Sony Ringo

Başlatan labirent, 06 Haziran, 2011, 19:21:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Aradan geçen birbuçuk seneden sonra yeni bir kalın cilt iyi olur. Yok mu buna istekli bir yayınevi?

Birinci ciltteki maceraları hatırlayalım:

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

yalcinerol345

Bence bu şekilde satmaz.(Ben almadım mesela).Suat Yalaz'ın çizgilerinin renkli,büyük boy yayınlara daha uygun olduğunu düşünüyorum.

tommikser

Bence 1.5 yıl daha yayınlanmazsa olabilir.Hele bu fuar döneminde çıkanlardan sonra biraz soluklanmak iyi olur ;D

altay1944

Hemde nasıl güzel olur.Hem alıştık nasıl olsa fuar zamanı basılan yeni/eskileri.Buda ardan çıksa ne güzel olur.Olur,olur.Bassın biri biz alırız.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

s.b

Kabul etmek lazım ki, bu sene fuar çok bereketli geçti. Ancak eski yayınlara yönelik bir şey yok. Yılda hiç değilse 1 cilt Sony Ringo yayınlansa ne olur. Zaten fazla bir macerası yok Sony'nin.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Mrtekin

İflah olmaz bir "Suat Yalaz" hayranı olarak, ilk Türk Western çizgi romanı olarak lanse edilen "Sony Ringo'"'yu da "Covid-19" marazası yüzünden zorunlu karantina günlerinde bitirmek nasip oldu. Açıkçası; Karaoğlan'ın Western hali olarak hiç de fena değil. Bazı panellerin izlemesi ve aksiyon takibi gerçekten keyifli. Ve fakat; senaryo kısımlarında ise beklentinizi baya aşağıya çekerek okumanız gerekiyor. Zaten tam bir çerez eğlencelik, al ve unut niyetine yapılmış işler. Keşke, karakter ve öyküler, biraz daha derinlikli ve de sert olabilse imiş.

İlk ciltte sadece 5 macera var. Keşke 16 maceranın tamamı da yayınlanabilse ve bu külliyatın tamamına sahip olabilse idik. Ben şahsen siyah beyaz olarak yayınlanmasında da çok büyük bir olumsuzluk görmedim. Neticede ülkemizde Kızılmaske ve Flash Gordon'da Büyülü tarafından benzer bir edisyonda yayınlandı.

Keşke; Suat Yalaz'ın mirasçıları, (ve de onlarla temasa geçen yayıncılar) ustanın tüm eserleri ile ilgili güzel bir arşiv çalışması yaparak, akabinde bu eserleri okuyucular ile kaliteli edisyonlarla yeniden buluştursa...

Ek olarak, Karaoğlan'ın ve de Yandım Ali'nin yeni yazar ve çizerler ile yorumlanması hususuna da yeşil ışık yaksalar....
They drew first blood...