LEGENDE - Yves Swolfs / Prestij Yayın

Başlatan hanac, 30 Mart, 2011, 09:09:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Zahiri kelime anlamı olarak Doğa abicim"Asıl ve Hakiki olmayan" anlamına geliyor.Zahiriyye'den ;D

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: gunessemerci - 24 Şubat, 2012, 13:12:53
Zahiri kelime anlamı olarak Doğa abicim"Asıl ve Hakiki olmayan" anlamına geliyor.Zahiriyye'den ;D

Türk Dil Kurumunun Büyük sözlüğünde zahiri: sf. (za:hiri:) 1. Görünen, görünürdeki. 2. mec. Yapmacık. olarak açıklanıyor. Yani zahiri sıfat olarak kullanıldığında "Görünen, görünürdeki" anlamına geliyor. Mecaz olarak kullanıldığında ise "yapmacık" anlamına geliyor. Güneş'in kullanımında sıfat olarak kullanıldığına göre "görünen, görünürdeki" anlamına geliyor ki bu durumda Güneş'in sözü tamamen anlamsız oluyor.  ;D

tommikser

O zaman zahiri görüntü ne oluyor?Görünürde ki görüntü mü deriz yoksa gerçek olmayan görüntü mü deriz?

Tarkan Kurt

Zahiriyi sanal anlamında da kullananlar var ama Türk Dil Kurumu böyle bir anlamının varlığından bahsetmiyor. Ben TDK nın yalancısıyım.

tommikser

Ben o zaman bir örnek vereyim abi gemicilik terimleri sözlüğünden aldım.

Hakiki rüzgarın sıfır olduğu bir ortamda hareketin aksine bir rüzgar oluşur. Seyir halindeki bir geminin hareketiyle oluşan böyle rüzgara geminin rüzgarı denir. Geminin rüzgarı ile hakiki rüzgarın bileşimi ile oluşan ve gemide hissedilen rüzgara da (ZAHİRİ RÜZGAR) den

tommikser

Eyüp abi yanlış sözlüğe baktığından kaynaklanıyor bence.Büyük sözlüğü bakmışsın.Büyük sözlük türkçe bir sözlük.Osmanlıca sözlüklere baksaydın (ki ben şimdi nettekilere baktım) sanal anlamının da kullanıldığını görürdün.Sorun TDK kabul etmek burada bence yetersiz bir sözlük olduğundan konu buralara geldi ;D

HacıGeraltEmmi

Yves Swolfs boşuna yazmış çizmiş, başrolde Güneş'in olmadığı bir çr efsane olabilir mi ;D ;D

alan ford

Alıntı yapılan: gunessemerci - 24 Şubat, 2012, 13:12:53

Asıl ve hakiki olmayan bir devirde ???  diyorsun yani.  Olmadığında ısrar ediyorum.  ;D 
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kalidor

Legende'yi ben de okudum bşraz evvel. Zahiri, batıni bilmem de dükün karısına hasta oldum vay dedim gençlik.. Ayın ödüllü sorusunda oyum dükün karısına ;D
Crom! Ölüleri Say...

s.b

İlk sayısıyla bir Efsane olduğunu ispatlıyor. O ne müthiş resimler öyle. Çizgiromalardaki resimler bu kalitede olursa büyük boy olarak yayınlanması çok iyi oluyor. Ancak kalite düşük olunca büyük boy yayınlanması iyi bir görüntü olmuyor.

İlhan abi, uzun süre beklemeyelim 2. sayı için.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: s.b - 03 Mart, 2012, 23:49:58
İlhan abi, uzun süre beklemeyelim 2. sayı için.

Aynısını temenni ediyorum. Hatta Durangoseverler bana kızsalar bile Efsane'ye öncelik verilmesini istiyorum ;D

Gambit

hikaye efsanevi olmasa da cizimler, baski, boyut 10 numara

ben de ikinci sayisinin cikmasini bekleyenlerdenim

Bravo Ilhan, devam

kalidor

çizimler şahane, hikaye fevkalede dükün karısı efsane:)
Crom! Ölüleri Say...

İlhan Yılmaz

Alıntı yapılan: kalidor - 04 Mart, 2012, 12:03:58
çizimler şahane, hikaye fevkalede dükün karısı efsane:)
Vallahi güldürdünüz beni. Son günlerin en hit yorumu senden geldi dostum... Bence bu yorum da efsane olmaya aday  ;D

Tarkan Kurt

Efsaneyi okuyup bitirdim. Bülent ERSOY'un deyimiyle "fevkaladenin fevkinde" olmuş. Özellikle çizimler mükemmel ötesi. İnanılmaz kalitedeki baskı ve kapak için de ayrıca teşekkürü bir borç bilirim. Bununla birlikte inşallah ikinci sayı için fazla beklemeyiz. Fazla bekleyince insan kitaptan soğuyor.