yarım mı bıraktınız?