Güzellikler

Başlatan pearl jam, 08 Mayıs, 2011, 00:25:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Bende desteksiz sallamak serbest mi diye yazacaktım...Kalidor benden önce davranmış... ;)

Shanna ülkemizde Tarkan yada Kara Muratların arkasında dolgu malzemesi olarak yayınlanmış olabilir mi?

Valla desteksiz... ;D

rumar80

İki sallama da tutmadı.
   Bu nedenle sadece dergi adını istemiyorum zaten
   Klavyeye kuvvet

BAHADIR

Sevgili Umar; Kopya çekmek serbestse biraz kopya çektim ama buldum...

Sheena, ülkemizde ilk olarak 1946 yılında Afacan Çocuk Gözü Özel Sayılarından birkaçında Şina Ormanlar Kraliçesi adıyla maceralar yaşamıştır. Ayrıca 1950'lerin hemen başında Kemal Özcan Kitabevi'nce yayınlanan haftalık 1001 Macera dergisinde Türkçe okunuşunda olduğu gibi yazılan  Şina başlığıyla gözükmüştür. Hatta yine 1001 Macera dergisinin bir sayısında Sheena'dan bir Türk çizerin yaptığı açık esinlenmeyle Kamilla başlıklı bir çizgiroman karakteri türetilmiştir. Sheena'nın ülkemizde yayınlanan tek süreli dergisi olan Şena Ormanlar Kraliçesi, Ayşe Şahver Tekdal'ın sahibi olduğu yayınevi tarafından altı sayı olarak 1950'li yılların sonunda yayınlanmıştır

Ama yinede ilk cevabımda söylediğim gibi "ORMANLAR KRALİÇESİ NYOKA" olarak olmasada 1001 macera dergisinde yayınlanmış... ;)

Sevgiyle kalın...

rumar80

Sevgili Ömer gidiş yolu ve azimden dolayı tebrikler, ancak resimlere bakarsan bu güzel bayanın adının Sheena değil Shanna olduğunu görürsün. Maalesef çaılşmaya devam.
  Biraz evvel Hasan ile de konuşuyorduk. Bunu bilse bilse Ömer Bahadır bilir dedik. Haydi bakalım.
  Diğer dostlar siz de acele edin. Bedava Thor kaçmak üzere

BAHADIR

Yinemi olmadı...Yok abi bunu bilse bilse Can amca bilir...Olmuyor... ???

;)

kedidiro

bir deneme de benden... tarzan' da yayınlanmış olabilir mi? kesin olan şey shenna'yı çocukken okuduğuma eminim...ama tarzan sadece atış...

rumar80

Bir kere daha yazıyorum:
   Shenna, Sheena değil SHANNA!!!
   Dişi Şeytan Shanna

alan ford

Madem atış serbest Örümcek Adam diye sallıyorum. Bildiğimden değil ama Bilka'nın yerinde olsam böyle  bir kahramanı bulsam kaçırmazdım ;D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

lemazmatik

Sallayasım geldi Ajan X demek istiyorum :D

Berkdinho

Ben alan ford'a katılıyorum.Elimdeki birkaç Bilka Örümcek Adam'lardan birinde 10 bölümlük uzun bir maceranın sonu yer alıyordu.Hatunun adı ŞANNA idi ve Peter ona yardım ediyordu.Hafızasını kaybetmiş (Ya da benzeri kötü bir durum) sevgilisi KA-ZAR vardı.Şanna onu arıyordu.Maceranın 8,9 ve 10. bölümleri Bilka Örümcek Adam fasikül 107'de yer almaktadır.
The Right Man When Things Go Wrong

hanac

Umar ortalıkta yok ama sanırım Thor Edirne'ye gitti.  :)

rumar80

Tam doğru cevap Berkdinho'dan geldi. Bana adresini mesaj olarak yollarsa Thor'u gelecek hafta içinde kendisine büyük bir zevkle yollarım.
  Gerçekten Shanna (ki resimlerde yeterli ipucu vardı) Marvel'ın vahşi kahramanı Ka-Zar'ın karısıdır. Örümcek adam dergisinde dolgu maddesi olarak yayınlanan Ka-Zar maceralarında çıkmıştır

BAHADIR

Ters köşeye iyi yattık...Shanna ayağına Sheena'ya takıldık  ;)
Tebrikler Berkdinho...Bilka'lar benim de aklıma geldi hemen hemen bütün sayıları olmasına rağmen hep dolgu malzemesi olarak düşündüm orman kızımızla ilgili yardımcı karakterli bir macera olabileceğini düşünmedim (ki herkes aynı hataya düştü galiba) Ama öğrenmenin yaşı yok  ;D Rumar'da da orj. çizgiroman çok zaten. :)

Berkdinho

Daha önce Zagor'dan birkaç güzellik paylaşmıştım.Biraz da Mister No'dan güzellikler ekliyorum.
   Aşağıda gördüğünüz Bonelli Pictures yapımı MİSTER NO isimli bir filmin afişi.Başrollerde Jerry Drake ve Otto Kruger varmış.Bu oyuncuları tanıyanınız var mı ?  ;D

Aşağıdaki resimde filmin başrol oyuncusu Jerry Drake'i çekimler sırasında görüyorsunuz.

Altında motor, arkanda güzel bayan umrunda mı dünya!

Çapkın pilotumuzu bu sefer fena enselemişler  ;)

Güzel bir kuşbakışı manzarasıyla güzelliklerimizi şimdilik noktalayalım.

Devam Edecek...

The Right Man When Things Go Wrong

hennessy

Mister no nun bu filmini bulmak mümkün mü acaba
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları