Martin Mystere Klasik Maceralar

Başlatan alan ford, 30 Nisan, 2011, 21:07:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dursar

BEN DE AKSOY YAYINLARI YOK.KLASIK SERIYE DEVAM.

hennessy

Martin Mystere KS 27

Hüzünlü Noel
Ele Geçen Sanduka
Kabus Ülkesi
Bay Jinx'in İntikamı

Aldık arşive koyduk okuyunca yorumlarız.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mister NO

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 21 Şubat, 2012, 12:15:20
bu KM 27 ile Lal Aksoy serisine yetişmiş oluyor böylece. yani piyasada bundan sonra okumadığımız değil okuduğumuz martin serisi ile devam edecek.... :D ;)  :(

KM 27 içinde yer alan hangi maceralar AKSOY'da çıkmıştı?

DAMPYR

Alıntı yapılan: Mister NO - 27 Şubat, 2012, 21:52:40
Alıntı yapılan: Kızılmaske - 21 Şubat, 2012, 12:15:20
bu KM 27 ile Lal Aksoy serisine yetişmiş oluyor böylece. yani piyasada bundan sonra okumadığımız değil okuduğumuz martin serisi ile devam edecek.... :D ;)  :(

KM 27 içinde yer alan hangi maceralar AKSOY'da çıkmıştı?

KM 27 de Aksoydan ve DE den çıkan yok KM 28 Lal Özel serisi olacak..... :D ;) :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 30 Eylül, 2011, 18:52:57
yani (Cilt 27) sayı 105-Hüzünlü Noel(Tay yayınlarından çıkmış) sayı 106-Ele Geçen Sanduka(Tay yayınlarından çıkmış) sayı 107-Kabuslar Ülkesi(Tay yayınlarından çıkmış)sayı 108-Mister Jinx'in intikamı(Lal Kitap özel seride yayınlanmış)

Bu ciltte yayınlananlar..... ;)

DAMPYR

Sonra (Cilt 28)sayı 109-Ölüm Denizi(Tay ve Lal kitap özel seride yayınlanmış)110-Rüzgarlı Ada(Lal kitap özel seride yayınlanmış)111-Deniz Tanrıları(Lal kitap özel seride yayınlanmış)
112-Allan Quatermain(Lal kitap özel seride yayınlanmış)

Sonra (Cilt 29)nihayet DE yayınlarına ulaşıyor sayı 113-Java Javaya karşı(Lal kitap özel seride yayınlanmış)sayı 114-Kahin(Lal kitap özel seride yayınlanmış)sayı 115-Uçan Kentin Savaşçıları(DE yayınlarında yayınlanmış) sayı 116-Gökyüzündeki Kent(DE yayınlarında yayınlanmış) sonraki ciltler DE yayınları ve Lal Özel Seri karışık olarak devam edecek.ve Aksoy yayınlarına ulaşacak ondan sonrada Lal Kitap yeni seriye geçecek...... ;) :) ;D

darkwood

Bu maceraların bir çoğuda hatırı sayılır güzel maceralar. Klasik seride tekrar okumanın keyfi ise çok daha fazla oluyor. 2 aylık yayın periotları Zagor gibi aylığa inerse çok daha güzel olacak.
Martin forever
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Martin Forever...........................................................Hergün çıksın :)

DAMPYR

Bir süre çok iyi hikayelerle gidiyor ama bir süre sonra insanın okuyası bile gelmiyor.ama daha o sayılara çok var.ciltler çıktıkça yorumumu yapacağım....... ::) :-\ ;)

hennessy

Hüzünlü Noel

Ahıt sandığı ve Hz.Musa ve harita bir araya gelince Martin kanı kaynar ve araştırmaya başlar ve engeller ile karşılaşır.

Ele Geçen Sanduka

Musa ve onun hazine mezarı Eski Ahit'in hikayeleri ve Kutsal Kase efsanesi arasında beklenmedik bağlantılar vardır, ortada inanılmaz bir keşif gizlenmektedir..Ahıt sandığının içinden gelen ses ilginçtir.Ben Harun'dum dilin özüydüm aracı ve yorumcuydum.Benim beğendiğim bir bölümdü.

Kabus Ülkesi - Bay Jinx'in İntikamı

Martin amca okuyanlar hatırlarlar.Eski bölümlerde Mr. Jinx diye Martin amcanın bir düşmanı vardı.İnsanlara para karşılığında hayaller gösterecek bir makina ile sonsuz mutluluğu vadediyordu.Ama hikayenin sonunda bu karakter ölmüştü.Ama aynı olaylar gene vuku bulunca Martin amca işe el atar ama kafasında bir soru vardır gözleri ile öldüğünü gördüğü Mr. Jinx nasıl olurda geri döner.

alan ford

Bay Jinx'li maceralar ayrı bir güzeldir.İlk defa kendiliğinden yanma olaylarını araştırırken karşımıza çıkar. Sonra bence Kara Adamlar ile birlikte Martin'in zirve noktası olan Dorian Gray Operasyonu ile tekrar karşımıza çıkar.  Geriye Sayım  macerasının sonunda tekrar karşılaşırız kendisiyle. Ki Martin okurları Benjamin Button'un Tuhaf Hikayesi'ni hiç de tuhaf karşılamamışlardır.  ;)  Şu bir gerçek Klasik Martin Mystere maceraları gerçekten çok güzeldir. Keşke zamanı geldiğinde çekip gitmeyi bilseydi. 
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

DAMPYR

Daha ilerki bölümlerde gene Martin amcanın başına dert olmaya devam edecek.... ;D  :-\ ;)

hennessy

Martin Mystere Klasik Maceralar Dizisi Sayı: 28 aldık arşivimize koyduk okuyunca yorumlarız......

DAMPYR

Alıntı yapılan: hennessy - 27 Nisan, 2012, 20:18:38
Martin Mystere Klasik Maceralar Dizisi Sayı: 28 aldık arşivimize koyduk okuyunca yorumlarız......

Bu maceraları daha önce lal özel seride okuyup yorumunu yapmıştın ya Murat ne çabuk unuttun.... ??? :) ;)

hennessy

doğru ya yaşlılık hafıza kaybı başladı bende şimdi tam yazıyordum konu adlarına baktım ben okumuşum diye :) sen benden hızlı çıktın :)