Game of Thrones !!! Spoiler içerir !!!

Başlatan nacho_grande, 29 Nisan, 2011, 00:32:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Game Of Thrones'a girmek biraz zaman alabilir. Cok fazla karakter var bir kere. Kim kimdi, hangi kral kime dusmandi, daha önce ne entrikalar dönmus vs derken kafa kalmıyor ilk baslarda, ama insan hikayeyi kafaya oturttuktan sonra sahane bir iktidar kavgasina dönusuyor dizi.

Lost, Prison Break vs gibi dizilerin formulu farklı, cliffhanger kültürü uzerine kurulu yapimlar, seyirciyi son dakikada "önumuzdeki bolumde ne olacak acaba" seklinde buyuk bir merak icinde birakarak bagliyor kendine.

pukay

2.sezon 15 nisanda başlıcakmış :(

rumar80

CNBC-E Eylül ayında saat 23'de yayınlayacağını açıkladı. Sağlam bir sansür olur herhalde. Yine de hayırlısı

FerdiFon

Game of Thrones  Çok Güzel Bir Dizi , Amerikada Şuan 1. Sezon   10.Bölüm Sezon Finali Oynadı Ve 2. Sezon Bekleniyor  ...
R.R.Martin'in Çok Satan A Song Of Ice And Fire Serisinden Uyarlanan Bir  Dizi , Bende  Dizi Port'tan İndirip  Devamlı İzliyorum  Herkese Tavsiye Ederim  ...

haysat

Bende bu harika diziyi seyretmiştim,yeni bölümlerini merakla bekliyorum.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

pukay

epsilon hız kesmeden diğer kitapların da çevirisine başlamış,
ilk sezonun bence tek kusuru böyle güzelce bir meydan savaşı göstermemesiydi,şöyle kesit kesit göreydik bir iyi olurdu

rumar80

Şu anda Emmy ödül töreninin tekrarını onucu bilmediğim için eğlenceli oluyor. Cüce Lannister ödül kazanmayı başardı.
   İlgi çekici bir not. ABD'nde Game of thrones gibi aykırı dizilerin kanalı HBO'nun sahiplerinden biri de Mark Wahlberg'miş. Donuk bir oyunculuğu vardır, ama zeka ve öngörüsü iyiymiş

kalidor

Mark Wahlberg'i Jennifer Aniston'la beraber oynadığı ama ülkemizde gösterime girmemiş 2001 yapımı Rock Star filmiyle takdir etmiştim. 80'lerdeki Rock müzik piyasasını anlatan Judas Priest'ten, Queen'e çeşitli göndermeler ve enfes coverlarla dolu bir filmdi.

http://www.imdb.com/title/tt0202470/
Crom! Ölüleri Say...

nacho_grande

Alıntı yapılan: kalidor - 20 Eylül, 2011, 11:30:34
Mark Wahlberg'i Jennifer Aniston'la beraber oynadığı ama ülkemizde gösterime girmemiş 2011 yapımı Rock Star filmiyle takdir etmiştim.

2001 demek istedin sanırım ;)

Peyami

Dün ben de Emmy ödül törenini izledim. Rumar'ın dediği gibi Peter Dinklage, yani cüce Tyrion Lannister, "en iyi yardımcı erkek oyuncu" ödülünü almayı başardı.  İkinci ödül ise jenerik tasarımı dalında geldi. Buraya kadar güzel ama nasıl olurda en iyi orjinal jenerik müziği dalında "Game of Thrones" aday bile gösterilmez? Bu dalda ödülü "Borgias" aldı. Bir dinleyin ve kendiniz karar verin. Büyük haksızlık. Bana kalırsa "en iyi casting" dalı başta olmak üzere daha fazla ödül alması gerekirdi ama olmadı. Yine de 13 dalda aday gösterilmek de ayrı bir başarıydı. Aslına bakarsanız zaten hiç ödül almasa bile dizinin pek çok unsuru sevenlerinin gönlünde "taht" kurmuş durumda.   

Peter Dinklage dizide işini bilen, nispeten sosyal bir karakteri canlandırmasına karşın, ödül töreninde son derece çekingen ve içine-kapanık bir tavır sergiledi. Dinklage'ın tutukluğu bana sağlam oyuncuların kendilerine uzak karakterleri daha başarılı canlandırdıklarına dair okuduğum bir yazıyı hatırlattı. Gerçi adam haklı belki de, o kadar insanın karşısına çıkmak kolay değil. 

Bir de değinmeden geçemeyeceğim, şu "In Memoriam" kısmını harika yapıyor adamlar. İnsan bir ürperti hissediyor ensesinden sırtına doğru inen. Stephen J. Cannell, Leslie Nielsen, diğerleri, hele gencecik Andy'nin son derece zamansız gidişi...

Laf ölümden açılmışken, diziye hayran olduktan sonra bu yaz kitabının ilk cildini okumuştum.Bir yerde Tyrion ile kardeşi Jaime arasında şöyle bir diyalog geçiyordu, zamansız gidenlerden bahsedince aklıma geldi:

Jaime: "Çocuk yaşasa bile sakat kalacak. Hatta daha da kötüsü, belki de bir ucubeye dönecek. Temiz bir ölüm en iyisi."
Tyrion: "Ucubeler demişken, ben sana katılmadığımı söylemek zorundayım. Ölüm o kadar kesin bir son, öylesine mutlak bir ayrılık ki, yaşam bir ucube için dahi sonsuz vaadlerle dolu bir cennet sayılabilir."

Hayatın en güzel taraflarından biri de bu herhalde, her an iyi bir şeylerin olabilecek olması. Yılmaz Erdoğan'a atıfta bulunacak olursak "sevecek ihtimallerin hiç tükenmeyecek oluşu"

NOT: Kalidor, bu "Rock Star" filmini nasıl kaçırmışım ben yahu. Hatırlattığın iyi oldu. Listeme aldım.

ümitkr

Epsilon'la kısa bir röportaj gerçekleştirdim temmuz gibi. Anca paylaşıma sokuyorum. İlginizi çekebilir:

http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com/2011/10/epsilon-yaynevi-ile-game-of-thrones.html

rumar80

Bugün last phantom'un yeni sayısını okurken gördüm. Dynamite Game of thrones'un çizgi romanını yayınlamaya başlamış. İlgilenecek arkadaşlara duyurulur.

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Ekim, 2011, 22:51:06
   Bugün last phantom'un yeni sayısını okurken gördüm. Dynamite Game of thrones'un çizgi romanını yayınlamaya başlamış. İlgilenecek arkadaşlara duyurulur.

Bkz. bu başlığın 2. sayfasına  :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3110.msg27455.html#msg27455

rumar80

Gördüm adminim.  ;D