Samuray - YKY

Başlatan pearl jam, 10 Mayıs, 2011, 21:34:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

Alıntı yapılan: rumar80 - 15 Mayıs, 2012, 20:25:05
   Zamanında o "çocuk" dergilerinde neler okumadık ki...

bir de doktor, o zamanlar aldigim zevki ben simdi son kalite basilmis samuray da alamiyorum mesela

ne guzel gunlerdi arkadas o zamanlar ya. Yokluk zamanlarinda ele gecen bir milliyet cocuk, icindeki bir red kit, thorgal, kurbaga adamlar oykulu bir bob morane a paha bicilemez

rumar80

Tercüman çocuk ve Asterix, yüzbaşı Volkan, Uzay ajanı Luc, Buddy Longaway
  ve tabii ki Yaman dergisi.

Ahhh Ah

hanac

Samuray'ın 2. cildini okudum.

Hiçbir şey hatırlamadığım için 1. cildi de tekrar okudum.  :)

Gerçekten çok güzel bir seri, japon filmlerini de çok sevdiğim için bayıldım.

Okko kadar güzel bir seri.

BAHADIR

Alıntı yapılan: hanac - 10 Haziran, 2012, 18:58:35

Galiba Okko'dan daha iyi bir seri... :)

alan ford

Alıntı yapılan: BAHADIR - 10 Haziran, 2012, 19:15:56
Alıntı yapılan: hanac - 10 Haziran, 2012, 18:58:35

Galiba Okko'dan daha iyi bir seri... :)

Kesinlikle Okko kadar değil , ama yine de güzel bir seri 8)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hanac

Okko'nun çizimleri daha güzel gibi.

Ama senaryoda epey benzerlikler var.

rumar80

Her ne kadar ikisi de iyise de bence ikisi de bir Alex değiller.  ;)

pearl jam

okko orijinal  boyutta basılsaydı samurayı döverdi  ;D lakin şu anda karar veremiyorum. neticede ikisi de gayet güzel seriler.

pearl jam

Samuray'ın ikinci cildini geç de olsa okudum. Ben de ikinci maceradaki hikayeyi ve hatta çizimleri daha çok beğendim.

Samuray genel olarak gayet güzel bir çizgi roman ama illa Okko'yla karşılaştıracaksak Okko Samuray' a oranla daha özgün bir seri bence. 

Solomon Kane

aradan yıllar geçmiş belki yapılan yorumlar bile unutulmuş ama ben daha yeni adlım samuray' ın ilk cildini. Gerçekten harikaydı. Önümüzdeki günlerde de gidip ikinci cildini alıcam ama 3. cilt gelecek mi? gelecekse bir zaman var mı?
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

drfuhrer

valla ben de bekliyorum 3.cildini...

s.b

Samuray'ın 2 cildini de az önce tekrar okudum. İlk okuduğumdaki gibi harikaydı. 3. cildinde Samuray Takeo ağabeyi Akio ile birlikte olacak. İkisi bir arada olduklarına göre 3. ciltte çok güçlü düşmanlarla karşılaşacaklardır muhtemelen.

7. ve 8. sayılar hazır. 9. sayı da bu sene çıkarsa YKY bize 3. cildi sunar herhalde
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2012'İN EN İYİLERİ" seçiminde;

Samuray, "En İyi Frankofon Seri" dalında üçüncü seçilmiştir.

Blacksad'in boşluğu böylece Samuray tarafından doldurulmuştur, ama Blacksad 2010 ve 2011 de ikinci olmuştu.

altay1944

Gecikmeli olarak okuduğum bir seri çok hoşuma gitti.9.sayı çıkmış.Yky anlayışında her cilt 3 kitap olarak basıldığına göre tam bir albüm birikmiş oldu yani.Bence yky sesimizi duysun heyecanlı bir yerde kaldı..Bu arada birde samuray legendes var sanırım benzer bir seri genet e ait...

okkoya gelince o seride  ilerlemiş sanırım 8.sayıya geldiler .Bu günlerde japon temalı ama frankofonlara merak sardım.O kültürü yansıtmaları dışında çizim,cilt,renklendirmelerde çok güzel.Boyutları kafaya takmazsanız çok okunası...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Harun Ça

YKY artık Okko ve Samuray çıkarmalı. Yeni cilt gelince diğerini tekrar okumak lazım keza hiçbir şey hatırlamıyorum.